@SilentWolf (23.09.2021 17:27): koukni se jestli používáš herní režim, a když jo tak si projdi nastaveni který souvisí s globálním nastavením pro všechny kanály. Případne ještě bývá ze třeba jen jeden hdmi vstup podporuje všechny funkce .

V herním režimu by většina moderních TV měla běžet pro hry úplně v pohodě i při 30 fps, to co píšeš je divny a působí to ze TV se snaží obraz uměle vylepšit, což u her není vhodne a mělo by to jít změnit, buď tím herním režimem nebo jinými nastavenimi.
@Všivák (23.09.2021 17:22): mě to začíná vadit kvůli televizi. Co jsem si koupil novou, tak jakýchkoliv 30FPs je jak v medu, všechno se divně rozmazává, kolem postavy vznikají duchové apod..

I když je pravda že Directors Cut Tsushimy ty "duchy" moc nevyřešil a furt tam při rychlém pohybu kamery jsou. Nevím, zda nemám něco blbě nastavené, ale tak dělají to občas i filmy, tak už si na to mé peasant oko zvyká.
@Charllize (23.09.2021 15:11): kdyby tam aspoň dal ten přehrávač hudby, když ho MGS měl a zde by to pasovalo jako hrnec na prdel. Co už. Aspoň si můžu zazávodit s nejhorší fyzikou aut poslední doby. A zastřílet na střelnici s nejhorší střílecí mechanikou poslední doby. :D
Tak Director's Cut prý nepřináší nic extra, nové mise jsou spíš zklamáním (takové jednohubky) a nové fíčurky působí stejně pitomě jako působily už v traileru. Každopádně se ale docela těším. Nastal ten správný čas, dát si to znovu. Teď si to třeba budu víc užívat, když se nebudu honit za příběhem.
@Jessy (10.06.2021 22:08): já nevím, zda jsem to pochopil správně. Řekl, že jeho hry předvídají budoucnost (Death Stranding = Covid) a to ho děsí a tak nad tím hodně přemýšlel a rozhodl se naprosto změnit svůj záběr. Prý chce tvořit hry, které nebudou fikcí, takže něco realistického. A prý ať je to enjoyable a víc sociální. Víc videoherní, odlehčené.

No na variaci Silent Hill se už asi těšit nemusím. :D

Ale jak píšu, možná jsem ho blbě pochopil. Ale přišlo mi to takové rezignování trochu.
odkaz - moje finální statistiky (250+ hodin); jinak teď už druhý měsíc nepřetržitě hraju znovu Deadly Premonition 2 - první dohrání 70+ hodin; teď hraju znova úplně od začátku už se pomalu blížím ke konci (125+ hodin hraní).
@RXQ79rudax (23.05.2021 12:43): Díky moc ! zachránil si mě :). Hned se podívám.

@Všivák (23.05.2021 16:17): Nene hraji na pc. Hru mám hotovou a chybí mi jen ty emaily dopisy a trofeje nějaké a hru už asi nechci vidět :D. Jako grafika super, hudba také, ale prostě asi se k tomu vracet nechci.

A ty savy, co jsou na netu nefungují a divím se, že jsou jen jedny od nějakého rusáka, co se týče pc.

@Rapier (23.05.2021 17:01): Cítil jsem to stejně a stejnak jsem tam těch 40 hodin nechal. Jen kvůli příběhu a musím říct, že to byl největší masochizmus, co se týče singl her. Kdyby ty filmové sekvence dali do seriálu, tak asi zvolím to. Já dohraji tak 2-3 hry měsíčně a většinou tam jsou překážky bugy, nepřehledná mapa apd.

Je tolik her, že člověka nebo mě tam nebaví trávit tolik času a kolikrát používám cheaty na urychlení a nestydím se za to. Hry jsou bud moc lehké, a nebo ultra nesmyslně těžké, a když to vypadá vyváženě, tak během pár hodin. Bud člověk má všechny prachy, a nebo pro něj nepřítel není výzva a spíš to zdržuje.

