Duck Blitz

2003

freeware

Duck Blitz je hra svým stylem podobná známé sérii Moorhuhn. Na výběr je několik zbraní, od jednohlavňové i dvojhlavňové brokovnice až po kulomet a nechybí ani možnost kachny likvidovat pomocí granátů, které jako jediná zbraň nepotřebují manuálně dobíjet.

Hra obsahuje i možnost hry dvou hráčů, případně soupěření proti počítačem ovládanému protivníkovi. Rovněž je na výběr z několika obtížností, které se liší rychlostí letu kachen.

Tuhle hru jsem kdysi predelal na sestrelovani x-wingu ve vesmiru, včetně originalnich zvuku zbrani ze star wars :D

Další z řady klonů Moorhuhnu, kde jsem tentokrát dostal za úkol sestřelit co nejvíce divokých kachen, se dá hrát i ve dvou na jednou počítači, což je určitě výhoda.

Navíc mi Duck Blitz jako jedna z mála her tohoto typu umožnil výběr zbraně, kterou budu nic netušící ptáky sestřelovat. Mimo klasické brokovnice tak šlo použít pušku, samopal a dokonce i granáty. Nastavit šlo také jak rychle kachny poletí a na supermanskou rychlost bylo opravdu těžké je sestřelit.

I přes výše zmíněné klady jsem si u hraní tohoto titulu neužil tolik zábavy, jako u jeho předlohy a zatímco některý z Moorhuhnů si občas pustím, Duck Blitz už ne.

Pro: možnost hrát ve dvou, zbraně, rychlost kachen

Proti: nuda, téměř nulová znovuhratelnost