Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Das schwarze Schloß

--
0 hodnocení Platformy
Žánr:
adventura > akční adventura *
RPG > nezařazeno
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
1989 C64
Vývojáři:
Profiteam Software
V dávných časech, kdy démoni vykonali svou práci, nezbyli v zemi Yrat-Llarum již téměř žádní lidé, kteří byli zmasakrováni vyvrženci z pekel a hordami nemrtvých. Ani trpasličí vesnice nezůstaly ušetřeny, ba ani elfové v lesích žijící v harmonii s přírodou. Pánem nad Zlem se v té době stal Temný elf Xanji Danarrh, který si nechal vystavět rozlehlé sídlo, jemuž nikdo neřekl jinak, než Černý zámek. Pak se však objevil hrdina, lidský syn bohyně světla. Zom-Ysh-Gaani dobyl Černý zámek, ale jeho pán zmizel beze stopy.

Po dvou generacích klidu a míru se i Gaaniův vnuk touží stát rytířem. Putuje krajem a hledá slávu a dobrodružství. Brzy však zjišťuje, že Temný elf je naživu a dokonce blíže, než si umí představit...

Zpočátku beze zbraní začínáte vaše dobrodružství a putování s cílem nalezení a poražení Zla. Postupně si osvojíte různé zbraně a získáte potřebné zkušenosti, které vám pomohou v soubojích s monstry a příšerami. Navštívit můžete řadu míst na mapě, která scrolluje podle vašeho pohybu osmi možnými směry, při setkání s protivníkem se obrazovka přepne do soubojového módu. Od lidí, s nimiž se ve hře setkáte, můžete získávat informace důležité k dokončení hry. Obecně za každou informaci je nutné zaplatit, stejně jako u obchodníka se zbraněmi nebo při nákupu a vybavení.

Černý zámek vyšel v edici C64'er vydavatelství Markt & Technik a kromě kampaně pro jediného hráče existuje i možnost přepnutí do režimu dvou hráčů. V tom případě ovládá druhý hráč v soubojích vždy nejsilnější monstrum.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.