Dynamite Jack

10.05.2012
27.06.2012
20.03.2013

Jack, vesmírný mariňák, musí uniknout z anathémských dolů po tom, co byl zajat a odsouzen k nuceným pracím. Jeho pomocníky mu budou obezřetnost, chytré plánování, baterka, ale hlavně - dynamit! Všech dvacet osm rozmanitých důlních lokací je totiž zaplněno nepřátelskými vojáky, vědci, jeskynními trolly, pastmi a robotickými pavouky, okolo kterých se Jack bude muset buď proplížit, nebo je zneškodnit.

Akční hra z horního pohledu Dynamite Jack s prvky stealth našla inspiraci u her Dyna Blaster či Atomic Bomberman, ale skloubila je s dobrodružným interaktivním prostředím ve stylu Commandos, v němž k cíli vede mnohdy spíše rozmysl než hrubá síla. Na jedné straně tak může Jack klást libovolně bomby a pomocí detonátoru je odpalovat, na druhé straně však může též využívat krytí ve stínech a vyhýbání se zraku a sluchu nepřátel, kteří při detonaci bomby mají tendenci běžet zkontrolovat místo výbuchu. Což, samozřejmě, může být pouhá Jackova lest...

Hra obsahuje též editor map.

Velice jednoduchá hra, která zabaví na pár hodin. Je hodně stereotypní. Seber tohle, znič tamto. Po celou dobu žádná změna. Chyběl mi tam nějaký pořádný závěr (např. boss). Na konci už jsem se dost nudil a hru jsem dohrál jen kvůli achievementům.

Pro: Editor map

Proti: Stereotyp