Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Duke Nukem: Manhattan Project


Komentáře

« Předchozí Následující »
  • PC 80
Duke Nukem: Manhattan Project je navzdory hodnocením zde dobrá hra. Ono většina hráčů prostě nepochopila, že se jedná o návrat k prvnímu a druhému dílu, tedy klasické arkádě, ovšem se zachováním spousty věcí z Duke Nukem 3D.

A funguje to náramně. Z arkád zůstalo naprosto tradiční 2D hopsání a taky příběh - šílený doktor začne měnit zvířata (krysy, šváby, prasata, krokodýly) v mutanty a unese krásné všechny krásné holky. Na Dukovi je ho zastavit. Jak jsem říkal, jde o klasickou hopsačku, ale ta je zpracovaná v parádní 3D grafice a obsahuje pár 3D úletů. Občas tak přejdete po zelené šipce do jiné roviny, občas jdete dopředu/dozadu místo vlevo/vpravo. Z plošinovek zůstal komplikovaný, ale zapamatovatelný level design. Z 3D akce pak všechno ostatní.

Souboje nejsou arkádové - Duke má totiž klasický arzenál (pistole, brokovnice, kulomet, plazma, raketomet a "odmutantňovač"), nepřátelé umírají krvavě a brání se. Nechybí tu kop a trubkové bomby, které mají zvláštní tlačítko ani jetpack. V každém kole musíte najít klíč k silovém poli a zachránit jednu holku, přičemž následuje klasický dukovsky oplzlý rozhovor (You must bet 18 or older to ride :D). Komu by to bylo málo, může hledat secrety a pokusit se najít v každém kole 10 nuků. Když se vám to podaří, Dukovi se zvedne trošku pár vlastností.

Hra neháže klacky pod nohy, obtížnost je pohodová, v kolech jsou checkpointy, mezi koly automatické ukládání, životů je nekonečně, souboje a skoky jsou funkční a odladěné. Samozřejmě nechybí humor, Duke opět používá zhusta hlášky ze slavných filmů (Pulp Fiction, Forest Gump, Apokalypsa, Vysvobození), nejvíce mě bavilo "squeal like a pig". To vše v 8*3 kolech, což značí že hra chvíli vydrží. Kdybych měl něco vytknout, tak prostředí, půlku hry se motáte v nezáživných a podobných lokacích jako jsou baráky, ulice, kanály, fabriky a až konec na vesmírné stanici přináší trošku zajímavé prostředí.

Každopádně Manhattan Project je výborná arkáda s prvky tradičních akčních her. Kdo nečeká nic víc, skvěle se pobaví.

Pro: Klasická 2D arkáda s 3D úlety, spousta možností, parádní souboje, hledání 3D secretů a nuků.

Proti: Trošku stereotypní a nezáživné prostředí.

+17
  • PC 55
Když se ke mně dostal Duke Nukem: Manhattan Project, myslel jsem si, že je to plnohodnotný nástupce legendární first person akce s názvem Duke Nukem 3D, ale opak je pravdou. Navazuje sice na sérii Duke Nukem, ale za vzor si bere první dva díly a s dílem třetím má společné tak akorát vtipné poznámky, které Duke prohlašuje. Navrací se tedy k původnímu hernímu žánru, kterým je plošinovka, což je podle mě krokem zpět.

Blonďatého hláškujícího drsňáka mám rád, a tak jsem dal Manhattan Projectu druhou šanci, protože na poprvé to moc slavné nebylo. Co mě zarazilo hned na začátku byla častá nefunkčnost dvojitého skoku, který je potřeba na zdolání větších vzdáleností nebo vyšších pater a i v internetových diskuzích si na to řada hráčů stěžuje. Dohrát se to ale i tak dalo.

Jak jsem v poslední době zvyklý, musel jsem posbírat všechno, co šlo, takže sice byly časy levelů strašné, ale našel jsem všechny nuky a tajná místa a pozabíjel všechny nepřátele. S těmi byl někdy problém, protože kvůli bugům třeba prasečí policajt spadl z mrakodrapu a nepočítal se mi do statistik a najít někdy všechny šváby nebo krysy byl taky nadlidský úkol.