Hry, kde jsem nechal 100- a více hodi nv singlu už jsou pryč. A musela by mě sakra chytnout. Ovšem mám takový seznam, že prostě pokud nějaká hra bude zůstanu u ní. Proto se vracím k online hrám, jako tanky, kdy si pustím podcast a nebo hudbu dám hodinu dvě a zas nějakou dobu nehraji.

Snad další hra od Kojimy, bude zábavnější.

@SilentWolf (23.05.2021 20:34):  Já byl ze hry unešený první dvě hodiny a překvapilo mě, jak dobrá je AI. Jak velké rozdíly jsou v obtížnosti a když jsem chtěl nějaké detaily o hře nikde nic moc. Tím chci říct, že bůhví kolik lidí to vlastně dohrálo.
@Rapier (23.05.2021 20:08): "Tím chci říci, že ta hra očividně není tak dobrá."

To jednoduše není pravda. Ta hra je prostě jiná. Zvláště když ty první hodiny jsou v podstatě filmečky. Zrovna na něco takového by si měl každý udělat názor sám. Protože to tu vlastně ještě nebylo. Ale ano, může lidem nesednout a mě nakonec trochu zklamal příběh na to jak se prezentoval.
@Steve (23.05.2021 18:58): znám ho už dlouho, on co koupí (na rozdíl ode mne) to dohraje. Tím chci říci, že ta hra očividně není tak dobrá. :) To, že má rád RPG neznamená, že nehrál/nehraje jiné žánry.
Musím odcitovat svého kamaráda co hraje hry od nepaměti, velký fanda RPG:

"Ahoj, koupil jsem Death stranding. Za mě obrovské zklamání, první hra, kterou jsem koupil a nedohrál. První 2 hodiny ušly, další tři průměr, potom jen utrpení. Po 10 hodinách vzdávám."

@FildasCZ (21.04.2021 13:40):  že to recenzenti nedohráli by mě nepřekvapilo. @Charllize: někde zmiňoval že to je běžná věc na CK/SK scéně. Když vidíš jak někteří recenzenti dohrávají jednu hru za druhou, a často střídají žánry, tak si řekneš logicky kde na to vezmou čas?!
Často jsou to mladíčci, co studují vysokou, střední, apod. ale pochybuji, že by dokázali hry dohrávat jak na běžícím páse. Já kdysi pro zing.cz napsal recenzi na jeden CZ dungeon, hru dohrál a bylo to pro mě solidní utrpení. Nejde jen o to, že hra Tě nebaví ale někdy jsou tam takové překážky, že než je pořešíš tak strávíš takové množství času, že to ta hra ani nestojí.
@FildasCZ (23.05.2021 12:24): Nevím, jestli jsem to nesmazal úplně. Až se k tomu dostanu, podívám se. Říkal jsem si ale, že jakmile dám platinovou trofej, nevratim se k tomu. Tak nevím. Hraješ na playstationu?
@JohnCZ (21.04.2021 14:45): Se přiznám, že jsem jich taky většinu vyignoroval. Nějak zvlášť mě to čtení nechytlo, přišlo mi to jako docela nudná vycpávka. Obecně nejsem moc fanda toho když si tvůrci vypomáhají touhle berličkou.
@JohnCZ (21.04.2021 13:47): Ano vím, co to znamená a právě nuda mě flastrovala to dohrát, ale táhlo mě zase na druhou stranu ten příběh, který byl překvapivý. Nepřečetl jsem ani jeden email dopis.

Já to tedy dohrál offline :) možná to byla chyba, ale prostě bylo tam dost věcí, které kdyby tam byly, tak to bude super. Pobíhat dvě hodiny po mapě, aby se mi zapnul jeden song, který jsem slyšel 2x už před tím :D mi přijde fakt málo.

Říkám konec byl strašně fajn :), ale do 35 hodiny cca mě to fakt neskutečně vytáčelo. Každopádně to ve mně něco zanechalo :)
Dohráno mám rozporuplné emoce. Hra tak geniální, ale tak nudná, tak skvělá grafika a hudba, ale takových věcí, co tam prostě chybí, aby hra byla zábavná.

