@Karasman (26.05.2016 08:52): Já už jsem se smířil se skutečností, že dnešní FPS hry zcela opustily systém libovolného ukládání. Nicméně i ten systém checkpointů jde udělat dobře. Tady mě to tak neštvalo ale našlo se pár míst kde ty checkpointy byly fakt dementně rozmístěné. Hlavě že tam dávají různé levitující plošinky a propasti. Jsem tam zahučel a pak se vracel o notný kus dál... A samozřejmě jsem znovu opakoval souboj v aréně.

Já jsem se k tomu zatím moc nedostal, odehrané mám odhadem max 2 hodiny a vcelku mě to baví, ale rozehrál jsem to samozřejmě na ultra-violence a tak neskutečně mě jebe ten systém checkpointů, že mi to tu hru neskutečně znechucuje. Chci vyčistit místnost a uložit to, né to dělat znovu, pokud někde chcípnu... :(
Tak jsem to celý natěšený koupil a rozehrál. Z počátku to bylo hodně dobré ale teď už jsem hodně znechucen a otráven tím stereotypem. Jsem u prvního bosse a mám za sebou 7 hodin hry ale vážně uvažuju že to dokoukám na youtube (!!). Celá hra je vlastně jen pobíhání po arénách které jako by vypadly z multiplayerových map. A na neustálé likvidování pekelných oltářů už mám alergii. Vývojáři tvrdily že se chcou přiblížit prvnímu Doomu ale to se podle mě povedlo jen z části. Jistě, je to blíž než hororový třetí díl ale pořád jsme podle mě v jiné stanici, než první dva díly. Navíc mi příjde, že i ty arény jsou takové odbyté a hodně se podobají jedna na druhou... Fakt jsem se na to těšil a nechci působit jako hater ale už dlouho mě takhle nějaká hra nebavila.
Kdopak z vás se plánuje přihlásit na turnaj? Já bych do toho šel, ale hru nemám a kupovat si ji kvůli tomu nebudu :)
Tak mám zběsilou Důům jízdu za sebou. Je to pecka :) snad budou i vycházet DLC :)
@ hodnoceni filmu na zaklade traileru/hodnoceni her na DH na zaklade videa z YT a podobny bizary..

pokud by se provalilo (resp. dotycny se tim ''chlubil''), ze se tak deje, normalne bych ustanovil pravidlo/schopnost/dovednost to hodnoceni revoknout. Nejaka rating policie? :)

Jasne, proc ne. Muzes si hodnotit jak chces a proc chces, ale na druhou stranu..
Denuvo neničí disky, tohoto hoaxu se chytli zkrátka piráti, kteří to dodnes omývají stále dokola...
@Gordon (21.05.2016 23:29): kde co narusuje? ja bych se nebal, treba Dragon Age: Inquisition jsem hral skoro 300 hodin a ta hra ani jednou nespadla, HDD funguje dal, dle programu zivotnosti HDD se nijak nepohorsil. Navic, pracuju v krame s hrama, her s Denuvo sme prodali plno, a nikdy nikdo neprisel ze by mu ta hra neco narusovala nebo znicila HDD nebo tak neco. Treba kdyz byla popularni Starforce tak stiznosti od zakazniku bylo vic nez dost, pac to nejakej borcus delalo. Kdyz to nesledujes tak si nekde treba najdi nejaky skutecne seriozni vyjadreni od nekoho kdo tomu skutecne rozumi, a ne pindy nejakych nezletilcu co kradou hry na forech a stresne jim Denuvo vadi. A vazne, ta ochrana se pouziva uz skoro tri roky, a kdyby to melo lidem nicit HDD tak je skoro na 100% jsity ze by se to vedelo a Denuvo by si to pekne odskakalo.
@Gordon (21.05.2016 23:29): Nechci tvůj názor znevažovat, ale taky si jako Charllize myslím, že kdyby tomu tak bylo, už se to dávno provalí.
Jediné, co jsem na netu dohledal je mýtus, že to ničí SSD disk, což už několik lidí vyvrátilo a že to údajně snižuje framerate, ale to nebylo dodnes otestováno. Nic moc jinýho, co by stálo za zmínku.
@M.a.t.t. (21.05.2016 23:21): YT ma dneska takovou silu ze nekteri si to ani neuvedomi a berou to jako neco co skutecne zazily, je to problem, nektere herni recenze na oficilanich webech jsou taky z velke casti ,,hrane na YT,, :)
Mozna nebude daleko doba kdyz shlednuti hry na YT bude stejne relevantni jako si ji zahrat, panbu s nama a vsechno zly pryc:)
@mazar1234 (21.05.2016 23:07): nebud paranoidni, kdyby tam kecali uz by se to davno vedelo..nemam vubec strach ze plno hardware nadsencu to merilo horem dolem kdyby se nahodou melo potvrdit ze Denuvo keca..a bud si jistej ze by se o tom psalo na vsech velkejch hernich webech.
navic si to muzes overit i sam, kdyz si naistalujes dooma a nahraje se ti level tak se nekam postav a sleduj co dela hardisk..doom by nemel nic moc streamovat kdyz stojis na miste, takze by kontrolka HDD nemala blikat. jen teorie, ale zkusit si to muzes..i kdyz..hudba atd..nevim..proste Denuvo dela prd..klidek:)
@Charllize (21.05.2016 22:55): No linkovat stranku Denuvo je dost odveci nie?

