@fak (17.05.2016 13:44): To vypínaš iba zobrazovanie, že ho môžeš aktivovať nie? Že na textúre príšerky začne behať taká prijebaná farebná mriežka, vyzerá to absolútne dementne a po pár minútach som to vypol.
Ale funkcia Glorykill ako taká je stále zapnutá, len sa ti nezobrazuje "hint".
Takže nie, nebude viac lekárničiek.

Ako nábojov je tam zatiaľ spústa, akurát kapacita postavy je hrozne malá, takže ich musíš stále chodiť zbierať zo zeme ale čo som hral pár levelov tak ich bolo fakt kopec.

Predpokladám, že v rámci upgradovania postavy sa bude mimo iné aj zvyšovať kapacita munície, ktorú hráč nesie na sebe.

Jo a pôvodný plán hrať na vyššej obtiažnosti rýchlo padol, kvôli debilnému checkpoint systému namiesto save/load.
@GodOfTheSick (17.05.2016 11:27): Přesně toho se u Dooma bojím. Ty vyvražďovačky chci úplně vypnout a jen střílet. Třeba když je glorykill vypnute (v menu)j, tak bude automaticky více lékárniček/nábojů?
Hmm, tak mám za sebou hodinu a vypadá to na solidní průser. Střelba je v pohodě, ale atmosféra a dobrý pocit ze zabíjení se zatím nedostavil. Místo děsivých monster mám pocit, že střílím do pytlů s červenou vodou, které se jenom rozprsknou. Chci si pořádně zastřílet, ale hra vyloženě nutí dělat popravy. Nábojů je nedostatek, takže prostě jednou vystřelit, přiběhnout popravit a tak furt dokola. Když neděláš popravy, tak nemáš lékárničky. K tomu všemu dementní checkpoint systém, který znemožňuje experimentovat. Arény, zavřený vrata a nesmyslný respawn. Obtížnost na UV slabota, většina nepřátel neklade skoro žádný odpor, ale pak najednou něco odněkad příletí a je konec. Teď jsem dvakrát chcípl a absolutně mě to nebaví opakovat znova, tak jsem to vypl. Nuda.
Mě by spíš zajímalo, na co chtěj peníze z Kickstarteru. Však ti dva musí mít peněz jak sraček.
@kristmeister (17.05.2016 02:00): To je jen oficiální zástěrka pro to, že se to ani zdaleka nevyvíjelo podle jejich představ. Romero si zkrátka myslel, že jeho jméno zafunguje jako magnet.

Jedině dobře. Ani nic neukázali, tedy vyjma pouhého a vcelku tuctového nápadu.
@Isair (16.05.2016 23:13): "Jaké překvapení:). " - no zase vzdy moze vzniknut nieco overkill ako bol napr. Grimrock 2, ktory osobne davam do TOP 3 (max TOP 5) v ramci zanru Dungeon Crawler od vzniku vesmiru.
A vies ako milujem crawlery a kolko som ich dohral.

Takze vzdy je sanca , ze padawan zabije mastera.
@mazar1234 (16.05.2016 22:10): "ale zrovna navrat ku korenom by som to vobec nenazval. "

Jaké překvapení:).

Ale popravdě, už mě těmi slogany typu "návrat ke kořenům", "klasická oldschool střílečka" apod. autoři také serou. Nejinak tomu bylo u zde zmiňovaného Shadow Warriora či Hard Reset a skutek taky jaksi někam utek.

Vesměs to jsou všechno pitomoučké on-rail arénovky typu Serious Sam nebo ještě spíše Painkiller, což nemusí být nutně špatně, pokud je to zpracované dobře a je to příjemně obtížné, ale s hratelností dosových FPSek to jaksi nemá moc společného, tam je ten level design a feel z hratelnosti úplně o něčem jiném.
@IRONHIDE (16.05.2016 22:04): Presne ten typ cloveka, ktoreho skladnici neznasaju.