Místy mi hra připomínala Želvy Ninja, protože myši, švábi nebo aligátoři po dotyku s radioaktivní břečkou zmutovaly do humanoidů. Zbraní G.L.O.P.P. Ray se dají tito tvorové zase na chvíli vrátit do původního stavu, což je skvělá vychytávka, ale já stejně nejvíce používal brokovnici. Jako nejlepší level mi přišel taneční klub na konci druhé epizody a ani metro nebylo špatné, naopak levely na vesmírné základně považuji za ty vůbec nejhorší.

Konečně jsem po těch letech dokončil jeden z mých herních restů a trochu mu zvedl hodnocení, ale jakási radioaktivní pachuť stále zůstala. Kdybych nevěděl, že tento díl vyšel až po Duke Nukem 3D, myslel bych si, že se jedná o třetí díl, ale takhle mi akorát kazí dojem z celé série a kdyby nevznikl, vůbec nic by se nestalo.

Pro: hlášky, statistiky, mutanti, zbraně, taneční klub

Proti: návrat k plošinovce, dvojitý skok, bugy, vesmírná základna

+15(19-4)
  • PC 45
Manhattan Project coby čtvrtá hra za Duka Nukema, byl ze začátku velice vítaná. Zvláště zjevné podobnosti s Duke Nukem 3D - v podobě některých nepřátel a zbrání, výborně odkazovaly na nesmrtelný titul z 1996.

Další věcí, kterou se mi tato hra zalíbila, bylo egocentrické podání Duka. Za padlé protivníky se doplňuje zdraví v podobě Ega. Drsný Duke rasuje jednoho protivníka za druhým a nic ho nemůže zastavit. No a vedle toho všeho osvobodí pár koček z vězení.
No a dál tím svým nadřazeným způsobem způsobuje jatka (né, že bychom se toho nedočkali v jiných FPS, ale v podání Duka je to něco jiného).

Právě tento kurs nasadil Duke Nukem 3D, a že se ho tato hra snaží držet dál, je velice fajn.

Ale jak koukám, tak koukám tento Duke mě po chvíli přestává bavit oproti svému předchůdci. Samotné zpracování 3D je vcelku pěkné ale ten neustálý dvourozměrný pohyb, ten tam zkrátka nesedí. Mohlo by tu být více detailů, hra působí až příliš stroze.
A i přesto je v několika místech, docela solidní problém nalézt cestu dál. Ve chvíli kdy pak hráč špatně skočí a musí obtížnou část prolézat znovu, přemýšlí o rozbití monitoru nebo aspoň klávesnice.

Nemohu říci, že by mě mnoho aspektů této hry nebavilo. Nakonec jsem se dostal k úspěšnému dokončení (sice jen na normal). Ale při srovnání Manhattan Project a 3D + Plutonium pack. Působí Manhattan Project odvařeně, mdle a v některých místech zanechává pachuť v ústech.

45%

Pro: Hromádka pěkné akce

Proti: Spletitost, kombinace 3D s dvourozměrným pohybem....

+14
  • PC 90
Duke Nukem: Manhattan Project je příjemný a vcelku vydařený návrat ke kořenům tohoto slavného hrdiny. Od začátku jsem věděl, do čeho jdu a co od toho mohu očekávat, a o to více mě pak hra samotná bavila. Různých FPS je dnes nesčetně, proto jsem uvítal tuto "3D" plošinovku, kde jde především o zábavu a odreagování. Co víc si přát? I dnes se rád k této hře vracím. Jediné, co zamrzí, je fakt, že her v duchu tohoto žánru už dnes moc nevzniká...

Pro: zábava, zajímavý design úrovní, přijemné odbočení z nekonečné laviny FPS

Proti: nic zásadního

+12
  • PC 75
Podle mně docela slušná plošinovka. Určitě by byla hodnocená líp, kdyby neexistoval Duke Nukem 3D a Manhattan volně navazoval na předchozí sérii plošinovek. Bohužel to pořadí vývoje je takové, jaké je... Osobně jsem také čekal nějaké velkolepé pokračování Duke Nukem ve formě FPS a když jsem viděl Manhattan, jen jsem nevěřícně kroutil očima. Neměl jsem v něj důvěru a taky se domníval, že je to krok zpátky. Nicméně jsem ho zkusil a dohrál se zaujetím až do konce. Přeci jen ta Dukovská atmosféra je tam trochu znát a chytne...
Manhattan bych bral, kdyby to bylo jen takové odbočení při vývoji nové FPS. Třeba mohl oživit sérii Dukovských plošinovek a položit základy pro několik dalších. Ale každopádně 3DRealms měli pracovat na nové FPS (dokončit svého Duke Nukem Forever), aby měl DN3D plnohodnotného nástupce. Bohužel Manhattan mi tak nepřipadá. Teď už se nevyvíjí nic a Manhattan je takovou podivnou tečkou za celým nadějným projektem.

