Tento diel je v porovnaní s predošlými prepracovanejší, čo sa možností voľby týka. Napr už v úvode máme na výber viac politických strán (ja som mal na výber až z piatich rôznych environmentálnych strán), doteraz som však nikde nevedel zistiť, do akej miery má názov strany, ktorú si vyberieme, vplyv na voličov.

Hra je v porovnaní s predošlými dielmi zároveň aj ťažšia, pretože sú v nej zakomponované aj aktuálne problematiky dneška, ako imigrácia, preľudnenie a klimatická zmena, a riešenie týchto problematík vždy poriadne naštve určité časti obyvateľstva. Zatiaľ, čo v trojke som s jasným volebným náskokom viedol svoju stranu pod ideológiou zelenej ľavice, tuto mali moje rozhodnutia výraznejšiu podporu, z neznámych dôvodov, od pravicových voličov. Jedno sa ale nezmenilo - stále ma najviac nenávideli kapitalisti a motoristi.

Vyhral som v niekoľkých krajinách s jasným náskokom a so všetkými ekologickými a vegánskymi oceneniami v podobe achievementov (Ecotopia, No Salad Left Behind, Healthy Living). Celkovo mám ale z hry rozporuplné pocity, a na tomto stave nepridáva ani poriadne odfláknutý soundtrack. Z celej série mi asi najviac sedela tá trojka.