Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Elysium

--
0 hodnocení Platformy
Žánr:
strategie > budovatelská strategie *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
listopad 1992 PC
1993 Amiga
Vývojáři:
Elysium je obchodně manažerská simulace, jež vás přenese do starověké Evropy roku 390. V té době je Římská říše ve fázi úpadku a svoji největší slávu má již dávno za sebou. Vy se usadíte do křesla prefekta jedné z tehdejších římských provincií, kterou vedete do boje za vlastní nezávislost, a to až do rozpadu Západořímské říše v roce 476.

K dispozici jsou vám nejrůznější oblasti reprezentující různé stupně obtížnosti. Tyto jste nuceni zvládnout sami proti počítači nebo až proti pěti živým protihráčům v multiplayeru. Hlavní obrazovce vévodí trojhlavá ministerská rada, přes níž probíhají všechny důležité akce. Každý ministr spravuje svoji oblast působnosti od výstavby, zásobování vodou a výběru daní, přes právo, soudy, obchod a lidové hry v aréně, až po řízení a udržování bojeschopné armády. Hru ovlivňují i náhodné události, kdy se například nepřízeň počasí podepíše na úrodě, což způsobí hlad ústící do nepokojů a vzpoury nebo vás přijde navštívit římský imperátor v čele ohromného vojska.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.