Destruction Derby 2 je vlastně takovým předchůdcem herní série FlatOut. Vozy mají oproti prvnímu dílu zjednodušené a mnohem zábavnější jízdní vlastnosti. Přibyly zastávky v boxech, díky kterým jsem si mohl během závodu nechat vůz opravit. Na výběr je ze tří vozů, čím pomalejší vůz, tím menší obtížnost závodu. Tratě jsou dobře zpracovány, celkem jich je sedm, z počátku jsou dostupné pouze čtyři trasy, zbylé tři se odemknou po úspěšném dohrání šampionátů. Dále hra obsahuje čtyři arény.

Závody jsou velmi zábavné, vozy mají zdařilý systém poškození, auto je možné totálně zničit. V závodě se jezdí proti 20 soupeřům, jejich inteligence se mi zdála být na vysoké úrovni. Nejzábavnější mi přišel mod Total Demolition, ve kterém se všichni počítačoví soupeři soustředí jen na mě.

Hra je po grafické stránce zdařilá, tehdy určitě patřila ke špičce. Ozvučení vozů i komentáře mechanika jsou dobře zpracovány.

U Destruction Derby 2 se výborně bavím i dnes především díky vysoké obtížnosti a zábavným jízdním vlastnostem vozů. Překvapila mě funkčnost tohoto titulu pod operačním systémem Windows 7, většina her podobného data vydání mi pod novým OS nešla.

Pro: zábavnost, grafické zpracování, jízdní vlastnosti vozů, extrémní tratě, vysoká obtížnost, HW požadavky, inteligentní a agresivní soupeři, zastávky v boxech

Proti: málo vozů

Nemám rád preteky áut, no priznám sa, že pri tejto hre som nejaké tie hodiny strávil. Samozrejme ma viac fascinovala deštrukcia áut ako závody, ale tu to nebolo také jednoduché ako v jednotke. Trate sú dostatočne dlhé, no vaše auto sa rýchlo zničí. Najviac som si užil arény. Odporúčam vyskúšať Carmageddon mod, v ktorom sa vám môže podariť zničiť autá všetkých súperov, je to sranda.

Pro: Ničenie áut.

Proti: Málo áut.