Ephemerid dokáže zaujmout nejen různorodým prostředím, ve kterém se odehrává, ale také atypickým hudebním doprovodem, v jehož rytmu se posouváte příběhem.

Zde jsem si opět ověřila, že na rychlostní postřehové hry jsem krátká. Normální úroveň mi přišla pekelně rychlá. Pomalá, už se dala lépe stíhat, ale i tak mi spousta věcí unikla.

Ve hře jsem postrádala počítání skóre jak jednotlivých kol, tak i celku. Považuji to celkem za zásadní nedostatek, jelikož mě zajímá, zda se při hraní zlepšuji, či jsem na tom stále stejně.

Nejzábavnější mi přišlo kolo, kde s vážkami (či co to je za hmyz) pomocí klikání přeskakujete z jedné květiny na druhou. Naopak nejobtížněji se mi hrálo kolo s pavoukem, před kterým se snažíte zachránit co nejvíce uvězněných včel a nosorožíků.

Jsem ráda, že jsem si hru zkusila, ale věřím tomu, že někdo s rychlejším postřehem si hru užije mnohem více.
Ephemerid: A Musical Adventure je dle autorů Rocková pohádka o papírové jepici. A mají pravdu.

Hlavně je to ale nádherná hra. Je to směsice emocí, dobrodružství, lásky, sebeobětování, naděje, smutku i štěstí, je to hudební jízda od začátku až do konce. Každá lokace ve hře je nádherně podaná, plná nápadů a barev a tu a tam problesknou i epické momenty.

Hra se odehrává ve hmyzím světe, ale má přesah doslova vesmírných rozměrů. Hratelnost je jednoduchá, někdy musíte zopakovat pár tónů tak, že ve správném pořadí kliknete na mraky, jindy musíte rozdělit hvězdy dle barev, prostě jde o hříčky tohoto typu. Ale celé si to tu hodinku tak krásně užije, nechá se při hraní unést takovým způsobem, že hodina připadá člověku málo a chtěl by víc a hru si zopakuje.

Je to nádherné dobrodružství a jeden z mých nejpřekvapivějších objevů na poli videoher. Prostě taková příjemná, krásná rocková pohádka :)