Ty vole, ten stavební editor je dokurvenej jak třídenní speciální operace. Ve čtyřce se dalo scrapnout cokoliv, kdekoli. Tady to každou chvíli hlásí nějakou kravinu a odmítá to odstranit blok. Takže kolem toho začnete scrapovat jak blázni, abyste mohli odstranit tu konkrétní věc. To mi nepřijde jako user friendly... Přitom kolikrát zůstane něco levitovat ve vzduchu, takže předchozí hláška úplně pozbývá smyslu. Buďto ať se to dá odstranit normálně nebo klidně ať mi okolní bloky spadnou a následně posbírám materiál jako to má Valheim. Tenhle kočkopes je totální katastrofa.
@Korbitch (30.04.2023 15:41): hodně delaly i bugy. Ze začátku hra ani nebyla dobře optimalizovaná, takže se v některých lokacích na pc sekala, padala, atd. To časem celkem vyladili. Dneska je to celkem ok, ale doteď jsem třeba nedohrál všechny vedlejší questy. Už je to pak takové furt dokola.
@Korbitch (30.04.2023 15:41): To jo, ty lidský npc tam chyběli a byl to problém. Ale i tak jsem tam strávil přes sto hodin a bavilo mně to. Naposled jsem to hrál asi před rokem a těch změn a obsahu navíc tam je plno, pravda.
@Charllize (30.04.2023 14:34): No ale původně to bylo úplně bez lidských npc a toho obsahu nebylo určitě tolik. Navíc od ledna je čeština. Počkat si se vyplatilo. Starfield snad přeloží strojovka a nebudu čekat roky. Ať se to někomu líbí nebo ne.
Tak z původních obav je možná i nadšení. Měl jsem po krk ukecaných rpg, kde se s tebou hned každý baví jak s nejlepším kámošem. Ahoj, Outer Worlds. Čtyřku mám prolezlou skrz na skrz. Jen díky modům jsem se do ní vracel. 76 zatím velice překvapuje. Místní hodnocení komické. Daleko relevantnější sledovat Steam hodnocení, protože za poslední roky je hra úplně jinde než při vydání. Poslední i celkové hodnocení na Steamu přes 70%.
@Korbitch (12.02.2023 07:59): Žiadny hráč ani AI ti nemôže ukradnúť nič podstatné (max tak zeleninu zo záhradky). Ak ti niečo AI náhodou zničia, tak si to môžeš ľahko opraviť. A ak ti niečo zničí hráč, tak je naňho automatická vypísaná "odmena" a ostatní hráči ho môžu legálne zabiť a dostanú za to peniaze - takže sa to nikomu neoplatí a nikto nikomu nič neničí.
@Korbitch (12.02.2023 00:30):  Môžeš si nastaviť friendly fire, aby tvoje náboje náhodou nezranili iného hráča. Hráči medzi sebou nebojujú, za zranenie iného hráča sú penalty! Iných hráčov si ani nemusíš vôbec všímať a ísť si kludne sólo, ak chceš.

Postaviť si CAMP je veľmi užitočné – môžeš si v ňom postaviť veci, ktoré ti dočasne zvyšujú XP body a S.P.E.C.I.A.L. úrovne (posteľ, hudobné nástroje, stacionárny bicykel, Fortune teller machine atd), a hlavne v ňom môžeš predávať svoje veci. Ale v rámci CAMPu si budovať vlastný vault nemá žiadne praktické využitie.
@Paul (12.02.2023 00:15): To zní celkem použitelně. A ty základny se mají jak? Poleze mi tam někdo? Nebo je určený nějaký prostor, kam když vejdu, tak jsem tam v ten moment jen já sólo, případně s koop parťákem?
Hojte, jelikož mě zase celkem chytla čtyřka, docela bych zkusil konečně tohle. Ale mám zmatek v tom, co vlastně koupit. Stačí koupit základní hru nebo to má nějaký DLC, season pass atd? A jak je to s ostatními hráči a základnami? Dá se v online nastavení zvolit něco jako nekonfliktní režim? Klidně bych to už po letech fakt zkusil, ale jestli mě tam bude furt někdo vysírat nebo mi vykrádat a ničit bejsku, tak si budu radši pohodovat ve čtyřce.
@S4TW (11.02.2023 11:30): mám v tom 150 hodin a multiplayer jsem hrál cca hodinu kdy jsem v muzeu narazil na jinýho hráče a prošli jsme to spolu. Nečekej zázraky a imho se slušně zabavíš, ten svět je fakt pěknej a lze to hrát celý sólo.

