ESR: European Street Racing

21.09.2007

ESR: European Street Racing je arkádová závodní simulace. Hra obsahuje 2 závodní módy: Ghost (časovka) a Kariéru. Lze si vybrat ze 4 stupňů obtížnosti.

Jednotlivé závody se nacházejí v sedmi evropských velkoměstech: Moskva, Londýn, Paříž, Madrid, Hamburk, Berlín a Varšava, kde za plného silničního provozu závodíte na 3 tratích pro každé město: City Race, Street Race a Challenge. Je zde na výběr ze 17 aut rozdělených do dvou skupin - základní, které jsou přístupné hned od začátku a zamknuté, ke kterým se dostanete po vítězství v jednotlivých závodech. Jednotlivá auta si pak můžete upravovat (tuning) a nastavovat jízdní vlastnosti za získaný finanční obnos po vyhraném závodě.

Samotný multiplayer nabízí standardní hru přes LAN a Internet.

ESR1 nainstalováno. Víceméně shodné s druhým dílem. Je tam na startu volba obtížnosti, jak hráč založí profil. Nejspíše jsem u druhého dílu měl nějakou lehčí. No, každopádně, na těžkou je to výzva. Styl hratelnosti kombinuje vícero typů ježdění. Výhry se časem snižují. Jde opakovat závody, abych měl na upgrade aut a koupi těch nových. Dosaženo lepší auto č. 2, kdy to první prodáno. Několik hodin u toho vytuhnuto. Hra je kompletně v češtině. Normálně funguje na Windows 10. Tak solidní potenciál na opětovné ježdění ve hrách, což mnou poslední měsíce dost zanedbáváno.

Hodnocení o pět procent zvýšeno. Aut pořízeno pět, pěkně se s nimi jezdí. Jen mi hra vydržela poměrně krátce. Ještě tak časovka či opakování do mrtě, abych měl co nejnižší výši možných výher. A je tu perfektně koncipovaná trať v Moskvě.