Disney's Brother Bear

Disney's Medvědí bratři

01.11.2003

Hra vznikla podle stejnojmenného kresleného filmu pro děti. Indián Kenai se snaží pomstít smrt svého bratra Sitky, a proto se vydá po medvědí stopě. Jeho plány však úplně přesně nevyjdou, protože Velcí duchové jeho samotného promění v medvěda. Pomozte Kenaiovi v medvědí podobě najít cestu k polární záři, aby se mohl znovu proměnit v člověka.

Po vaší stopě se vydává Denahim, s nímž se mnohokrát utkáte tváří v tvář. Proměnit se můžete i na další zvířata např. orla. Ve vašem putování vám pomáhají různé totemy, které je možné za určitých podmínek aktivovat. Hra je kompletně v češtině a o český dabing se postarali např. Filip Blažek, Marek Páleníček, Jiří Lábus, Martin Štěpánek a další.

Wow, to si pamätám, že túto hru som dostal od tety keď som bol malý a prešiel som ju asi 3 krát lebo som skoro nič iné nemal hrať. Celkovo to je mierne nadpriemerná hra podľa detského filmu s krátkou dĺžkou.

Jedna z mých velmi oblíbených her z dětství. Důvodem byla především lehká obtížnost, takže se to dalo hrát i v nižším věku úplně v pohodě. Hra je bohužel velmi krátká, ale tehdy mi to nevadilo a tak jsem ji dohrál hned několikrát.

Nyní tedy ke hře samotné. 3D plošinovka s medvědem v hlavní roli se odehrává v krásném prostředí, které kazí grafické nedodělky, jako jsou přes sebe průhledné objekty, kdy je trochu horší poznat, kde přesně se objekt nachází. Nejvíce mě zaskočily oči medvědů, které vypadají jako nalepené a vůbec se nehýbou a vypadá to naprosto otřesně. Součástí úrovní jsou i bonusové challenge, kdy vás Koda (medvídě putující s vámi) vyzve k nějakému souboji. Příkladem může být běh do kopce nebo chytání lososů. Pokud v této challengi neuspějete, není možnost jí opakovat, ale ani o nic nepřijdete, pouze uslyšíte jinou hlášku, kterou postavy pronesou. Zpestřením jsou i dvě speciální úrovně, mezi které se řadí ledová skluzavka a lov lososů (lze je poté spustit samostatně). Čeká na vás i souboj s bratrem, který se odehrává v malé přírodní aréně, kdy po vás hází oštěpy a vy se na něho snažíte zařvat svým medvědím řevem, abyste ho polekali. Tento souboj se během hry opakuje několikrát.

Co je trochu škoda, je nevyužitý potenciál totemů, které naleznete v ukrytých jeskynních a dostanete pouze jejich popis a to je vše. Přitom se to dalo lehce využít, že byste se v dané úrovni na nějakou chvíli přeměnili na jiného zvířecího tvora a prošli nějakou cestou, abyste se dostali dále a zase se přeměnili zpátky v medvěda. Během úrovní tak můžete využít pouze tři totemy - orla (váš mrtvý bratr, který je orlem vás přenese na vyšší místo, kam nemůžete vyskákat), sova (ukáže vám ukrytou jeskyni nebo totem orla) a vlk (přeskočíte větší propast).

2/31 - hra na kterou jsem se těšil a od dětství jsem ji nehrál. Můžu doporučit, pokud hledáte nějakou hru pro děti. Jediný problém byla rozbitá grafika, která se dala opravit spuštěním v okně, které se pak dá roztáhnout na celou obrazovku.

Pro: Jednoduchá hratelnost, vložené minihry přímo do úrovní, dvě speciální úrovně (skluzavka, lov lososů)

Proti: Krátkost, horší grafika (objekty jsou přes sebe průhledné), opakovaný repetetivní souboj s bossem, nevyužitý potenciál totemů