Ale samo nevim jak tu hru změnili od doby co jsem jí hrál, co jsem četl tak to snad celý zlevelscalovali, což mě moc nenaplňuje optimizmem.
@S4TW (11.02.2023 11:30): Multaku se nemusíš vůbec věnovat ale jiný hráče tam mít proste budeš pokud si nezaplatis privátní server. Ono to ničemu moc nevadí u plno eventu třeba ho někdo bude dělat s tebou a nemusíš pro to vůbec nic udělat, s nikým se bavit, zakládat partu atd. A myslím ze i ty velký dungeony pro víc hráčů jdou na nějaký úrovni hráče a vybavení dat sólo.
Dá se dneska Fallout 76 projít jako čistě hra s kampaní? Uvažuji, že si vezmu současné HB choice a klidně bych se na to i podíval, ale nechci 100% MP...
@Paul (08.06.2022 21:46): práce v herním průmyslu pro hodně zaměstnanců obecně asi není úplně super! Děláš od nevidím do nevidím (jak bylo řečeno v Mafii). Kdysi jsem byl na pohovoru u 2K Czech. Pamatuju si jak měli v popisu práce "ability to work unsocial hours" :). U testerů v herním průmyslu se to v podstatě předpokládá.
Zase nějaký ty horororový historky

The testers also coped with the pressures of being surveilled. A couple of sources told Kotaku that QA workers would have their breaks timed or sometimes even be followed into the restrooms by non-management employees described by one source as “chronic snitches.” According to them, these otherwise normal testers, designated as “coordinators,” did not have a real title or pay bump, but felt that micromanaging their peers would help their career standing at ZeniMax. Another did not recall if people were specifically followed, but knew testers whose bathroom breaks had been timed.

Fascinuje mě že tohle někdo v práci toleruje. I když si na to pak stěžuje pisálkům.
5 dní zdarma na steamu :). Kdyby někdo měl zájem.

2 roky a dodnes neopravily to, že "Audio Does Not Work with My Wireless Headset "

Tak to je síla. At dělám, co dělám. Prostě to nejde takže to musím mít na reprácích.
@Gordon (04.04.2021 14:06): A čo tým dosiahnem? Čo to znamená že je automatická? Že sa sama nabíja alebo čo? Používam zbraň Fixer - tá može byť automatická ale ani nemusí, tak ako mám vedieť, či je? Vôbec nie som fanúšik zbraní, vyznám sa v nich asi tak ako v kravských hovnách.
Neviete, ako zistím, či je moja zbraň automatická alebo nie? U niektorých to vôbec nie je jasné, a tým pádom ani si nie som istý, či mám správne perky...
Ako sa v tejto hre dá byť nepreťažený? Mám v batohu 3 zbrane, 2 brnenia, žiadne ťažké náboje (strely, bomby) a ani zbytočnosti (junk), napriek tomu to robí aspoň 300 lbs. Ja neviem, to mám chodiť bez zbrane a nahý? Skúšal som snáď všetko, ale pod nosnosť 190, akú mám, som sa nedostal už asi 20 hodín hrania
@Neelixx (30.07.2020 13:15): u některých her gamepass app čas loguje, když si vlezu na profil a tam rozkliknu např. Halo MCC, tak tam mám odehraný čas 1 d 2 h 38 min. Jinak FO76 jsem hrál steam verzi a tam mám po dohrání všech nerandomizovaných sidequestů a mainquestů 150 hodin.
@Paul (17.05.2020 19:47): Kolik si měl na konci hlavního questu level ? Stačí hrubý odhad. Právě jsem se dostal do situace, kdy nemůžu dál pokračovat v main questu, protože po mě chce hra minimálně level 20 (mám 14).
Už se těším až se do toho konečně pustím, jsem to pořád odkládal do doby než budou Wastelanders, bez těch NPC jsem tomu moc nevěřil no :D
@Paul (17.05.2020 19:47): Ta hra byla docela ok od zacatku, kdyz si to clovek chtel fakt zahrat tak to takova tragedie jak se vsude psalo nebyla, samozrejme ty prusery co se na tu hru nabalily, skoda mluvit. Obcas jsem si i ja rikal jestli to maji v ty Bethesde v hlave v poradku.
Ty npc hre samo prospeli a mely tam byt uz davno, i kdyz ten dead world co tam byl predtim mel taky svou specifickou atmosferu.
Ja jeste vydrzim na dalsi obsah a dam druhe kolo.

