Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Fable: The Journey

70
1 hodnocení Platformy
Žánr:
RPG > nezařazeno *
akce > 1st person akce
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
09.10.2012 X360
Vývojáři:
Even the greatest of Journeys must begin with a single step.

Snílek Gabriel měl vždycky svůj svět a prašná cesta byla mladému koňákovi málo. Stále prahl po dobrodružství, což ho odvádělo od povinností vůči kočovné společnosti, které tak byl více na přítěž než k užitku. Tu se zapomněl na tábořišti v dětinské hře na hrdinu, jindy zadříml na jedoucím voze s opratěmi v rukách, což se mu přihodilo i zrovna, když se schylovalo k podivné bouři. Procitl až uprostřed plískanice a že jej v tom nečase tažná klisna Serena někde nevyklopila, se dalo připsat jedině její mírné povaze. Příliš velké zpoždění stvrdilo zhroucení mostu, jež Gabrielův vůz oddělilo od zbytku karavany. Předák ještě přes propast křikl místo opětovného shledání, tahle objížďka však od základu změní mladíkův osud.

The Journey je interaktivní road movie odehrávající se 57 let po událostech Fable III (2010). Titul lze ovládat výlučně pohyby, k čemuž vyžaduje senzomotorickou kameru Kinect od Microsoftu. Stížnostem na dlouhá stání autoři předešli rozhodnutím učinit z vás hrdinu sedícího většinu hry na kozlíku. Malebná zátiší Albionu s dech beroucími výhledy slouží jako kulisa kolejnicově lineární hratelnosti. Občas si také sesednete, ať už za účelem odpočinkových zastávek či kvůli zdolání koňmo nepřekonatelných úseků mapy. Pohyby paží vyhřebelcujete i ošetříte vaši kobylku a ukočírujete vůz. Udržet se s ním na zelenými jehlany vytyčené trase dává upgrade tokens. V boji vám pod rukama vznikne celá varieta ničivých kouzel.

Fable: The Journey o pár měsíců předběhla magií oplývající hra pro pohybové senzory konkurence jménem Sorcery (2012).


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.