Ale gameplay mi vobec nepride pocitovo podobny Doomom, to zameranie na skakanie a prilisna uzavreta arenovost fightov.... ako vyzera to vyborne, hra sa to dobre, masakrovacka je fajnova, ale zrovna navrat ku korenom by som to vobec nenazval.
Akurat tam nie je autoheal ale to je asi tak vsetko.
Dneska jsem jel do města s plánem vyzvednout hru v JRC, ale protože součástí areálu je i Tesco, tak si říkám půjdu to omrknout. Mega plakát u vrat, ale hra samozřejmě nikde. Tak volám ředitela a za chvíli přiběhl zpocenej skladník a Dooma přinesl. Prohlížím jestli to není nějaký ojeb, ale jsou tam i dva stejné DLC klíče, o kterých JRC píše, že jsou prý exkluzivní k předobjednávce. Tak jsem vzal Dooma z Tesca. Potítko s plakátem za čtyři kila navíc z JRC jsem oželel :-)
V takýchto prípadoch, keď sú 2 hry s rovnakým menom, by sa pri tom ich názve mohol objavovať rok vydania, lebo keď tu teraz na hlavnej stránke prebieha diskusia pri oboch Doomoch, nikdy neviem ktorý je ktorý :)

btw. vedeli ste, že v novom Doomovi nájdete aj herca Seana Beana? alebo Commandera Keena či niekoľko klasických Doom 1 a 2 levelov? prečítajte si najnovšie zaujímavosti :)
Takže moje obavy sa potvrdili a nový Doom ma aj podľa recenzií bližšie k arena shooter ako oldschoolovej strieľačke. Niežeby som si potrpel na oldschool, ale podobné vyhlásenie o oldschoolovej hrateľnosti padlo aj v prípade novšieho Shadow Warriora a nakoniec mi ten arénový štýl veľmi nesedel. Takže vysoké hodnotenia ma zatiaľ nechávajú chladným.
Tak jsem se ke hře konečně dostal, s mým připojením to trochu dýl trvalo, než se stáhlo těch 46 GB :D

Prvotní dojmy zatím velmi pozitivní, juchů ! Nedopadlo to tak blbě, jako v případě NFS.

Dokonce mě to tak chytlo, že jsem hrál do 3 ráno :D a za pár hodin budíček do práce.
Prej se dal doom sehnat v tesku za 899 stejně jako třeba uncharted 4 za 1299. docela sranda cena, dneska jsem projel dvě teska a nikde už nic.
Ha ha to su mantaci, ked si presetupujete defaul klavesu "TAB" na nieco tak sa zrusi moznost pozriet si Codex, lebo je defaultne priradeny na TAB ale v menu nastavenia klavesnice tato polozka nie je, takze je nutne resetnut setup klavesnice na default a nasetupovat cele odznovu pricom sa nesmie nic nastavit na TAB.
Hlavně do týdne opadne hype a začnou se objevovat střízlivější dojmy. Stačí si vzpomenout na The Division a Fallout 4.

Ale tak aspoň je už asi jisté, že propadák to není a asi se to povedlo.

Pokud to bude jako u Wolfa, tak první -50% se objeví během summer sales.
Sludeju Lp jednoho hráče na YT.
Ze hry mám pocit, že spíš převládají melee útoky.Zbraně, mají malou" účinnost..
Mé první dojmy.
Skvěle optimalizováno, nic jsem nemusel redukovat, použito defaultní nastavení včetně plného antialiasingu a hra zatím běží zcela plynule, až na 2 viditelná zakolísání framerate při vstupu do lokace.
Akce nádherně odsýpá, bohatá nálož nepřátel, brutální dorážení nepřátel, v tomto směru spokojenost.
Avšak design lokací neupomíná Doom, ale Quake III Arenu, včetně hopsání po plošinkách, kde jsem se poněkud ztrácel. Taky ty různé upgrady zbraní bych oželel, stejně tak omezený benzín do motorové pily.
Ale pocit ze hry celkově příznivý, jsem spokojen.

Není ten Doom na Steamu nějakej buglej? Například v aktivitě se neukáží moje screeny ani achievementy. Když se chci podívat na všechny achievy tak mě to hodí na můj profil. Pak jsem třeba koukal na Maximusovo profil, jestli se Doom ukáže u něj a podle Steamu ho ani nevlastní, přitom jsem viděl v pátek viděl jak ho zapínal :D
Taky se přikláním k výborné optimalizaci, vše mám nastaveno na ultra a pod 60 fps to nejde. Ale ta grafika je fakt luxus.
@leebigh (14.05.2016 12:26): Koupil jsem na xzone, jasně, ale já nežiju v ČR, takže musím počkat, až sem někdo pojede a přiveze mi to. Jo že na dvd je 10GB a zbylých 40 taháš je opravdu tragedie, ale to je bohužel trend, to se nedá nic dělat.
@fak (14.05.2016 11:12): Kde jsi to koupil ? Vzdyt u XZone bys to mel druhy den.
Jinak dnesni trend krabickovych verzi je uplna tragedie. U JRC specialni verze se na obalu honosi bonusem herni priruckou, v rozsahu drive standardniho manualu. Jinak z DVD se stahne asi 9 giga a ostatni se taha ze Steamu.