Tak dohráno, questlog čistej (samozřejmě daily opakovaný questy nepočítám), Wastelanders dohrány, atomovka odpálena. 156 hodin a..dobrý. Pokud ten další chystanej obsah (Fractured Steel) bude taky dobrej, zas si to reinstaluju. Sice to není vyložený RPG a je potřeba to tak brát, ale jako explorativní střílečku s RPG prvky jsem si to dost užil. Bugy bych mohl spočítat na..asi obou rukách, ale nic zásadně gamebreaking. Oceňuju že komplet všechno až na jeden jedinej sidequest (díky Feidasi) šlo hrát sólo a ten multiplayer mi tam oproti očekávání prakticky vůbec nevadil. Jinak je vtipný o kolik lepší jsou questy z Wastelanders oproti těm původní. Prostě NPC jsou jaksi potřeba.
Tak a teď už nerozumim vůbec ničemu. Snímky jsou v pohodě, i hodně přes kilo, pohoda. Na fullscreen je to ok. A ty stíny jsou najednou úplně v pořádku. To jsem fakt blázen.
@Paul (16.05.2020 16:36): No, to je taky otázka. Sice si nežiju špatně, to určitě ne, ale vůči rodině mi přijde zase blbý vyloženě, svým způsobem, zbytečně utrácet. Spíš bych fakt chtěl kolem Vánoc cca upgrade CPU a desky. V KCD byly ty zákysy určitě kvůli CPU. Tam jsem musel stíny a kvalitu shaderů dát na střední, abych ve městech nebo při dešti měl cca 40fps. Jinak ostatní jsem měl v pohodě na ultra. 1600x není špatný CPU, ale herní pecka to rozhodně není. Když vidím u 3600 o 50% vyšší výkon v jednovláknu, je mi jasný, ve proč to dřelo.
@Paul (16.05.2020 15:24): Abych kvůli jedné nebo dvěma hrám kupoval kartu, která zvládne adekvátně rtx, když mám kartu výkonově jak 2080 super zdarma, nejsem blázen :-D Spíš čekám na čtvrtou generaci Ryzena. 1600x počítám, že kor v těchto hrách bude dostávat na prdel. Jen nevim, jestli pak pátou řadu čtvrté generace nebo sedmou řadu třetí za nižší cenu.
@Korbitch (16.05.2020 13:15): jako, to fakt není herní karta, ale je divný že by dělala takový nesmysly. Ale spletl jsem si jí s Titanem RTX a koukám že ještě nemá RT cores, takže na C77 a DL2 stejně budeš chtít něco jinýho :)
@Paul (16.05.2020 12:50): Jo, tenhle. Je to dlouhodobá zápůjčka, neříká mi pane. Zatim to neřešim nijak zvlášť. Wildy mám projetý křížem krážem, Breakpoint je špatnej, takže ho hrát nebudu a tohle je zkušební víkend....No, ale jakmile to bude dělat píčoviny třeba v Cyberpunku nebo Dying Light 2, tak ho s díky vrátím a koupim jinou holt.
@Korbitch (16.05.2020 12:36): Nemáš zaplej nějakej supersampling? Že se hra interně renderuje ve vyšším rozlišení než je nativ. Může to být schovaný pod antialiasingem nebo spešl nastavení (resolution scale např.).
@Paul (16.05.2020 12:05): Titan V. Je mi jasný, že to není primárně herní karta, takže se můžou vyskytnou problémy - třeba jako u Breakpointu, kdy jsem měl místy rozházený textury - silnice byla třeba jak ledová plocha, terén jako kameny nebo tráva zase byly takový bochánky nafouklý - těžko se to popisuje, ale v Breakpoint diskuzi jsem dával odkaz na fotky, kdyžtak mrkni. No, tak jsem si myslel, že to je Ubisoftí problém, ale ukázalo se, že mi to dělá i ve Wildlands, kde to předtím nebylo ani na jedné ze tří karet, na kterých jsem je hrál, takže jasnej Titan problém. Nikde jinde v žádné jiné hře jsem nezaznamenal jediný problém. Až zase teď tady.
Tvl, to jsou haluze. Snímky jsou teď v normálu, i přes 80 na plné nastavení, ale úplně rozjebaný stíny - kostičkovaný, rozdrbaný....co se to tam sakra děje?? :-D :-D
@BINGMAN (16.05.2020 11:48): No, pátrám tam po něčem jako vsync, ale v nastavení to nikde nevidim. Předchozí Fallouty i Skyrim při spuštění vyhodili nejdřív tabulku, kde se vše nastavilo. Tady je jen ve hře nastavení displeje, kde jsou textury, stíny apod, ale nikde tu nevidim vsync, zámek fps...nic.
Tak jo, nevim jak je to možný, ale ať už to mám komplet na LOW nebo na ULTRA, ukazuje mi to pořád stejné fps. WTF? Nějaký nápad? Tohle mi naposled dělalo jen Gothic remake demo, jinak žádná jiná hra.
@Paul (15.05.2020 19:59): jsem si teď dal pauzu a jedu Outer Worlds a pak se k tomu vrátím.

