Eden: Tomorrow

12.02.2019

Právě jsem se probral z bezvědomí a se silnou bolestí hlavy si jen matně vzpomínám, co se přihodilo. Vlastně si toho moc nepamatuji, jistě vím jen to, že jsem ztratil kontrolu nad vesmírnou kapslí, která se závratnou rychlostí řítila k povrchu neznámé planety, kde havarovala. Mám opravdu štěstí, že jsem přežil, všechno ostatní je nedůležité. Nyní se musím pokusit zjistit svoji polohu a snad se mi postupně vrátí i paměť...

Havárie na povrchu neznámého vesmírného tělesa, amnézie spojená s absolutní neznalostí předchozích událostí a průvodce v podobě umělé inteligence zosobňované malým dronem, tak to jsou úvodní ingredience hry Eden: Tomorrow, kterou mladé studio Soul Pix vytvořilo exkluzivně pro konzole PS4 s použitím VR headsetů. S mnoha otázkami o vlastní identitě i poloze se vydáváte na průzkum planety a jejího gigantického jeskynního systému. Doprovází vás dron Newton, který většinou obstarává veškerou interakci s okolím, ale postupně nalézané zprávy naznačují, že byste Newtonovi neměli bezmezně důvěřovat.

Po celou dobu hry nemáte k dispozici žádné zbraně, herní mechaniky jsou založené na průzkumu a řešení jednoduchých hádanek, k nimž se lze snadno dopracovat pomocí pečlivého pozorování okolí. Existují i nebezpečné situace v podobě přechodu propastí a setkání s dravými dinosauřími monstry. Newton pak vykonává veškeré potřebné úkony na základě vašich instrukcí, robotickým hlasem komentuje aktuální situace a slouží také jako nápověda.