Pro: Zábavná plošiňovka s promyšlenými levely, atmosféra Ďúka.

Proti: Chybí ten třetí rozměr...

+9
  • PC 60
Duke Nukem byl pro mne vždy otázka zábavy na krátkou dobu. Určitě jsem si našel atraktivnější hry, ale naopak mne bavilo scifi prostředí a humor, který se v akci objevil. Dnes už jsem hrál všechny díly této série. Ke 3D už bych Dukovi bych se nevrátil, neboť level design znám poměrně velmi dobře (stejně jako u hry Doom). Levely v Manhattanu si už přesně nevybavím, ale jen si vzpomínám na začáteční levely, které mne uchvátily svým zpracováním oproti starým dukovským arkádám.

MP jako celek je zábavná a rychlá hopsačka, kde potěší odkazy k původnímu Dukovy, zároveň však hodně brzo nastává stereotyp, který snad jako by provázel celou sérii Nukema. Prostředí ztrácí na obdivu, herní mechanismy se kopírují a vám nezbývá než tupě kráčet a střílet. Ono chtít něco víc od 2D hopsačky je asi těžké, nicméně pořád si myslím, že svým nápadem jsou zajímavější 2D - 3D arkády.

Osobně nevím jestli bych si zahrál Duka znovu, asi ano. Ale vím, že by mne za chvíli nebavil. Spíše pro vzpomínku na několik prohopsaných hodin.

Pro: Humor, 2D akce, naděje pro fanoušky mezi vydáním Forever

Proti: Stereotyp prostředí a hratelnosti, krátké

+9
  • PC 70
Na Manhattan Project jsem narazil jednou v LEVELU a díky DH jsem si na něj zase vzpoměl a zahrál. Žádný jiný díl ze série Duke Nukem jsem nehrál (a asi ani nebudu) ale tenhle se mi docela líbil. Koncept hry je jednoduchý, pouze procházíte levely a hledáte klíč k postupu do dalšího, občas jsem ale nevěděl kam dál (zejména kdy se měla granátem udělat díra do země - jak jsme to měl sakra vědět? :D) celkově to ale šlo rychle a moc často jsem lokace opakovat nemusel.

Zbraní je ve hře dost, nejvíc se mi asi líbila brokovnice kterou jsem používal nejvíc. Graficky je hra docela hezká, jen mě občas trápila kamera. Celkově je ale Duke Nukem Manhattan Project poveedená plošinovka u které jsem se zhruba do poloviny bavil.

Pro: dobrá hratelnost a koncept hry, Dukovi hlášky, grafika

Proti: v 1/2 mě hra přestala bavit, občas nevíte co dělat nebo kam jít

+8(9-1)
  • PC 50
Tahle hra mne zklamala. Ne tím že by byla nějak špatná. I když nic skvělého to taky není. Já jsem totiž o téhle hře vůbec nic nevěděl a předpokládal jsem, nebo lépe řečeno očekával jsem, že se jedná o další díl legendárního Duke Nukem 3D. Nestalo se (snad se někdy dočkáme Duke Nukem Forever), místo toho jsem se dočkal zvláštně originální arkády s postavičkou Duka v hlavní roli. Takže po instalaci obrovské zklamání. Bohužel se mé zklamání projevilo i v hodnocení hry. Určitě se jedná o kvalitně udělanou hru, ale já jsem čekal prostě něco jinačího.

Takže, lokace jsou zpracovány pěkně, ohledně žánru jsou tam dokonce i nějaká vylepšení. Zbraně jsou zábavně divné, stejně jako v praotci Duke Nukem 3D. Pokud máte rádi arkády, tak si DN-MP zahrejte. Nic tím nezkazíte. Jenom od toho nečekejte další díl Duka. To ona tahle hra prostě není.

Pro: Originální koncept.

Proti: Má to sice v názvu Duke Nukem ale není to ono.

+3(9-6)