Jo o tohle mi šlo. Mě se jednička hodně líbila, strávil jsem tam 93h 38m. Už jsem měl všechny lodě a většinu z ancient weaponry vylepšení. Ale je pravda, že příběh jsem asi nikdy nedokončil, stačil mi třetí úspěšný run a už jsem měl dost... k finálnímu konci jich bylo potřeba snad 7 nebo něco takovýho což tady zřejmě odpadá:)
Jedničku jsem nehrál, ale pokud vím, Everspace 2 trochu změnil koncept. Z toho co jsem četl, jednička byla rogue-like s opakováním a umíráním atd. Dvojka je tradičněji pojatý open world RPG s hlavní příběhovou linkou a sidequestama, postupným vylepšováním lodi (případně nákupem jinejch lidí), možností obchodování, craftingem apod. Má to normální save/load mechanismy bez nějakej rogue-like restartů.

Je to celkem příjemná arkáda. Já nejsem na vesmírný simulátory, vyhovujou mi spíš arkádovější hry jako Freelancer či Chorus, takže Everspace 2 mi padne do noty ideálně.
Tohle je ještě hodně daleko, ke konci roku má být early access, hotová verze pak někdy v létě 2021.