Egypt: Old Kingdom

24.05.2018
22.03.2019
18.04.2019

Jedná se o budovatelskou tahovou strategii, ve které se v letech 3500-2140 př. n. l. ujmete vlády staroegyptského města Memfis ve snaze vybudovat mocné království, jež sjednotí Horní a Dolní Egypt. Musíte se starat, aby vaše království mělo dostatek jídla, pracovní síly a cenných komodit, budete moci velebit bohy, kteří vám na oplátku poskytnou některou z výhod a samozřejmě přijde i na stavbu slavných pyramid.

Hra je přímým pokračováním Predynastic Egypt, která se zaměřovala na předdynastické období Egypta. Oproti předchůdci však nabízí delší kampaň a větší diverzitu hraní. Tvůrci hry také spolupracovali s řadou egyptologů ve snaze prezentovat tuto dobu co možná nejvěrněji.

Krátká, ale zábavná 4X strategie, která není zacpaná přehršlem mechanik. Taky poněkud lineárnější, protože lze vyhrát jediným způsobem, a to vydržet určitý počet kol a přežít rozpad říše. Snad kromě vyšší obtížnosti tak hra nenabízí mnoho důvodů ke znovuhratelnosti, mimojiné také vždy začínáte se stejným kmenem na stejném místě, ale u hry jsem se bavil a dohrál jsem ji bez problému na jedno posezení. Dokážu si představit, že si dám časem repete.

Přidanou hodnotu vidím v informačních boxech (+rozsáhlé in-game encyklopedii), které vás tu a tam poučí o tom, jak tehdy egyptská společnost fungovala a jaký byl její vývoj dle historických pramenů.

PS. Hra je ke stažení i na mobilech, kde prvních 50 nebo 100 kol můžete dohrát zdarma. To jen tak pro info.

6. bod herní výzvy 2020 (hardcore)