Dash and the Stolen Treasure

2010

freeware

Dash and the Stolen Treasure je pestrobarevná 3D kreslená plošinovka, ve které se zhostíte role mladého sympatického piráta přezdívaného Dash. Jak už samotný název hry naznačuje, příběhová linie se točí kolem ukradeného pokladu, který vám byl odcizen skupinkou žraločího klanu, který jej posléze ukryl na svém ostrově. Váš hlavní úkol je tedy přímočaře jednoduchý a to získat jej zpět a pokud možno porazit i celý spolek těchto ryb.

V čele této skupiny je velký bílý žralok se jménem Unknown, kterému se postavíte tváří v tvář i v samotném závěru. Ostrov však neobydlují jen tyto masožravé ryby, ale i nejrůznější flóra, která vám taktéž vaši cestu bude chtít co nejvíce znepříjemnit a ztížit.

Autor hry je známý i tím, že je velkým fanouškem série Devil May Cry, což se promítlo i do samotné hratelnosti a vizuálního zpracování vašeho hrdiny. Nechybí ani několik logických puzzlů a finální souboj s bossem, který nabídne hned několik originálních způsobů likvidace. Na freeware projekt mile překvapí i několik desítek achievementů, jejichž plnění ještě násobí celkovou herní dobu.

Mám odzkoušeno pouze na Vistách 32bit, kde mi hra jede úplně v pohodě, takže by teoreticky mělo i na 7mičkách.