@Fritol (23.10.2021 20:42): a ono to není ani to pokrytectví. Slova mají význam. Pokrytec bude, až další hru dá někam exkluzivně. Že mluvil veřejně o chování Epicu ohledně exkluzivity a odmítl ji, a pak se s Epicem dohodl na free giveaway, není pokrytectví. Ty dvě věci se nijak nevylučují. A takhle se tu můžeme točit dokolečka :)

Takže asi agree to disagree.
@Fritol (23.10.2021 20:37): bohužel zůstane v tvých očích zločincem, protože ty použije na najmutí více lidí aby mohl udělat mnohem větší další projekt.

Q: Are you getting paid for the free week period?A:Yes. The Epic Game Store offered me a one-time payment for the free
week period. The free week will likely result in a dip in sales on other
storefronts, so the payment is meant to offset these losses. The offer I
received was more than generous, so it will also help partly fund my
second game, on which I’ve been working every waking hour for the past 6
months. The second game has 10 times the scope of DARQ, so every penny
helps bring it to life. It’s not a little indie game this time. It’s an
ambitious project of the AA-scale with a large team behind it (including
some AAA veterans). This project excites me to my core and I can’t wait
to finally announce it (very soon, promise!).
@Fritol (23.10.2021 20:23): O to nejde, samozřejmě že to bylo z jeho strany i chytrý PR. Ale prostě v tom nevidím problém, natož pokrytectví, ani Epic na tom nijak netratil, naopak mu tam teď tu hru s radostí vydaj. Ale pokud ho chceš obviňovat že je lidumil, tak asi můžeš, všechno co ta hra vydělá na EGS půjde na charitu (což je něco co řekl už před lety).
@Paul (23.10.2021 20:20): Ano, "jen" se zmínil. Čistě bez záměru vyvolat jakékoliv sympatie v době, kdy Epic všichni nenáviděli. :) Když tomu chceš věřit, tak budiž. Víc k tomu asi nemám co říct. :D
@Paul (23.10.2021 20:08): Na zviditelnění není nic špatného pokud by se o něj zasloužil sám. Takhle jen zneužil dobroty Epicu, kteří mu nabídli peníze za hru, on je poslal do prdele a pak se přes média pasoval se do role lidumila, který odmítl "zlo" v naději, že mu solidarita hráčů vydělá víc peněz na steamu, protože tomu doba nahrávala. Když se to nepovedlo, tak teda přijal nabídku Epicu v jiné formě a vydělal na tom v obou směrech. Vychcané, ale pokrytecké.

Jak říkám, kdyby nabídku odmítl a diskutoval o svých podmínkách čistě s Epicem, tak nemam slova proti. Že téhle situace využil přes média mi nepřijde spolu s aktuální situací morálně správné.
@Fritol (23.10.2021 18:27): Na zviditelnění není nic špatného, zvlášť když vrhá světlo na zmrdský chování Epicu ("tvojí hru chcem, ale jen když pošleš fanoušky co si jí předobjednali jinde do prdele").
Když řeknu trochu extrémní příklad, tak podle tebe kdyby odmítl peníze za to někoho zabít, a pak by si vzal peníze od toho stejnýho člověka za to někomu zachránit život, tak je pokrytec. Sorry, ne, není, je to píčovina :)
@Paul (23.10.2021 17:09): Máme na to jiný pohled prostě. Dle mě je pokrytectví i tohle. Já jej v budoucnu určitě podporovat nebudu, jakkoliv jeho hlad po penězích lidsky chápu. Z morálního hlediska je to dle mě špatně ale.

Kdyby tehdá odmítl a držel hubu místo ventilování přes média kvůli zviditelnění, tak neřeknu ani slovo. No nestalo se tak... Ten "zlý" Epic mu vlastně zajistil reklamu zdarma, ač nechtěně. Tohle není slušné chování.
@Fritol (23.10.2021 16:10): To fakt není to samé, WTF? A že se zviditelnil, no ano, byl chytrej že o tom že ten deal odmítl řekl veřejně, dobré PR se pro neznámou indie hru hodí. Není na tom nic špatnýho. Ani na tom, dohodnout se o rok později na free giveawayi. Jseš úplně mimo.

Pokud příští hru oznámí jako placenou exkluzi na EGS, tak ho za pokrytectví budu kritizovat. Ale tohle fakt není ten případ.
@Paul (23.10.2021 11:19): Vzít si prachy za exkluzivitu nebo za giveaway je to samé.

Ofc tvůj argument je na místě, no dle mě se chtěl akrorát zviditelnit pomocí médií a získat si přízeň hráčů tím, že se postavil proti "zlu", jinak by po jeho hře ani pes neštěkl a zapadlo by to mezi Indie odpadem. Teď když to nesype už, tak každá koruna dobrá.

Berte to jak chcete, za mě čisté pokrytectví.
@Strady (23.10.2021 10:21): hra byla Epicu normálně nabídnuta už na začátku, ale Epic to odmítl s tím, že pokud se nebude jednat o exkluzivitu, tak ji nechce. předpokládám, že nabídka autora stále platila... že to teď po roce Epic vydá zdarma už nemá s odmítnutím exkluzivity nic společného. naopak by byl hlupák, kdyby si ty peníze teď nevzal.
@Fritol (23.10.2021 09:35): Bohužel, docela jsem mu fandil, až jsem myslel, že ho podpořím ale bylo to na mě moc. Ještě, že tak. Na druhou stranu prachy jsou prachy, v dnešní době má každý svou cenu.
@Charllize (23.10.2021 09:53): Už má jednu negativní recenzi na steamu kvůli tomuhle. Počítám s tím, že v momentě, kdy si ta hra pujde vzít na Epicu, tak se jich na steamu začne množit mnohem víc. Přeju mu to.
Koukám, že ten hrdina vývojář, co tehdá s takovou slávou odmítl Epic a všichni o něm psali a hráči ze solidarity kupovali jeho hru, teď s radostí ty čínské peníze přijal a Darq tam bude rovnou zdarma. :) No to je výsměch...
@Garret (26.12.2020 11:47): Určitě stojí za to, v době kdy jsem psal komentář byly DLC ještě placené zvlášť, teď má hra obě DLC v ceně, takže se hru vyplatí znova pustit i pokud jste do teď měli jen její základní verzi.