Dissidia Final Fantasy

25.08.2009

Dissidia je spin-off série Final Fantasy přinášející souboje mnoha hrdinů a padouchů z většiny hlavních dílů této ságy. Jedná se o 1vs1 3D bojovou hru, kde však hráč může upravovat vybavení i schopnosti všech postav. Schopnosti si odemyká klasickým levelováním. Unikátním aspektem je použití dvou druhů útoků. Úspěšně provedené Bravery útoky zvyšují postupně účinnost HP útoků a zároveň snižují Bravery hodnotu soupeře, která navíc po dosažení nuly uvede nepřítele do Break stavu, kdy nemůže působit poškození. HP útoky zase sníží zdraví soka o počet životů nashromážděných pomocí Bravery útoků.

Příběh nám představuje dva Bohy, Cosmos a Chaos, soupeřící o vládu nad světem. Oba přivolali do svých služeb postavy známé z ostatních dílů série, a ti proti sobě neustále bojují. Válka je zdánlivě nekonečná, jelikož se vždy po svém konci vrátí zpět na začátek. Cosmos, unavená věčnými boji, dá v nejnovějším cyklu svým deseti válečníkům za úkol nalézt deset krystalů.

Hra se také dočkala rozšířené verze Dissidia 012 Final Fantasy a pokračování Dissidia Final Fantasy NT.