Dawn

31.03.2017

freeware

Dawn je volně šiřitelná 3D akční adventura vytvořená týmem studentů prestižní SMU Guildhall - školy zaměřené na tvorbu videoher. Vývoj hry trval přibližně 5 měsíců a pro studenty se stal odrazovým můstkem do vývojářské branže.

Hráč se vtělí do druidské postavičky jménem Ash, která se vydává na nedlouhou pouť skrze malebný svět až k obřímu stromu, jenž ční v jeho středu. Tento majestátní strom však umírá a Ash se tak stává jeho jedinou nadějí na záchranu. Kromě skákání má Ash i určité schopnosti propůjčující mu možnost ovlivňovat prostředí a tím si utvářet cestu dál.

Herní doba se pohybuje od od 10 do 15 minut a v případě zájmu hráče získat všechny dostupné achievementy se může protáhnout až na hodinu. Dawn se pyšní lehko přístupným a plynulým gameplayem, detailní barevnou grafikou a dynamickou hudbou přizpůsobující se hráčovu postupu hrou.

Krátká 3D plošinovka s pěknou barevnou grafikou a krásnou hudbou? I'm in! Pro tyhle krátké relaxační hry mám prostě slabost a když k tomu přidám hrstku ne moc těžkých achievementů, které lze vysbírat za nějakou tu hodinku, není nad čím váhat. Hraje se to příjemně, ovládání je vysoce responsivní a gameplay plynulý. Kromě skákání může hlavní postavička za pomocí svých schopností aktivovat různé monumenty či urychlovat růst rostlin a tím si tvořit cestu dál. Do toho hraje příjemná klavírní hudba, která graduje s tím, jak hráč postupuje hrou. I finále je milé, i za těch 15 minut to dokáže vyvolat nějaké ty drobné emoce a minimálně úsměv na tváři. Prostě jsem měl po dohrání příjemný pocit z dobře investovaného času a rovnou si hru střihnul ještě 2x kvůli vysbírání všech achievementů. Na studentský pokus o hru je to opravdu kvalitně odvedená práce!

Pro: pěkná grafika, jednoduchý a plynulý gameplay, gradující hudba

Proti: mohlo by to být klidně i o trošičku delší