Nebudu dlouho chodit kolem horké kaše, narovinu říkám, že jsem to hrál dobrých 5 let s občasnými přestávkami společně s datadiskem, který je nutností, nic jiného mě nebavilo. Adresář s uloženými pozicemi mám plný barbarů:)) Je to především hratelnost, zkrátka znovuhratelnost, která tuhle hru činí tak výjimečnou, kolik jiných her jsem hrál znovu a znovu od začátku jen proto abych věděl jaké předměty mi vypadnou z nepřátel tentokrát? Každá nová hra je jiná, generuje se nové prostředí i s nepřáteli a to jen podporuje znovuhrání. Pravda je, že v člověku, vždycky tak příjemně hrklo, když se na zemi po boji obejvila žlutá či zlatá barva. Chálím obrovský počet zbraní a statistik které mají, člověku to chvíli trvá než se ve všech vyzná, vzpomínám na ta dilemata, zda si nechat tento předmět nebo jiný apod. Množství nepřátel také stojí za to i když je kolikrát jen barevně odlišen, přítomnost bossů a speciálních monster také potěší. Dále je to hudba a zvuky, které taky považuji za hodně kvalitní a i přes stížnosti na grafiku za sebe říkám, že jsem s ní dokonale spokojen.

Pro: předměty, množství nepřátel a předmětů, statistiky, znovuhratelnost, tvorba postavy

Proti: několik bugů

Diablo2, hlavně s datadiskem Lord of Destruction, je opravdu příšerná hra... je brutální, repetivní, bezduchá a návyková, ale lepší hry se nehledají až tak snadno, hlavně co se hodin strávených hraním týče ;D U D2 (v kombinaci s Tibií )jsem strávil celou střední školu a část školy základní. Nakazil jsem dokonce i svého tatíka, který hraním obou dílů série Diablo strávil snad 10 let a super silných charakterů má tucty.

O hře samotné toho nemá cenu moc povídat. Diablo2 zná snad každý a kdo ho nezná, tomu ho ukažte!

Pro: Znovuhratelnost, 5 různých postav, každá se 3 stromy dovedností...

Proti: Návykovost, bezduchost, v podstatě se jedná "jen" o clickfest RPG

Jelikož tuhle hru všichni moji kamarádi milují, tak jsem se jí před časem rozhodl taky vyzkoušet a maximálně znuděn jsem po prvním aktu vypnul. Fakt jsem se do toho snažil proniknout, daval jsem si praci s vylepšováním, ale ta hra je pro mne příšerně stereotypní a neuveritelně jednotvárná. Navíc je hrozně tmavá a nebarevná, což mi taky nevyhovovalo. Jdete a naběhne na Vás deset goblinů (nebo něco jiného) a kydlíte. posbíráte pár zlatých a jdete dál. Naběhne na Vás pět pavouků a kydlíte a kydlíte a kydlíte.......

Pro: Řemeslně dobře odvedené, spousta možností k vylepšování postavy, délka

Proti: kydlíte a kydlíte a kydlíte

Tahle hra není akční RPG, tohle je masivní vyvraždování nepřátel, kde si v podstatě zvolíte jen to, jak to budete dělat. Procházet zdlouhavé dungeony způsobem - buch buch buch, lečení, buch buch, léčení, boss, power up, smrt, sakra - mě fakt nebere. Krom toho je to největší destruktor myší v herní historii.

Co se mi na hře líbí, tak temná atmosféra a grafika, byt v té době pěkně zastaralá. Hudební doprovod tuším taky nebyl nejhorší, ale hlavním vizuálním esem byly videíčka, což byla vlastně jediná motivace abych onen akt dohrál. Hra má údajně velkou replayibilitu, píšou v manuálu, nicméně jediná věc co se při další hře změní je nesmyslný pokroucení levelů a předměty co vám vypadaj, a to pro mě spolu s levelování na 99. level není žádná výzva, díky nechci. Prostě: po hratelností stránce propadák co tak maximálně dobře vypadá, tot vše.

---
Alternativa:
Divine Divinity

Pro: Pěkná ale zastaralá grafika, videa

Proti: Hroooozná nuda

Již od roku 1997 si každý rok aspoň jednou zahraju Diablo, teď Diablo II :-) Král akčních klikacích RPG který může být sesazen asi jedině sám sebou! Diablo je návykovka, kdy si říkáte "ještě jen nakouknu co je v dalším levelu a půjdu spát" a hrajete ještě několik hodin :-)

Pro: je to prostě Diablo :-)

Ne pokračovatel série, ale překonavatel. Kdyby neexistoval datadisk, dostalo by 95% toto Diablo, ale protože ho tu máme, tak musím zavést nějaký rozdíl. Navíc sice jsem zažil dobu kdy ještě LoD nebylo (a já vesele hrál D2), ale nebylo to zas tak zajímavé.

Navíc pátý akt je ze všech nejhezčí, no a protože LoD = D2 + 5.akt + všechny ostatní blbosti kolem, tak už teď není důvod hrát "jen" tuto. Spíš takový skanzen historie.

P.S - hrál jsem za Paladina a dohrál to jednou, na základní obtížnost na stroji 233/64MB RAM, kdy se to pořád sekalo.

Pro: Skoro vše, ale LoD je samozřejmě lepší, proto nižší hodnocení

Proti: LoD dovedl koncept k dokonalosti

Legendární Diablo 2 bylo vysoce návykové - krásné prostředí, nápaditá monstra minibossů a bossů, hezká kouzla, no prostě 95% jak vyšitých, diskutující už vše popsali, jen bych se opakoval.

Pro: Grafika, nápaditost, hudba, portály

Proti: Nic mě nenapadá

Dosud nesesazený král RPG, který stanovil nový subžánr - klikej as possible as you can. Na tehdejší dobu neskutečná grafika (u filmečků jsem strávil skoro tak dlouho jako u samotného hraní), kvantum postav, předmětů, lokací a v neposlední řadě to největší dobrodružství v herním světě, jaké kdy bylo vyprávěno. P.S. boží soundtrack!

Pro: Postavy, množství předmětů, cutscény, hudba, znovuhratelnost

Proti: Minimální nastavení technických parametrů, III. akt

-4 +8 −12