@Korbitch (16.05.2020 03:25): kolikrát jsem se pozastavil nad tím proč je to tak náročné. Jestli kvůli tomu, že je ta mapa tak velká. Jako grafika je trochu vylepšená oproti čtyrce, ale je to mnohem náročnější než čtyřka. Wastelanders dost vylepšili optimalizaci, ale furt když jsem v některých oblastech, tak mi to běží blbě.
Tak pánové, já fakt nevim. Neříkejte mi, že můj cpu s Titanem V nevytáhnou z týhle hry víc jak 35 fps na 2560x1080 a to při high nastavení. Co to sakra je? :-D
Prosím vás, jakou sestavu musím mít, abych dosáhl na 60 fps?
:-D Proč mi ta vizuálně 10 let stará hra jede od 25 do 38 fps? Mám něco speciálního vypnout? Nebo jsou snímky navíc v podobě mikrotransakcí? Fakt nevim teď :-D
@Bursoft (04.05.2020 20:33): Co tě na tom gameplayi štvalo? Vždyť je to normální first person mlátička s dialogy :)

Spíš bych to viděl tak, že buď tě to bude bavit hned a pak jen víc a víc jak se ponoříš do toho světa a začneš poznávat a chápat ty postavy, nebo tě to nechytne a zabalíš to po pár hodinách.
@Paul (04.05.2020 20:27): ad KCD: myslel jsem z hlediska gameplaye.. přijde mi zajímavý to prostředí, ale asi hodinku jsem to hrál kdysi ještě na staré sestave (na GTX 760), abych se přesvědčil, že tento žánr v takto čisté formě není nic pro mě. Ale zpochybňovat kvality bych si nikdy nedovolil u podobných her (vlastně i k tomu F76 bych šel s čistou hlavou, páč mě ten shitstorm okolo této hry úplně míjí :))

Ten Fallout 76 asi zkusím, až to bude někdy ve slevě na Steamu, třeba se jen potřebuju "prohrát" k podobným hrám.

ad dlouhý hry: Mně taky nevadí, když mě vtáhnout, viz RDR2. Ale o tom jsem předpokládal, že mě bude bavit. Nejvíc mě děsí představa, že budu hrát 30 hodin Witchera, než zjistím, že mě to nebaví. A já jsem taky takovej plnič všech bočních věcí ve hrách (jen u prvního rebootu Tomb Raidera jsem strávil 20 hodin), tudíž je mi jasný, že ten Witcher na chvilku nebude.
@Bursoft (04.05.2020 20:24): tak to jo. Pro mě jsou dialogy, pokud dobře napsaný, jedna z nejzábavnějších složek videoher. A čím víc mám možností, tím lépe. V 76 by ti množství dialogů mohlo sedět, zas moc jich tu není. Ale cutscén tedy taky ne.
To KCD mě mrzí. Pro mě jedna ze tří nejlepších her všech dob. Upřímně nechápu jak může někomu připadat komplet nezajímavá. Ale nutit tě nebudu :)

