Evil Twin: Cyprien's Chronicles

04.10.2001
07.10.2001
12.04.2002

Pro většinu z nás jsou narozeniny dnem šťastným, pro Cypriena je tomu ale jinak. Právě v tento den mu zemřeli rodiče a on od té doby obývá zdi sirotčince. Z oslavy, kterou mu připravili kamarádi, tedy není vůbec nadšený, plný vzteku proklíná všechno kolem (včetně věrného plyšového medvídka Lennyho), a raději se zamkne v pokoji přemýšlejíc o životě. Poté se však začnou ozývat podivné zvuky, objeví se tajemná mlha a další jevy nevěstíc nic dobrého. Cyprienovi kamarádi mizí a on sám je následuje i se svým medvídkem do světa dětských snů s názvem Undabed, který musí zachránit před pohromou a vysvobodit z něj své kamarády.

Evil Twin: Cyprien's Chronicles je 3D akční adventurou, která svým stylem připomíná mix American McGee's Alice a série Rayman. Čeká vás jak boj s nepřáteli, tak i velké množství hádanek či puzzlů. K ruce vám bude prak a pokud to nestačí, může se Cyprien po nasbírání dostatečného počtu powerupů změnit na SuperCypriena, kdy bude mít k dispozici několik silných útoků, můžete rychleji běhat, výš skákat a podobně. Svět Undabed je pokrytý nekonečným mořem s osmi ostrovy čítajícími více než 70 úrovní.

@Phoenix (15.02.2013 13:06): Kdysi dávno na XP a mám matný pocit, že hru opravoval až pozdější patch..ale nejsem si jistý a možná si to s něčím pletu. Vím jen, že tam byl problém s ukládáním hry, který se dal vyřešit manuální editací ve složce (staré savy se museli ručně vymazat aby dali místo těm novým).