Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Empire of Steel

Steel Empire, Koutetsu Teikoku

60
1 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > arkáda *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
1992 SegaMD
12.08.2005 GBA
31.07.2014 3DS
13.09.2018 PC
Vývojáři:
Hot-B, Mebius (PC verze)
Oficiální stránky:
http://www.teyon.com/games/steel-empire-pc/
Tvrdá diktatura říše Motorhead převzala vládu téměř nad celým světem. Nebe brázdí vzducholodě, na kolejích se prohání obrněné vlaky a v podzemí obrovské těžařské stroje. Města jsou zahalena v páře a technologický pokrok je využit proti občanům. Existuje ale malá naděje a tou je svobodná země Silverhead, která nyní disponuje novou zbraní, se kterou by mohla zničit říši Motorhead.

Empire of Steel je arkáda ve stylu shoot 'em up her. Příběh je vyprávěn pomocí filmového promítání a obraz tak v původních verzích mezi jednotlivými úrovněmi bliká jako u starých projektorů. Historické zasazení je ale zcela alternativní a spadá tak do podžánru steampunk. Hráč se vžije do role pilota ze země Silverhead a na počátku každé ze sedmi úrovní si lze zvolit mezi vzducholodí a letadlem, které se lehce mění svými dovednostmi. Mimo klasický útok jsou k dispozici i takzvané „lightning bombs“ silné natolik, aby zničily všechny nepřátele na obrazovce. Zbraním lze také zvyšovat úroveň a tím i jejich palebnou sílu. Samozřejmostí jsou i různé powerupy dostupné po sestřelení nepřátel a boss fighty.

Původní verze vznikla pouze pro konzoli Sega Mega Drive, ale o několik let později se dočkal v lehce upravené formě i handheld GameBoy Advance. Tahle verze se lišila víceméně jen přizpůsobením pro menší displej. Remake vyšel až pro Nintendo 3DS, kde využíval možnosti 3D obrazu. Západní vydavatel Teyon se poté rozhodl přenést remake i na PC s lehce vylepšenou grafikou a podporou achievementů.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.