Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Deadtime Stories

55
1 hodnocení Platformy
Žánr:
adventura > hidden object *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
29.04.2010 PC
Vývojáři:
I-Play, Nikitova Games (sekundární)
Ne každý se může pochlubit vlastním hřbitovem, ale Edward Blackgate to štěstí má. Na hřbitově odpočívají mnozí, ale jestli v pokoji, toť otázka. Jednou z obyvatel je i Jessie Bodeen, kreolská léčitelka z New Orleans. A když se řekne New Orleans, voodoo nebývá nikdy daleko... Poslyšte tedy příběh o tom, jak se kletby nevyplácejí a jak loa (duchové uctívaní vyznavači voodoo) rozsuzují...

Deadtime Stories je hidden object adventura z pera Jane Jensen, která opět zúročila své znalosti nabyté výzkumem pro svou nejslavnější adventuru, Gabriel Knight: Sins of the Fathers. Hra se inspirovala skutečným případem vražedkyne Delphine LaLaurie z první poloviny 19. stol.

Hra samotná je rozdělena do šesti (nijak nečíslovaných ani nepojmenovaných) kapitol. Jednotlivé lokace se otevírají postupně, každá se skládá z několika obrazovek. Mezi lokacemi hráč po jejich zpřístupnění cestuje kočárem. Kromě obrazovek s ukrytými předměty dojde i na používání předmětů a na řešení puzzlů.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 55
Ano, sel jsem do toho kvuli Jane Jensen a protoze Charlaine Harris: Dying for Daylight se dle meho nazoru povedlo. O rok starsi Deadtime Stories? Bohuzel moc ne. Jak dlouho trvala instalace, to uz si nepamatuji, bylo to pred mnoha mesici. Kazdopadne kazde spousteni hry je utrpeni, ktere trva nekolik minut. Nekolik minut, kdy se mys toci a jinak nic. Vsadil bych si na nejake dementni DRM, ale nevim.

Co se dabingu tyce, toho si uzijete jen v cutscenach / slideshow. Mozna bych mel napsat "uzijete", protoze hlasy jsou opet... takove divne. Asi tak jako vypravecka z Gabriela Knighta, navic drtiva vetsina postav, se kterymi prijdete behem hrani do styku, byla za ziva cerna.

Hint tlacitko se opet nabiji celou vecnost, snad v kazde HO obrazovce se vyskytly hned dva predmety, ktere jsem zaboha nemohl najit. To me samozrejme nebavilo (tak proc hrajes HO hry, zejo:).

Co me naopak bavilo, byla priprava voodo kouzel, predevsim lektvaru, ale k priprave voodoo panenky dojde taky. Castecne to pripomina Vampire Legends: The Untold Story of Elizabeth Bathory.

PS: Herni vyzva 2018: V zemi nikoho.
+5