Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Edna & Harvey: Harvey's New Eyes

71

Komentáře

« Novější Starší »
  • PC 80
Herní výzva 2017, č.10 - Zapomenutý kousek

To si tak projíždím hry ve své snad nekonečné Steam knihovně a najednou mou pozornost upoutá tahle nenápadná hra od Daedalic Entertainment o které jsem neměl ani ponětí, že ji vůbec vlastním. Výborný důvod si ji zahrát, už jenom proto, abych splnil další úkol výzvy. Ale samozřejmě i z toho důvodu, že miluju adventury a dohrál jsem už 2 hry od tohohle německého studia ( Deponia a Chaos on Deponia ) a skvěle jsem se bavil.

Začínáte jako malá Lily, téměř nemluvící sirotek, v klášterní škole pod nadvládou pedantské matky představené. Na první pohled téměř pohádkovská atmosféra, která přetrvává až do první "pomoci" jednomu vašemu spolužákovi (pamatujte, když někdo spadne do studny, nejdřív mu na hlavu shoďte včelý úl a potom studnu naplňte po okraj vodou a nakonec na nebohou oběť ještě vypusťte masožravou havěť z nedalekého stromu ). A najednou je vám jasné, že do pohádky to má daleko... spíš jako bychom hráli hru na motivy Tima Burtona nebo Sonnenfeldovi Addamsovi rodiny.
Hra hezky odsýpá, minihry nejsou příliš těžké (navíc se dají přeskočit tlačítkem "Skip") a černého humoru tu rozhodně není pomálu. Zajímavé je rozhodně přepínání mezi realitou a "snovou realitou" ve které se snažíte potlačit vaše zákazy vyvolané hypnózou. Hru navíc můžete zakončit 3-ma různýma koncema, takže si snad každý přijde na své.

Pro mne je hra další překvapení a rozhodně se nemůžu dočkat na další hry od tohohle vývojářského studia a určitě si seženu a zahraju předchozí díl.
"woooogieee"

Pro: Příběh, černý humor, grafika, přepínání mezi realitou a "snovou realitou"

Proti: délka (rozhodně bych uvítal tak hoďku nebo dvě hrací doby navíc)

+7+7 / 0