Aj vynalezca DDT vyvreskoval aky to je uzasny bozsky prasok, ktory spasi ludstvo a este za to aj dostal Nobelovku..... a potom sa ukazalo.

Nejde mi o to ze si to nemozem stiahnut z torrentu (aj ked demoverzia hry sa obcas fakt zide), len proste nechcem aby mi nejaka debilna sracka nicila SSD alebo zatazovala zbytocne procesor.
@BINGMAN (21.05.2016 22:43): Snižuje kvůli šifrovacím procesům životnost SSD, popř RAM...

Jinak Denuvo není neprolomitelné a Doom má verzi v2 která jde prolomit do několika měsíců, důvod denuva v Doomovi je jen ta aby se nezačal pirátit první měsíc prodeje, kdy jsou prodeje nejdůlužitější. Jinak na nějakým webu jsem viděl z facebooku že ''cracking in progres...''
@BINGMAN (21.05.2016 22:43): taky si myslim ze Denuvo neni problem, par her co ho ma vlastnim a nic zvlastniho se nestalo. jen snad pri startu hry to krapet vic zatezuje procesor a ty exe soubory her jsou podezrele velky..kdo to kdy videl aby exe soubor hry mel pomalu 200 megabytu. kdyz se objevilo poprve tak se samozrejme palcalo jak to skodi kde cemu, jak uz to s ochranama byva, ale nakonec se ukazalo ze to byl vsechno jen hoax.
Stary Doom hry jsem hral dost, a vubec strilecky vseho druhu, jenze pak se to nejak zlomilo a cim dal tim vic me to nebavilo, az jsem zjistil ze pro strilecky nejsem uz cilova skupina. Urcite to bude asi bezva ten novej Doom, ale vim ze bych to hral tak hodinu a odlozil, vlastne bych se jen kochal vydobytkem nove ID technologie a to by bylo vsechno.
Kazdopadne je dobre ze tahle znacka jeste nezrezivela:)

@H34D (21.05.2016 22:14): nebude..Denuvo..
Tak já zkusím adresovat toho slona v místnosti... Kdy že bude venku crack? :)
Moje story je podobná té Garretově: Byl jsem dnes za rodiči v Děčíne, kde je Tesco jako kráva. Tak jsem znásilnil bratrovu zákaznickou kartu a vyrazil. Důmů tam byl celej regál, všechno ale jen prázdná krabky jen s obrázkem. Tak jsem houk na nějakýho vencu v tesco hadrech, že chci důma, venca řek, ať si jdu nakoupit, že ho dá na info. Šel jsem si tedy koupit ganxta jahodovej kefír a šel na info, kde mi ho tlustá babka dala s tesco kartou za krásných 719. Tímto díky Garretovi, že o této slevě napsal, jinak bych na důma koukal jen na YT ještě minimálně půl roku. Dům se teĎ downloaduje, večer bude peklo.

P.S. Pozor, tahle sleva v Tescu končí tuším v pondělí.
@MartinezZ (21.05.2016 14:11): Baví mě, jak hru, jejíž magie spočívá v tom, že z tebe při jejím hraní bez ustání lije pot a hektická akce ti způsobuje dýchací potíže, uznale kritizuješ z vyhřátého místečka a bezpečné pozice diváka. Gore k tomu patří, z čistě instinktivních důvodů - podněcuje to zuřivost a motivuje hráče k akumulaci vlastní surovosti.

