Jednoduchá puzzle bludišťovka pro odreagování. Neudrží vás na dlouho, sám jsem ji hrál na 3x. Je to taková hra na odreagování na dvě, tři hodinky. Musím vyzdvihnout povedenou hudbu.

Pro: Jednoduchá a příjemná grafická stylizace, hudba

Proti: Krátké

Hru bych doporučil k pořízení pouze lidem, kteří mají žánr minimalistických plošinovek oblíbený a zároveň mají herní ovladač. Obecné publikum ale asi moc nezaujme.

Na hře se mi líbil minimalistický grafický styl, plynulé přechody a animace, chytré nápady v některých úrovních, hudba.

Nenávidím styl ovládání. Pokud něco shazuje tuto hru, tak je to právě ovládání. Nedokáži si představit, jak to kdokoliv hraje na klávesnici, hádám, že je to téměř nemožné. Dovedu si představit příjemné ovládání pomocí myši, ale taková možnost tu není. Takže ovladač. Ale i to má problémy. Hra často vyžaduje, abyste byli na pixel přesní, což se dělá s analogovou páčkou těžko. A pohyb samotný je zpracovaný dost slabě. Jelikož ovládáte čtverec, tak se dost často o nějakou překážku zaseknete rohem, jen o pár pixelů, což většinou znamená konec hry (proč proboha nemůžeme ovládat kruh místo čtverce?). Ještě horší je, že jakmile se dotknete zdi a pohybujete se podél ní, tak vaše rychlost je citelně snížena, pokud jenom trošičku tlačíte směrem do zdi. To je opět s analogovou páčkou strašný problém (těžko uděláte přesně rovný pohyb jako na klávesnici), a opět to často znamená konec hry. Ovládání hry byla celkově velmi frustrující záležitost.

Ostrých hran je tam víc. Už u úvodní obrazovky jsem měl chuť otlouct si čelo o desku stolu. Na mém systému se hra spustila jenom s černou obrazovkou, a po dlouhém zkoumání jsem si ji musel "opravit" úpravou konfiguračního souboru. Během hraní se dost často hra pokazí, když zemřete (během přesunu na poslední záchytný bod) a občas je nutné ukončit hru a znovu ji spustit, což znamená ztrátu postupu v dané úrovni a nutnost hrát úroveň od začátku (to dokáže zvednout tlak).

Úrovně jsou docela rozmanité, což je fajn. Ale není jich tam nijak mnoho, ani mnoho odlišných herních mechanik. Záchytné body jsou občas dost daleko od sebe, časový limit je dost přísný, nebo herní mechanika dané úrovně je hodně nesrozumitelná. Ale celkově je návrh úrovní slušný.

Hra se snaží působit meditativně (využívá relaxační hudbu), ale v rozporu s tím je spíše náročnější a stresující (což není samo o sobě špatně).

Jedná se o 2-3hodinovou hru, nic dlouhého.

Celkové hodnocení: Dobrá

(Komentář byl původně zveřejněn v roce 2017 v angličtině na Steamu).