Dexodonex

08.12.2016

Jednoduchá logická hra Dexodonex prověří hráčovo logické myšlení v 61 úrovních vzrůstající obtížnosti. Úkolem je vždy propojit čárou všechna aktivní políčka na hrací ploše ve tvaru šestiúhelníku. Hráč začíná z jednoho či více počátečních bodů a může vždy provést tah buď rovně, nebo pod úhlem 60°. V případě provedení zalomeného tahu se však čára symetricky rozvětví. Pokud je hráč v nesnázích, může použít některou z nabízených pomůcek – odstranění některých políček, přidání dalšího startovacího bodu, nebo rovnou ukázání správného řešení.

Součástí hry je level editor, v němž si hráč může vytvořit vlastní úrovně a sdílet je s ostatními. Grafická stránka hry používající kontrastní neonové barvy připomíná cyberpunkový styl, což je umocněno svižnou elektronickou hudbou.

Hra s celkem jednoduchým konceptem, který na začátku vypadal, že by mi mohl dost vyhovovat. Bohužel jsem většinu levelů prošel stylem "udělej pár tahů náhodně a pak už je to jasný". Za 2 hodinky nebylo co dělat. Navíc hra dost trpí nepříjemným ovládáním a především absencí nějakého tutoriálu, nebo alespoň vysvětlivek, co je vlastně cílem a co dělají jednotlivé pomůcky. Zvláštní je nápověda, která vám má ukázat správné řešení. Dělá to však tak, že se to řešení snaží najít jakýmsi algoritmem přímo před vámi. V levelu 44 z toho pak byla komická situace, kdy se tento algoritmus zacyklil a nebyl schopen mi to správné řešení ukázat.

Nijak zvlášť bych to nikomu nedoporučoval, pokud to neseženete zdarma, nebo za pár centů, a tenhle styl her patří k vašim oblíbeným. A nebo pokud vás láká snadný zisk 100 % achievementů.