TW3 se dá taky dohrát za 50 hodin, když pojedeš příběh a sidequesty jen tak aby se neřeklo. Ale...sidequesty jsou tam skvělý. Já nevím, mě dlouhý hry nevadí když jsou boží. Naopak, nechci aby skončily, i když je hraju dlouho :)
@Paul (04.05.2020 19:34): Pro mě jsou RPGčka moc ukecaný. Mám rád hry, kdy hraješ a propojuješ děj cutscénama (RDR 2), ne hry, kdy oklikáváš různý postavy, máš X voleb, na co se ptát a odpovídat, plus RPG jsou na strašnou dobu a většinou nemám moc možností se hrám věnovat 4 a víc hodin denně tak, abych si děj neroztříštil na bambilion chvilek a pak přemýšlel co, jak a proč jsem dělal.. KCD určitě hrát nebudu, max. je v rámci benchmarku PC (hra mi nepřijde vůbec zajímavá). Starý Fallouty už jsou na mě moc starý a předpokládám hardcore. Holt ten zážitek z her vnímám trošku jinak, než milionkrát větvenými volbami a milionem statistik všeho možného :)

RDR2 jsem odehrál docela rychle za asi 70 hodin, ale to je přesně taková ta výjimka potvrzující pravidlo :D Ale představa, že TW3 je ještě aspoň o 50% delší, mě upřímně děsí :D Každopádně se chystám na Cyberpunk, to mi přijde hodně zajímavý, i kdybych to měl hrát půl roku..
@Bursoft (04.05.2020 19:00): tě nebaví? Pro mě královskej žánr, nabízející nejširší pole interakce a tudíž nejvíc využívajíc možnosti her jako média (a Fallout je v tomhle král, uvědomil jsem si že RPG jsou nejlepší v momentě, kdy jsem zjistil, že se ve Falloutu 2 můžu stát vědcem, idiotem, otrokářem, pornohercem, feťákem či vrahem dětí..)

Ale koukám žes třeba RDR2 dal desítku. To je konceptuálně hodně podobná hra jako ten TW3. TW3 má jen více nelinearity v ději a propracovanější vývoj postavy. Imho pokud tě baví RDR2 tak by tě mělo bavit i TW3 nebo KCD (a asi i Fallouty. Ale Fallout 4 a F76 jsou spíš střílečky s RPG prvky než naopak).
@Bursoft (04.05.2020 16:25): Pokud tě bavila čtyřka, tohle bude taky, guaranteed. Uvítal bych kdyby to tu hrálo víc lidí, už kvůli tomu že tam mám jeden quest na kterej je potřeba spoluhráč :)
@Jab (03.05.2020 09:12): předplatné nemám, není to k ničemu potřeba, vlastní server nepotřebuju, ti jiní hráči prakticky vůbec nepřekáží. Textury jsou slabší, časem určitě někdo texture mod udělá. Je vůbec zajímavý že ač MP hra a Bethesda to nepodporuje, tak mody existují a fungují - dokonce tomu moddeři dodělali např. text chat. Ale já hraju vanillu.

@Gordon (03.05.2020 10:15): post away :)
@Paul (03.05.2020 08:54): Skyrim imho mohl taky něco takového zkusit. Ardbeg by třeba sedl skvěle. Ale nechtěl bych jej dostat v plastové lahvi (resp. obalu na lahev). Takže asi lepší, že to neudělali. :)

Mimochodem máš do Falloutu 76 to spešl předplatné?

Btw když se kouknu na ta prkna vzadu, tak nějaký HD retexture pack by se hodil. :)
@MCZ (03.05.2020 02:24): Bylo zvláštní, že to takhle "zkusili". Kór když to tak měli i s tou taškou. Přece muselo být jasné, že to nevyjde. Imho to negativní PR kolem Falloutu 76 je stálo nemálo peněz od zákazníků. A tyhle "doplňky" přitom logicky kupovali ti z nejvěrnějších.
@Clorky (01.05.2020 22:40): 80 USD za průměrný rum v obyčejné lahvi obalené plastovým pouzdrem (které se na fotkách tvářilo, že jde o designové sklo) znemožňující nalít panáka bez toho, aniž by polovina obsahu skončila na stole, to nevymyslíš.

Asi je to pěkná metafora pro celý Fallout 76.... Ale vážně - nechápu, proč se videoherní společnost pouští do takovýchto podniků.
To takhle vlezu do náhodné jeskyně (ač s mysteriózním názvem The Deep) a najdu v ní podzemní komunistickočínskou základnu včetně nové fast travel metody vrtáním se skrze zemi.

Nebo zabíjím nájezdníky když na dohled ode mne někdo odpálí atomovku.

Ještě pár (desítek) screenů z posledních 60 hodin prozkoumávání západní virginie (všechny jako obvykle 4K downsampled na 1080p, ultra preset, bez modů a .ini tweaků):