Herní výzva 2017: "Kamarád doporučuje!"

Původně jsem měl v plánu zahrát si nějaké izometrické RPG, ale Faeria se mi zalíbila natolik, že jsem se ji rozhodl zařadit do výzvy. To že je to jiný žánr než ostatní je jen plus. Dozvěděl jsem se o ní od Kwokyho, když ji zařadil do DH Masters. Na turnaji jsem sice neoslnil, ale třeba bude nějaký další... ;-)

Faeria je karetní hra o zhruba 10-30 minutových kláních. Na bojištích složených z šestiúhelníků. Jak proti počítači, tak i reálným soupeřům. Příběh v podstatě neexistuje, takže se mu nebudu věnovat.

Hra jednoho hráče je okořeněna o různé varianty bitevních polí, cheatující AI a karty z Pandory (viz níže). Přesto všechno, s rozumným balíčkem, není problém vždy vyhrát. Výjimku tvoří world bossové, kteří mají více životů, získávají více many (na sesílání karet) za kolo i speciální mechaniky.

PvP je možné hrát v režimech Casual a Ranked. Liší se pouze v tom, s jak těžkými soupeři se člověk může potkat. Zatímco v režimu Casual to může být úplně kdokoliv, v Ranked jen s těmi kdo jsou na podobné úrovni.  Počáteční level je 25 a čím je hráč lepší, tím se level snižuje. Až na 0, kterému se říká "God rank". Tam jsou hráči seřazeni na základě ELO a ti nejlepší byli donedávna zváni do pravidelného měsíčního turnaje o finanční odměny. Co ho přesně nahradí se ještě neví.

Pandora je speciální herní mód, který se od zbytku hry liší zejména výběrem karet. Nedají se zvolit podle libosti, ale pouze náhodným výběrem. 33x je nutné si vybrat z pěti náhodně vybraných karet a doufat, že ve výsledku z toho nebude mišmaš. Pokud ano, tak se to nedá vrátit. To mi osobně na Pandoře nejvíce vadí, a proto ji nikdy moc dlouho nehrál. Hra v podstatě může být rozhodnuta ještě před prvním tahem. Během výběru si všichni hráči (i počítač) vybírají tři speciální OP karty, které se jinde v PvP nevyskytují. Pandoru je možné hrát jak sólo, tak i proti náhodným hráčům.

Steam mi momentálně ukazuje 200 hodin a mám pocit, že jsem už viděl všechno. Odehrál jsem něco v Pandoře, přešel všechny unikátní sólo mise, včetně world bossů, dohrál Oversky a získal God rank. Velkou zásluhu na tom brit Aquablad, jehož články a videa mi pomohly se obrovsky zlepšit. Ale jelikož asi nikdy nebudu mít dostatek času a píle, abych se zúčastnil nějakého turnaje o ceny, hru nejspíš brzy opustím. Nicméně pokud byste měli zájem o přátelský zápas, určitě se ozvěte.

Pro: jednoduché na pochopení, aktivní komunita

Proti: nelze hrát offline, neférovost Pandory