Dohráno. Tak mi přijde, že protože je to CI, tak to tady dostalo hodnocení, jaké to dostalo a docela by mě zajímalo, jestli by bylo stejné, kdyby to bylo od IW. Ale za sebe musím říct, že:
1) Jednoznačně nejpodobnější hra prvnímu COD, co jsem hrál. Což je skvělé! (jdi se bodnout COD 2 a COD5 se svými nekonečnými spawny nutícími hrát rambostylem. Ble)
2) Poutavé a různorodé mise.
3) Spousta zbytečných, ale milých detailů. Mám rád ty věci, které tam vlastně vůbec k ničemu nejsou, ale prostě je tam autoři dali, aby hra byla živější. Lazarovi rupne obvaz a stříká mu z nohy krev? Jdu k němu, ránu mu podržím, dokud nepřijde doktor. Je to tak přirozené!
4) Spousta vedlejších úkolů, za jejichž splnění je... nic! Co byste taky měli dostávat? Jste sakra voják, jde vám o to vyhrát. A každá sabotáž se dělá jen pro pocit z dobře odvedené práce.
5) Vizuál - vypadá to skvěle, AutoHDR funguje. Jen jsem v configu zvětšil o něco FOV a vypnul ohavné lensflares. Bohužel je to stále náročné jako prase. Ve 1440p se to kymácelo mezi 50 a 60 FPS, přičemž hra působila i na tom gamepadu hrozně těžkopádně. Tak jsem to dropnul na 1080p a s nějakým doostřením to vypadalo i tak skvěle. Radeon hlásí průměrných 86 FPS, takže pohoda. Jen jsem musel na 1080 dropnout i desktop a hra se spouštěla v 24 Hz. Bylo třeba vypnout a zapnout fullscreen, aby jela na 120 Hz.
6) Prvostřídní podpora gamepadu. Button prompts i vibrace. Jen jsem si chvíli musel zvykat na nastavení páček, které nejde měnit. Nejdou měnit ani tlačítka a dokonce není ani víc layoutů, ale ten jejich je bezchybnej, tak to nevadilo.
7) Bugy... jo, pár jich tam bylo. Žádný nebyl gamebraking a jen naprosté minimum jich nějak rušilo atmosféru.
8) Super hudba.
9) Lehké kopírky z jiných her (Far Cry, Sniper Elite) byly decentní a neměl jsem s tím problém.

Takže super jízda a za těch 48 korun není co řešit. Čas 8,5 hodin - za mě optimál. A co víc, Herní výzva poprvé v historii splněna! Hurá!
Dojmy zatím velmi velmi dobré. Ano, tu a tam nějaký bug (nácek prokopne dveře a ty ho zabijou, při bullet timu je zvuk zbraně s normální kadencí atd.), ale nemůžu neocenit vizuál, hudbu a hlavně celkovou atmosféru.
Náročné je to jak prase, ve 1440p se to mrcasilo mezi 50 a 60 FPS a input delay byl hrozivý. V 1080p to nepadá pod 80 a jde to hrát krásně.
I když je to ptákovina, tak je tam spousty věcí, které fungují a v AAA hrách střílečkách ne :D to znamená stopy po kulkách a některé veci jsou rozbitné.
Dohrane. Steam mi ukazuje cez 4 hodiny. Velmi kratke a low budget na tom citit (hlavne animacky, divna pozliepanost misii a chabe kopirovanie COD momentov).
Ale graficky je to niekedy velmi pekne - hlavne misie v lesoch, zbrane su velmi fajn a strielanie zabavi.
Je len velka skoda, ze sa to chce casto podobat COD a Medal of Honor hram, ktore mali neporovnatelne vyssie rozpocty. Lebo tie masove sceny jednoducho tvorcom Enemy Front nevychadzaju a tak isto aj blbosti ako vykopavanie dveri a nasledny bullet time vypadaju smiesne. Ak by sa hra venovala otvorenejsim a kludnejsim misiam v lesoch viac, bol by som este spokojnejsi. Potesila aj moznost rozdielnych pristupov - stealth aj rambo styl funguju dobre a oba pristupy su zabavne.
No tak toto je teda odvaz ... zpackanější AI jsem ve hře snad ještě neviděl. Přijíždí náklaďák s němcama, zastřelím řidiče dřív než dojede na místo, auto zastaví a němci v něm v klidu sedí, koukají na mě a nechají se jeden po druhém zabít :D
Ty poklesy FPS se stávaly ještě někomu dalšímu? Z těch videí jsem tam zaznamenal dost velkou podobnost Wolfenstein, a to hlavně po té stránce zvukové.
Cammandos jsem nehrál, takže díky za tip. Jinak všechny první díly CoD a MoH jsou pro mne samozřejmostí. Hrál jsem obě série, dokud se z nich nestalo to co známe dnes :-)
Sakra, já to snad rozehraji znovu... Tahle hra mě dost naladila na nějaké další válečné tažení. Myslel jsem si, že zkusím Sniper Elite, ale ona je to TPS :D Má někdo nějaký tip na obdobnou hru jako je Enemy Front? FPS na téma druhé světové války?
To je škoda, docela bych si tu hru ještě zahrál. No, snad to časem dodatečně vyjde na Steamu jako DLC :-)
Je to prakticky mise za nějakého američana, kdy máš za úkol ukrást z nějaké německé severské základny stroj Enigma ... mise tak na půl hoďky ...jako každá jiná :)
Fakt? Já tu tedy nic takového nemám, nebo jsem úplně slepý. Není to nějaké DLC?
Ty zpomalený výstřely jsou prakticky kopie ze Sniper Ghost Warrior 2 ... např v SE jsou mnohem propracovanější hehe ...

@Elemir (30.06.2014 10:22): Spíš by se tam hodilo občasné než časté. (Upraveno)
Jinak co k tomu spěje? Co já vím, mířím skrz díru a najednou do ní vleze voják a začne "v ní chodit na místě". Nebo jsem se díval dalekohledem na vojáka a on vlezl do díry po dělostřeleckém granátu a "škubal sebou a pochodoval na místě". Nevím jak jinak to chceš....
@themacs (30.06.2014 09:34): Technicky vzato se o texturu nezasekneš, ale spíš z toho praktického hlediska by mě zajímalo, co všechno k těm zásekům spěje. Takhle to na mě zapůsobilo, že se ti vojáci zaseknou prakticky o všechno, co mají v cestě.
Z videí to sice vypadá naprosto prachobyčejně, ale na podobný typ akce bych měl dost chuť. Píšu si do svého DH deníčku. :-)
@themacs (komentář): Citace: Poslední plusovou věcí, kterou prostě musím zmínit, je výskyt zajímavých zbraní, které jsem ještě v žádné jiné hře neviděl. Například De Lisle Carbine, britská puška s integrovaným tlumičem ... Hidden & Dangerous 2 si snad ještě nehrál?

Jinak za ty záseky o textury by tě z pohledu technického provedení nekteří spíše vytahali za uši ;)