Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Detektiv

9
7 hodnocení Platformy
Žánr:
adventura > 2D adventura *
adventura > textová adventura
Forma:
freeware
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
2002 PC
Vývojáři:
Příběh začíná jednoho krásného letního dne, kdy si při návštěvě pražské galerie prohlížíte obrazy Aloise Jiráska, když tu z nenadání dojde k přepadení. Jsou ukradeny vámi prohlížené obrazy nedozírné hodnoty, ale naštěstí si všimnete tetování na ruce jednoho z lupičů, které vám velmi připomíná tetování kamaráda Petra. Jelikož policie nechce o této jistě důležité stopě vůbec slyšet, rozhodnete se případ vyřešit na vlastní pěst.

Jedná se o prvotinu vývojářského týmu Mony Soft, která je kombinací 2D adventury a textové adventury a při jejím hraní projdete pěti lokacemi.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 15
Abych byl upřímný, tak mně se hra v rámci možností i docela líbila a velkou měrou k tomu pomohla právě hudba, která ale není nijak originální. Namátkou mě třeba napadá upravený song od Emninema, pokud se nepletu. Jinak toho hra moc nenabízí. Příběh, jak už je psáno níže, je předvidatelný, je zde i malý pixelhunting (kvůli tomu jsem musel nahlédnout i do návodu, který je však naštěstí s hrou v jednom souboru) a hra je velmi, velmi krátká. Takže pokud máte několik minut a nevíte co s nimi, zkuste tuhle adventurku. Neurazí, ale ani příliš nezabaví.

Pro: hudba, možná trochu příběh (čekal jsem totiž něco mnohem dementnějšího)

Proti: po většinou zbytek, hlavně pixelhunting, kvůli němuž jsem musel použít návod

+12+11 / 0
  • PC 10
Adventura Detektiv je podobná jiné vyšetřovací hře stejného žánru Agent číslo X. Místo vraždy jsem zde sice vyšetřoval krádež, ale jinak spolu hry sdílí v podstatě totožné zápory i ten jeden jediný klad.

Vizuální zpracování jak nepovedené výtvory ze základní školy z hodin výtvarné výchovy, hratelnost příšerná a příběh v podstatě žádný. Naštěstí bylo brzy po všem a já se mohu věnovat kvalitnějším počinům.

Pro: krátké

Proti: vizuální stránka, hratelnost, příběh

+10+10 / 0
  • PC 10
Co na to říct, tohle bohužel nezachrání ani to, že jde o freeware, texty jsou odfláklé s pravopisnými chybami, děj předvídatelný, kresby ošklivé. Jako pololetní práce z předmětu IT na základce možná jo, ale jinak ztráta času, protože tahle hra nemá šanci ani trochu zabavit aspoň na krátkou chvilku.

Pro: Hm ... dá se to smazat

Proti: Všechno

+9+9 / 0