tak sem se k tomu zas po par letech dosta l - ono ve dvojce neni nastavovani dani jako v jednicce ? ty lodni bitvy jsou nna pikacu kdy mam silnou zbran na blizko a protivnika bych rozsekal, tak hra dovoli pouzit jen ostrelovani z odstupu coz pro me bylo nevyhodny :(

edit: tak uz sem to trochu pochopil , ale teda oproti jednicce se mi to m moc nelibi , je to min prehledny, neintuitivni, boje jsou horsi nez jednicce , jednicka se mi proste hraje lip
Zajímavé. Umbral Choir mi vzdal svůj domovský systém asi s nadějí, že si jej dobude zpět. Snad mu nebude činit potíž mých 25 lodí včetně pěti maxnutých Behemotů.

Jak já jej nenávidím. Bojuji s tím, abych jej do hry vůbec nedával. Ale hledat je a ničit je taková zábava. :)
Vyměnil jsem s United Empire planety vyžrané od Cravers za jiné. Větší a lepší. Chystám ještě ty hrnce. Maximilien Zelevas koupí vše. Fajn chlap. :)
@Jab (07.06.2021 17:07): jj, super ... ja tuhle hru fakt neznal/neznam ... takze diky DBH (a komentum) se takhle dozvim o novejch hernich obzorech ..

jinak to co pises ty tech orgiich micromanagementu, nevim jaky ma nejakej otrok pocity, nez si ho vezme do parady domina s bicikem, ale myslim ze se mozna citi jako ja: pri predstave tech orgii micromanagementu se tresu nefalsovanym odporem a zaroven na to nemuzu prestat myslet a citim neprekonatelnou potrebu to zkusit ..
@ntz (07.06.2021 16:54): Ona galaxie je trochu větší než Evropa v HOI. Také jsem hrál, ale proti Endless Space 2 jsou i Paradox hry imho jednoduché a přehledné. :)

A neboj, bylo to jedno. V té chvíli už se bojovalo o dvě souhvězdí dále a mé bitevní lodě a Behemoti už dávno galaxii vládli. Dokud máš dvacet třicet hvězdných systemů, tak to vidíš. Později ve hře už se ale na mém "domovském" souhvězdí málo dělo a sloužilo jen pro plivání dalších jednotek. Jedna malá lodička se pak vedle desítek slunečních soustav snadno přehlédne. :)
@Jab (komentář): dostal jsem si to chut zahrat po tvym komentu ... zapomenout nekde ale bitevni lod je fakt nekazen .. ja jakozto veteran HOI2 a HOI3 si dovolim tvrdit, ze jsem cvicen a trenovan v tom, na sve takticke a strategicke moznosti nikdy nezapominat ...
Dohráno. Po ostatní fandy 4X strategií na DH jsem k tomu hodil i koment. Jakkoliv nás tu, co si pamatuji kvůli komentu k Beyond Earth, asi tak moc není. :)
Aktuálně jsem už hodně daleko ve hře. Mechaniky už víceméně zvládám. Alespoň jsem si to myslel. Bohužel Umbral Choir se objevili kousek ode mne. A než jsem přišel na to, jak fungují, tak je mám na většině nejlepších planet. Moji Horácové přitom absorbovali geny mnoha druhů, z čehož naneštěstí tenhle šmejd těží. I tak jsou až třetí. Mám je objevené a moje flotily je teď budou likvidovat jednu Sanctuary po druhé. Strašně OP šmejd. Množí se na vašich planetách. A vlastně je nevidíte, dokud nemáte technologii z posledního kruhu vojenství. Příště už si je do hry dávat nebudu. Domovskou planetu teď asi mají ob dvě souhvězdí. Čili se k nim ani nedostanu. Až je vyčistím ze svých planet, tak půjdou hodně dolů. Na mé geneticky vylepšené Horáce žádný šmejd sahat nebude!

@mrazikcomp (31.05.2021 23:29): Čert vem Steam achievementy. :) Možná ještě pár species vyzkouším. Ale to páč mají zajímavé mechaniky. Pokud Endless Space 2 v něčem vyniká, tak je to kreativita stran druhů, kdy se několik hraje opravdu unikátně. Jakkoliv to není úplně vybalancováno, tak je to na hře určitě to nejzajímavější.
Mám jen pár hodin, ale hraje se to parádně. Velký problém je ale v tom, že se všemi DLC hra obsahuje velké množství mechanik. Budu tak muset koukat na pár gameplayů, páč tutorial mi vše nevysvětlil. A začít od znova asi.
Teda já si říkal, že ty frakce vypadají celkem fajn. Zaujali mě vědečtí Sophoni, nomádští Vaulters, náboženští fanatici The Vodyani a velmi příjemně překvapili roztomilí lidští imperialisté z United Empire... Ale jak jsem zřel Horáce... Asi nejlepší frakce, jakou jsem zatím ve strategiích viděl. Cápek posmívaný pro svůj vzhled, který se rozhodne zaplnit vesmír vlastními klony? Geniální. :)

Tohle fakt koupím, až ta definitive edice bude na steamu v slevě. :)
uz vim kde sem to sebral, na humble to meli v bundle a vyslo to na to jedno € , coz je vyborna cena za tuhle hru, bohuzel tusim ten bundl uz skoncil
@mrazikcomp (28.02.2021 01:27): Nojo, to je hezké, já nechci psát z nějaké vůdčí pozice, na které nejsem, nebo tě komandovat, pokud ovšem už chceš na DH něco přidat tak bys podle mě měl dodržet nějakou profesionalitu, třeba se zamyslet, kam daný příspěvek může patřit, a když ho píšeš, tak ho po sobě přečíst, jasně, chybička se vloudní a přehlídne, ale když to zkusíš vzít z pozice někoho jiného, tak ti třeba dojde, že mu ten text nemusí dávat smysl, i když tobě třeba davá. Fakt to nemyslím nějak zle, ta informace tam byla, jen byla formulována dosti na tatarský způsob.... :)

Btw jsem to přeformulovat k popisku.
@Jab (27.02.2021 06:23): zas tak casto ne, casto jsou free weekendy, slevy jsou jsou nicmoc, akorat ta posledni byla na 9.99 € i kdyz mam dojem ze lip to vychazi i na heurece v ehopu ceskym kdyz maj akci
Tohle asi někdy zkusím. Stellaris se mi také líbí, ale tohle mi bude asi více šité na míru.

Těch 4X strategií je mraky a člověku spousta skvělých unikne. A jindy zbytečně ztrácí čas u celkem mizerných her jako je Beyond Earth.

Btw i Endless Legend vypadal zajímavě. Snad se povede i Humankind od stejných autorů.

Také škoda, že 4X strategie tu nemají svůj subžánr. Já vím... Vyřeší to štítky. :)
Vypadá to fakt pěkně, taková kosmická civilizace. Těším se až si zahraju, jediné co mě mrzí je to že o tom nikdo neví i přes pěkný marketing...
no vypada to hodne dobre , hlavne vylepsena faze boje na normalni boj a ne kameru litajici z rohu do rohu jako u 1ky