A lehká prostě není. Ty recenzanti to ani nedohráli. Musím říct, že mi hra sebrala 43 hodin času + 11 hodin odpočinku ve hře. A musel jsem si pomoci úpravami na rychlost a pár dalších věcí.

Bylo to velmi flastrující dělat 25487485 zakázek stále dokola. Nejvíc to je zajímavé až myslím konce 9-10 epizodě, kdy se postavíte konečně proti záporákům a pak už jeden jen animace a animace.

Souhlasím s lidmi na redditu, že hra by byla geniální, kdyby byla dotažená dokonce. Nuda by byla vyměněná za méně objednávek více možností, přehrávání hudby během hraní.

KDybych si nepomohl s úpravami hru nedohraji a dám tomu 4/10 za snahu. Takhle je to fajn 7/10. Bojoval jsem tam s nudou nesmyslnou obtížností a ke konci zbytečným pruzením . SKoč tam a tam a skoč tam ještě jednou a tohle už bude poslední... A pak protahováním ke konci.

Normen to vyborně zahral :) a kdyby hudební doprovod nebyl každé dvě hodiny jeden song, který ani nedohrál bylo by to taky super.
Teď koukám, že tam přibyla nová obtížnost.

Achjo, ať vydají tu rumorovanou extended edici na PS5. :D
@SilentWolf (15.04.2021 08:50): Tak ta hra asi pro tebe není výzva :D já to ted hraji na easy a rozdíl mezi easy a hard je sakra znát. Ve všem zatím. Tam, kde jsem přišel o náklad a hned mě našli, jsem ted prošel celkem v klidu. No tak já z pádu apd neumřel ovšem z toho, že mě "oni" objevili a pak sejmuli je častější.

Opotřebování je fakt mnohem menší. S nákladem se s 100 kg jsem "žlutou" řekou jen tak neprošel ted, když odpočívám, tak ano

Defakto na hard po tobě docela jdou jsou mnohem bystřější a akčnější. Takže je fakt potřeba přemýšlet a chybný krok tě stojí život, lépe řečeno náklad a tím pádem musí člověk celou misi opakovat. Když běžím už nezakopávám a postava každou chvilku neklouže a nepadá což mi vyhovuje.
@SilentWolf (15.04.2021 06:55): Včera jsem tomu věnoval nějaký čas a zjistil jsem, že to opravdu vliv má. No každopádně pokud jsem pochopil like jsou je dobré pro online hraní. Nebot to píše průvodce, takže vlastně k ničemu, když to hraji solo, nebo pokud si chci hru usnadnit být online.
@Bursoft (13.04.2021 16:31): Hraji klávesnice myš a jedině to jde udělat přes f12 a podařilo se mi udělat screen fkem, ale na ubikaci. V krajině to nějak nejde. Ono to má ve hře vyloženě photomod ovšem nevidím tam nic, jako screen. Takže zkusím ovladač od xboxu.

@SilentWolf (13.04.2021 16:32): Já to fotím přes fraps a přes steam.

Jinak má obtížnost nějaký vliv kromě enemy ? Přečetl jsem dvě stránky, ale nikde nic kromě těch enemy.

Třeba rychlejší ubírání hp, energie. Jo vlastně při hard dostanete lepší ohodnocení, ale to zatím nevím k čemu je. Možná vylepšení ? Učím se za pochodu.

Ještě dotaz nelze přehrávat hudba během hraní ve hře ? Vím, že se spouští sama, když se něco děje, ale ono, když jdu někam a je tícho :D tak je to flustrující. Jako zapnu si k tomu hudbu na kazetáku, ale i tak.

Třeba na té ubikaci to jde.

PS: Tak díky EN forum jsem našel, že hrát na Hard není tak snadné, jak nějaký autor idnes psal, že hra je trapně snadná. Očividně to hrál na very easy, protože 3 epizoda , kde jsem byl skoro u konce a ty mezci mě málem dostali :D a pak mě stejnak dostaly dehtové příšerky. Takže půl hodina v trapu. To jsem volil strategii, jak to budu hrát.

