Earth 2150: Lost Souls

11.10.2002

Lost Souls je samostatně spustitelný datadisk ke hře Earth 2150 ze série Earth. Pouze rozvíjí původní příběh o nové skutečnosti v balíku více jak padesáti nových misích. Ačkoliv se o vývoj a distribuci staraly úplně jiné společnosti, všechny mise se nesou v duchu původní hry. Nelze tedy čekat příliš inovací v zaběhnutém systému. Snad i kvůli tomu a přílišnému cílení na německé hráče tento díl zapadl v propadlišti dějin.

Spíš mission-pack, než datadisk. Lost Souls totiž kromě misí nenabízí naprosto nic nového. Tyto mise jsou navíc zabaleny do dost mizerného příběhového kabátku - dialogy (nebo spíš monology) briefingů jsou otřesně scénáristicky napsané a vůbec nejsou v souladu s předchozími hrami. Dokonce jsem v nich narazila na gramatické chyby! Vůbec celá atmosféra je pryč, mimo jiné i proto, že prakticky vůbec nejste omezeni surovinami ani časem, jako v původním Earth 2150.
Na druhou stranu samotné mise jsou celkem zajímavě pojaté a hlavně, pro ty, kterým se zdály předchozí díly příliš lehké, mise v Lost Souls jsou opravdovou výzvou.

Pro: Zajímavé mise

Proti: Nic nového, scénář, ztracená atmosféra