Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Electrician

1984
1986
85
1 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Electrician je hra vydaná v osmdesátých letech na rodinu osmibitů společnosti Atari, která byla později převedena na konzoli Famicom Disk System (u nás známá jako NES) v Japonsku. Byla naprogramována společností Synapse Software, hlavním autorem je David Bunch.

Hra je typickým příkladem her od Synapse – s poněkud zvláštní tématikou a herními prvky a velmi obtížná a chytlavá zároveň. Hráč se dostává do role elektrikáře, jehož úkolem je připojit všechny byty v domě k elektrickým "stupačkám" na okraji obrazovky. Aby to nebylo tak jednoduché, v cestě mu stojí několik druhů nepřátel, které mu jeho cestu znesnadňují.

Slabé krysy nemohou hráče přímo zabít, jen nepřímo a znepříjemnit mu život, protože překusují již položené (ale nedokončené) kabely. Dokončené kabely krysy zabijí. Lze je také zabít kopancem do zezadu, který je vymrští (pokud v cestě není překážka) oproti hlavnímu vedení na boku. Pavouci mohou hráče zabít rovnou a nelze je "odkopnout". Netopýři nemohou hráče přímo zabít, ale mohou jej odnést, kam nepotřebuje, či jej hodit z velké výšky (ztráta života). Lze se jim vyhnout přeskočením/skrče­ním. Elektrický zkrat/přepětí se pohybuje po vodičích, připojených ke hlavním vodičům, a při dotyku hráče okamžitě zabíjí. Je rychlý a pohybuje se náhodně. Krokodýl se nachází ve stokách, je pomalý, může hráče okamžitě zabít (pouze při dotyku tlamy, jinak na něm hráč může klidně stát). Také klade vejce, z nichž při osvitu baterkou vyletí nepřítel a okamžitě hráče zabije.

Aby neměl elektrikář život až tak těžký, byty mající televizor dají možnost získat život navíc. Jakmile jsou zapojeny veškeré byty, hráč dostane klíč a vyrazí do stok, kudy musí projít bludištěm do dalšího domu. Tam se jeho úkol opakuje, s více nepřáteli a více byty k zapojení.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • At8bit 85
Velmi zajímavá, bohužel i velmi obtížná a trochu podivná hra, nicméně to by se dalo říci prakticky o každé hře od Synapse software.

Grafika a zvuky jsou velmi hezké, a patří rozhodně k tomu lepšímu, co si pamatuji z osmibitového Atari (NES verzi neznám). Každopádně v dětství to byla neporazitelná hra. Zatímco první levely byly s pochopením ovládání poměrně jednoduché, každý další level pak přitvrdil s razancí kladiva - hra vůbec neotálela naservírovat značné množství nepřátel. V pozdějších levelech musí být hráč neustále v pohybu a skákat s absolutní přesností (kousek vedle a hned následoval smrtelný pád, který již hráč nemohl ovlivnit).

I tak mám na tuto hru úžasné vzpomínky, protože je opravdu zajímavá, a bavila mne i tématicky, jelikož už od dětství jsem si rád zapojoval všemožné dráty :-)

P.S. Omlouvám se za opakování slova zabít, které jsem napsal do popisu hry, ale bohužel, ztráta života v této hře je něco, co bude začátečník prožívat tak co dvě minuty, a ani pokročilý asi nedá tuhle hru bez ztráty kytičky...

Pro: Pěkná grafika, zvuky, zajímavá a dodnes neotřelá tématika

Proti: Velmi, velmi obtížné, hra vyžaduje zprvu pochopit pravidla a pak natrénovat přesnost a reakce, nic pro netrpělivé

+6