@Steve (13.04.2021 18:20): Upřímně, že by tam bylo nějak extra scének byc neřekl. Ovšem vadí mi, že kolikrát tam jsou hluchá místa a není to ničím vyplněné.

Nahráno zatím pár hodin. Chytnul mě příběh a docela i herec z walking dead, ale zatím se peru s tím pocitem zda jsem ochotný tam nechat xy hodin.
@Say (13.04.2021 12:00): Začátek mi přišel nehorázně pomalý a přeplněný cutscénami a stejně tak konec, ale to mezi tím jsem si docela užil. A jak tu už psali, ta hra je prostě jiná, někdy za každou cenu. Já tomu doporučuji dát šanci ale taky bych se na tvém místě zbytečně netrápil, pokud ti to nesedí.
Tak jsem to sdílel od kamaráda přes knihovnu a nějak nevím, jak mám fotit. Mám tam ten fotorežim a co dál ? Mám tam xy věcí, ale nějak nevidím, kde zmáčknotu spoušt. Díky za radu na youtube jsem koukal na tutorial, ale tam je, jak si s tím pohrát :D-

Zatím musím říct, že hra mě baví je kouzelná a hlavně takový simulátor donáškové služby :) zatím fajn hudba.
@Say (13.04.2021 11:34): Se mrkni na příběhový sestřih a bude. Této hře to zas tolik neuškodí, pokud tě ten PPL simulátor nebaví. Já byl taky ve výsledku zklamán. I když možná trochu jinak.
@SilentWolf (13.04.2021 11:19): Aphenphosmphobie hlavního hrdiny + prázdný svět a klikání na všechno možné, včetně lajků (WTF?) zřejmě cílí na konkrétní skupinu hráčů. Bohužel na cítění se izolovaně a meditativně jsem asi málo otaku=( A stavění čehokoli ve hrách (mimo RTS) mě spíš děsí=D

Prostě mám problém chodit ve virtuálním světě, kde hlavním motivem příběhu je záchrana lidí, které nepotkám a nevím kde jsou, kolik jich je, jak žijí... S povahou Sama vlastně ani nevím, proč bych to měl dělat.

Jediné, co mě láká tak je zjištění, jak se příběh staví k sociopatologickým jevům.
@Say (13.04.2021 11:12): tak to je prostě záměr hry. Nic víc v gameplayi opravdu nebude. Změna přijde s přesunem do hor, kde budeš třeba stavět lanovky ale jiné změny fakt nečekej. Mě hlavně štvalo, že když potkáš nějakou z hlavních postav, tak je to často i naposled, co ji vidíš a pak už jen emaily. Ale prostě se tam máš cítit izolovaně, meditativně... sedni si a hušaj dítě. :D

Jsou tam jako 3 akční pasáže, ale přijdou mi tam dané na sílu a akce je v téhle hře mizerná, takže vlastně ani moc nestojí za řeč.

Mě by k většímu štěstí třeba stačil přehrávač hudby, ta je ve hře dost dobrá a rád bych měl možnost si ji zapnout při svých toulkách.
@Charllize (13.04.2021 10:56): Mám teda zatím opačný dojem. Nehraju vůbec nic. Jen chodím a zapínám triggery cutscén.

