Abych byl upřímný, tak mně se hra v rámci možností i docela líbila a velkou měrou k tomu pomohla právě hudba, která ale není nijak originální. Namátkou mě třeba napadá upravený song od Emninema, pokud se nepletu. Jinak toho hra moc nenabízí. Příběh, jak už je psáno níže, je předvidatelný, je zde i malý pixelhunting (kvůli tomu jsem musel nahlédnout i do návodu, který je však naštěstí s hrou v jednom souboru) a hra je velmi, velmi krátká. Takže pokud máte několik minut a nevíte co s nimi, zkuste tuhle adventurku. Neurazí, ale ani příliš nezabaví.

Pro: hudba, možná trochu příběh (čekal jsem totiž něco mnohem dementnějšího)

Proti: po většinou zbytek, hlavně pixelhunting, kvůli němuž jsem musel použít návod

Co na to říct, tohle bohužel nezachrání ani to, že jde o freeware, texty jsou odfláklé s pravopisnými chybami, děj předvídatelný, kresby ošklivé. Jako pololetní práce z předmětu IT na základce možná jo, ale jinak ztráta času, protože tahle hra nemá šanci ani trochu zabavit aspoň na krátkou chvilku.

Pro: Hm ... dá se to smazat

Proti: Všechno

Adventura Detektiv je podobná jiné vyšetřovací hře stejného žánru Agent číslo X. Místo vraždy jsem zde sice vyšetřoval krádež, ale jinak spolu hry sdílí v podstatě totožné zápory i ten jeden jediný klad.

Vizuální zpracování jak nepovedené výtvory ze základní školy z hodin výtvarné výchovy, hratelnost příšerná a příběh v podstatě žádný. Naštěstí bylo brzy po všem a já se mohu věnovat kvalitnějším počinům.

Pro: krátké

Proti: vizuální stránka, hratelnost, příběh