Pokud někoho tohle neláká, opravdu není DOOM nic pro něj. Já bych ocenil bez námitek i výrazně destilovanější vražednou horečku, i tak ovšem převládá spokojenost. Mj. runy a vylepšení jsou možná nadbytečné, ale na vyšší obtížnosti jsou žádoucím aspektem hratelnosti, bez kterého by hra nefungovala.
"DOOM 1 a 2 byly svého času legendy. Byla to akce, rychlá, zábavná, se složitými levely a tajnými... vším možným... a na pár pixelech se tam kosily nějaké zrůdy. Jenže tuhle hru jsem osobně vždycky chápal dost odpočinkově - s tou jednoduchostí bez pokusu o příběh a grafikou, kde bylo součástí hry rozeznat nepřítele od zdi :)"

Doom 1 a 2 nebyly "svého času" žádné legendy - byly to nejlepší hry svého vlastního žánru (legendy to jsou možná teď). Grafické zpracování bylo úžasné a atmosféra se dala krájet.

Předpokládám, že jsi Doom 1/2 o deset až dvacet let minul .-)
Běžně do profilů her, které nehraji, hrát nechci a ani neplánuji nelezu, u DOOMa udělám výjimku. Hru jsem "hrál přes YouTube", tedy koukal na walkthrough (bez komentáře, díky Bohu) a tedy se zjevně, jak tu čtu, přidávám k nějaké nekonkrétní skupině, která nechápe, proč bych to měl hrát, neřkuli dokonce kupovat.

DOOM 1 a 2 byly svého času legendy. Byla to akce, rychlá, zábavná, se složitými levely a tajnými... vším možným... a na pár pixelech se tam kosily nějaké zrůdy. Jenže tuhle hru jsem osobně vždycky chápal dost odpočinkově - s tou jednoduchostí bez pokusu o příběh a grafikou, kde bylo součástí hry rozeznat nepřítele od zdi :) Teď si nemohu vybavit ten potřebný výraz, který jsem ještě před pár minutami měl na jazyku, ale smyslem bylo, že grafika byla poplatná době a dnes (a pár let zpět už také) v původních DOOMech nikdo nevidí ani hororovou atmosféru, ani krvák. To prostě nejde.

Pak přišel DOOM3 a ten mě odradil jednak svoji hororovostí (ale zase měl dobře vytvořené prostředí, příběh a jeho interaktivitu, i přes po Q4 už klasickou IdTech-plastovost) a jakousi nechutností co se příšer a krve a masa týče. Asi jsem v tomhle tak trochu puritán, či co, ale od hry jsem čekal něco jiného. Ona, pro mě jen domnělá, hororovost a krvavost D1 a D2 dostala s "fotorealističtějším" enginem příliš a zbytečně skutečné temné bafající hororovosti a morbidity.