@JohnCZ (13.04.2021 10:58): Ano, je jiná, proto ji zkouším hrát. A taky se v ní dobře fotí. Vizuál pecka, story zatím ok. Ale jestli je náplní hry opravdu jen chození a "inventory management", tak skočím rovnou na další hru v pořadníku.
Uff, tak to bude náročné... Tím spíš pokud je náplní hry chození mezi body, které spouští cutscény, které jsou ve většině případů před-renderované a nemám ani šanci je nějak ovlivnit. To se pak nedivím, že mnoho lidí rezignuje na hraní a pustí si sestřih na YT.
Jsou tu nějaká random NPC? Zatím jsem mimo cut-scény žádné nepotkal a mám spíš pocit, jako bych chodil v editoru.
@Luthien (21.02.2021 21:11): Jop, souhlas. Dokonalá ta hra asi úplně 100% není (která je?), ale má "to" něco navíc, co mě nutilo nad ní přemýšlet i poté, co jsem ji vypnul. A příběh ve mně doznívá stále, ač od dohrání uplynulo už 14 dní. To se nestává každý den. :) Ale taky si nedělám iluze, že jsem pochytil úplně všechno.
@Seeker (21.02.2021 20:34): Chlast je v plánu :) Času je málo, ale těším se!
Wow, tak jestli to někdo zabalil během titulků, tak to je mi líto...to snad ne.
Já to myslela tak, že když běžíš po břehu jedním směrem, tak po nějaké době (myslím, že vždy po cutscéně), se vrátíš do výchozího bodu. Snažila jsem se celou dobu doběhnout někam "na okraj" a hra mě nepustila a to mě trochu iritovalo. Ale pokud budeme brát břeh jako zónu, která stojí mimo život a smrt, i mimo prostor, dalo by se to pochopit (i když přišlo mi to spíš jako taková laciná berlička, jak se designeři vypořádali s hráčí, co chtěli zjistit, jestli je břeh bez začátku a konce :)).
@JohnCZ (21.02.2021 17:38): Díky. No pokud by byla možnost dávat jen celočíselné hodnocení (0-10), dávám 10. Ne že by DS nemělo chybu, to vůbec ne, ale poměrně mě to zasáhlo. A myslím, že o tom to je. Stejně tak od knížky nebo filmu nečekám naprostou řemeslnou dokonalost, když mě dokáží vtáhnout a ohromit (v různým slova smyslu).
A to si myslím, že jsem DS rozhozdně nepochopila na 100%, že spousta Kojimových (aspol.) myšlenek a sdělení by mi došla až po druhým průchodu (a některý možná vůbec nikdy).
@Luthien (komentář): Mikkelsena jsem si taky hodně oblíbil po této hře. Hon (Jagten) je skvělý. Doporučuju ještě Chlast, kde zahrál taky skvělou roli. Skvělý komentář. Jak jsi to myslela se závěrečnou plážovou scénou a teleportací na stejné místo? Ona ta scéna není úplně závěrečná a lituju lidi, kteří nevydrželi do úplného konce. Pokud teda takoví lidi jsou. Hra sice nejde snadno ukončit během titulků naštěstí, ale věřím, že se najdou lidi co nevydrželi a hru násilně ukončili. Přišli o dost.
@Luthien (komentář): Pěkný koment! Tu paralelu s lajky a e-maily jsem ve svých dojmech zapomněl zmínit a je super, nad kolika věcmi se tvůrci skrze (v jiných hrách spíše generické) e-maily a záznamy v deníku (rozhovory) dokáží zamyslet. To, jak hra neustále probourává 4. stěnu a jak fikcí přirozeně "navazuje" nejen na současnost, ale i hlubokou minulost, je další z mnoha věcí, proč jsem uvažoval nad desítkovým hodnocením.
50% Steam i Epic. Na podobnou slevu jsem čekal, ale zatím jsem tak nadšenej (odehráno 27h), že bych bez váhání kupoval za plnou :)
Ja by som len dodal, že Low Roar je jeden človek. Ale pamätám sa, ako som ho pred rokmi počul prvý raz a bolo to fajn. Veľmi rýchlo našiel cestu do mojich playlistov. Je na tom inak dosť počuť ako bol ovplyvnený islandskou scénou, kam sa pred rokmi presťahoval, než sa odtiaľ opäť presunul.
@Seeker (18.10.2020 08:11): Je pravda že tou chirální tiskárnou se dá vysvětlit hodně věcí. A k těm VV, říkám si že mě to nenapadlo během hraní, nechat se chytit, vystřílet to a pak v klidu splnit objednávku v dané lokaci :D já si vždy hrál na tichošlápka