A teď jsem viděl D4. Autoři se, dle mě, vrátili ke konceptu původních dvou DOOMů, tedy z dnešního pohledu už jen laciná vyvražďovačka stvůr, se skutečnou absencí stmelujícího příběhu začínajícím odnikud a jdoucím nikam, přičemž těch pár poněkud zbytečných vsuvek mi připomínalo z nějakého důvodu poslední dva díly FEAR jen šmrncnuté DOOM3 a zbytečné. Proč mít nutně nějakého maniaka, když prostě stačilo procházet a postupně opravovat/aktivovat něco, co by mělo zabránit otevření brány (jako vždycky, ale bez dalších padouchů, no tááááák). Grafika sice vypadá docela dobře a méně plastově, ale až přílišná brutalita mi přijde... moc. I když jsou to démoni, tak rozšlapávání hal, roztrhávání dásní, utrhávání končetin s křupáním a čvachtáním bych pasoval spíše do nemocničního oddělení s nápisem "Postal" než do akční střílečky. Nepřátelé nejsou odporní co by démoni ke zničení, ale prostě jen nechutní. Představování nových kreatur a "lokálních bossů" je taky sice oldschool, ale působí to spíše přežitě, než cool. Vylepšování zbraní a obleku a jakási wiki o zbraních a zrůdách mi sice nijak nevadily, ale co to dělá v DOOMovi? Nesedělo mi to tam a spíše to bylo něco dalšího, vzato odevšad jinud ála "musíme se zavděčit všem a být trochu více RPG a ne jen krvák". Jediný smysl mi tam dávaly jen ony runy, jejichž získávání mi zase silně připomínalo "after-life boje" z Prey. Jediným skutečným plusem tak vidím zakomponování do SP prvky z MP Quaka, tedy ty různé powerupy a brnění různě po mapě, byť to místně v daných mapách a lokalitách nedávalo v příběhu smysl. Ale protože mi celý poněkud přesvětlený DOOM4 pišel vůbec jako spatlanina všech možných nápadů a prvků, tak v tom smysl hledat nemá... smysl. Mimochodem, hra mi na svoji náplň (furt jen zabíjení kreatur jen v lehce odlišných arénách, přišla děsně dlouhá až stereotypní. Ještě než se postava zase (zase!) dostane do Pekla (nebo co to je), tak mě už i dívání se na záznam s občasným průběžným překlikáváním na časové ose nudilo a celá ta část po návratu z pekla zpět už byla prostě navíc. Tuhle hru vidím jen jako další pokus o přivedení zpět už poněkud zašlé slávy MP DOOMa a nástupce MP Quake4 (pokud ten se ještě hraje) ,ale ani tam už si myslím nemá jak a čím prorazit.

V rámci celé id série her je tahle tak nějak dost zbytečná. A nebo jsem už moc starej :)
@Charllize (21.05.2016 02:07): a to tě překvapuje?

Doom je legenda, téměř každý z nás ji hrál, min. Doom 1/2 ale prostě kdo by si dnes koupil obyčejnou střílečku, jak říká Pajmič v komentáři s nulovou atmosférou, za plnou cenu nebo i těch 1000 Kč.

Jeden můj známý říká, že hry se změnili a my taky. Kdo dnes stojí od Doom v novém kabátě když tu máme Battlefield, CODy a mraky jiných stříleček?
Už Doom 3 mě ve své době nezaujal - koho by taky po Unreal a Half-Life zaujal, že? Ale ten měl alespoň tu hororovou atmosféru.
@montana (21.05.2016 00:15): chápu jak to myslíš, ale zas na druhou stranu když se spočítá kolik lidí si toho dooma koupí v tesku a kolik digitálně nebo ve speciálkách jako je JRC nebo xzone tak procentuelně je to fakt v tom tesku minimum a určitě to tyhle shopy nepoloží. Nebejt toho, že to tady někdo psal ani bych to nevěděl každopádně zajímavej názor na věc. At zkusí v JRC prodávat rohlíky uvidíme kolik lidí si tam pro ně bude pravidelně chodit:-)
@pavouk2 (20.05.2016 21:12): Protoze tim nici trh a parazituji na normalnich prodejcich, kteri si zisk nevyhoni na jinym zbozi? A jeden z dalsich, teda min zasadnich efektu je, ze vsichni ostatni jsou povazovani za vydriduchy. Nekdy je potreba nad tim premyslet i z jinyho uhlu, nez jen z hlediska usetrenych chechtaku. Ale to je jen takovy muj vykrik do tmy.
Tesco je v oboru dobre zname, ze tohle dela opravdu jen proto, aby ostatni nasralo a nejak rozprodalo tu zasobu co by jim tam jinak mezi rohlikama lezela dalsich pet let.
Tak jim s tim pomozte ;)

Kazdopadne Garretova storka pekna.
@Garret (20.05.2016 16:41): sakra 7 stovek za dooma za novinku co je par dní venku? hned tam zítra jedu! Původně jsem chtěl počkat na slevu, ale pochzbuju, že za 700 stovek to bude někde i po práydninách například
Sakra ty prodeje mě nějak zarazily, čekal jsem že to trhne nějakej ten hype... Vsadím se že u opovrhaného Codku který má samý palce dolů to bude mega za tejden...
Ehm no taky jsem jel do Tesca. Nejbližší po cestě mám v Praze na Novodvorský. Po Doomu ani stopa. Koutek s hrama vypadal hodně smutně a hlavně nikde nikdo. Sem to vzdal. Do jinýho Tesca se mi nechce. Koupim za půl roku ve slevě digitál.