@veselykralicek (14.07.2023 20:30): tak primárne je to počítané na confessions. Je 5 confessions, každé končí iným bossom v mountain, keď porazíš piateho, mala by kampaň skončiť (malo by sa však stále dať hrať ďalej). Ja som aktuálne na 5. Confession.
@veselykralicek (14.07.2023 20:13): lebo tam level neexistuje, ale existuje odomykanie spomienok, ktoré ich vylepšujú a keď ti postava umrie, tak stratí aj tie spomienky. Ako ďaleko btw si?
V jednotke je inak ten levelling pomerne rýchly.

Tak, ak ide žáner mimo teba, tak chápem, že ťa hra ako Hades neosloví. To z nej ale automaticky preceňovanú hru nerobí.
@Tulareanus (14.07.2023 11:24): no, mně se na tom líbilo, že mi postavy právě neumíraly. A nemusel jsem pořád najímat nové na levelu 1.

Jinak ten Hádes jsem zkoušel a tam upřímně opravdu nechápu, co na tom všichni tak vidí. To je za mě jedna z nejpřeceňovanějších her vůbec.
@veselykralicek (14.07.2023 10:23): No ale to je celkom paradox, že sa ti dvojka páči viac, pretože tá je oveľa viac rogue-like ako jednotka. Máš jednotlivé runy, postavy už nelevelujú, trinkety po rune neostávajú, inkrementálne si odomykáš dostupnosť prostriedkov a predmetov v rune, ale nezískavaš ich priamo, atď.. Dosť išli štýlom Slay the Spire .
Rogue-like žáner, ale nie je o grindovaní, to by som ho ani ja nehral, lebo grind v hrách považujem za spôsob ako hru natiahnuť alebo ušetriť na vývoji, či na nápadoch. :) Rogue-like je o tom, že meníš taktiky a skúšaš rôzne spôsoby dosahovania cieľov a zlepšuješ aj svoje možnosti v rámci hry odomykaním schopností, predmetov, ciest atď... a zároveň zlepšuješ aj seba ako hráča, tým, že hru postupne viac a viac poznávaš. Taký Hades som úspešne prešiel cca 20x a neúspešných runov ani neviem koľko mám, ale grind sa v tej hre nevyskytoval vôbec a každý ten run bol iný, lebo som zvolil vždy o niečo iný build a randomizácia mi poskytla iné možnosti, s ktorými môžem pracovať.

No a prvý Darkest Dungeon - osobne ho mám radšej ako dvojku práve preto, lebo je unikátnejší a niektoré elementy rogue-like Darkest Dungeon dvojka oproti napr. spomínanému Slay the Spire nezvládla.

V prípade prvého Darkest Dungeon tam ironicky existuje nejaký grind práve preto, že to nie je až tak rogue-like. Lenže ten grind je na druhej strane priamoúmerný tomu, ako veľmi pristúpiš na pravidlá hry. Ak budeš hrať opatrnejšie, nebudeš riskovať a radšej z dungeonu odídeš, ak ti príde, že postavy sú na hrane. Vezmeš si viac užitočných predmetov do dungeonu (správne rozhodneš, ktoré sú pre daný typ dungeonu vhodné ako napr. Blight removal do Wealdu, Bleed removal do Warrens, holy water do ruins atď...) a nebudeš chamtivý na to, koľko lootu z dungeonu "musíš" zobrať, tak si šance zlepšíš. Takisto kompozície tímu. Vzhľadom na počet postáv (čo je aj nedostatok dvojky, lebo ich má výrazne menej, ale snáď pribudnú), je dobrých kombinácii fakt veľa a napr. u mňa highwayman - man-at-arms - jester- vestal bol taký mlynček na mäso, že sa mi reálne nemalo moc čo stať.
Samozrejme, ak to človek bude hrať ako klasické RPG alebo už je zvyknutý na to, že vo veľa hier po prehranom boji sú len postavy omráčené alebo loadne posledný save pred bojom, tak to bude mať ťažšie. Ja som práve rád, že takéto hry ako Darkest Dungeon existujú, lebo ti vlastne ponúknu úplne iný zážitok, miesto toho, aby sprostredkovávali to, čo ti už ponúkli iné RPG XYkrát.

tl,dr: Čím viac sa človek hru naučí a pristúpy, tým menej musí grindovať, tým viac ľahšie postavy vyleveluje, poplní dungeony. Je to podobný princíp ako so Soulslike, nedá sa to hrať ani hack & slash hurá štýlom a zároveň to človek nemôže ani tak hrať, že sa bude len donekonečna brániť a báť zaútočiť. Teda môže to tak skúsiť, ale nebude veľmi úspešný a asi ho to ani nebude baviť.
@Tulareanus (14.07.2023 09:52): já vím, já jsem ji hrál. Momentálně hraju dvojku, která mě teda baví víc než jednička. Jen říkám, že bych na to ty nervy neměl.

Ale to je asi tím, že mě roguelike hry prostě vůbec nebaví a upřímně na tom hru hrát stále dokola od začátku nevidím osobně nic zábavného. Jako grindování mi ve hrách nevadí, ale tady to podle mě postrádá smysl..
@veselykralicek (14.07.2023 09:26): tá hra nie je nespravodlivá, levelovaním postavy, získavaním lepšej výbavy a synergickou kompozíciou tímu znižuješ šance na neúspech, tak ako v roguelike hrách alebo klasických rpg typu d&d alebo pathfinder.

@Yokolobuna (14.07.2023 07:00): ja ich odporúčam hrať v rámci jedného priechodu, resp. Rovno po dohraní darkest dungeonu. Oni sú v podstate ťažšie, ale v crimson court je dosť dobrá výbava. Color of Madness už funguje dosť samostatne.
@Tulareanus (14.07.2023 01:23): mám, ale zapnuté mám pouze free co přidává musketeera. Nechtěl jsem je pouštět do rozjeté hry, spíše až třeba na nějaký další průchod (někde jsem četl, ze tímhle způsobem hru spíše trochu “kazí”).
@Yokolobuna (13.07.2023 21:52): Chápem. Hoci považujem Vestal za najlepšiu healerku v jednotke, tak Occultist a Plague Doctor vedia tiež fungovať ok. Ak si dobre pamätám, tak Occultist má tuším aj trinket, ktorý mu zvyšuje čísla, ktoré môže healnuť, aby sa nestalo, že healne 0-1. :)
Inak čo DLC? Tie máš? Hral si? Pretože si myslím, že niektoré trinket sety z Crimson Court by ti mohli zásadne pomôcť.
@Tulareanus (13.07.2023 21:32): Díky za snahu pomoci, tutoriálům se zásadně vyhýbám, chci si na vše přijít sám. Jde o druhou mapu, takže používám prakticky povinné trinkety proti Templarum + to nejlepší, co hra dala vzhledem k použité class. Jak jsem psal, všichni nepovinní bossové padli vcelku v pohodě (dala zabrat jen 3. Hag Witch). Run, kterému jsem věřil ztroskotal ve složení Arbalest+Vestal+Hundmaster+Man-at-arms. Žiji trochu v přesvědčení, že bez Vestala to není moc reálné dát. Včera jsem v zoufalství trošku koukal na fóra a mimoděk jsem si všiml, že paradoxně toto či velmi podobné složení hráči doporučují (ještě třeba Abomination místo Vestal). Ona je ta hra chtě nechtě i o náhodě a když se nedaří i přes adekvátní trinkety postavám zasadit v důležité momenty kritické zásahy a nepříteli naopak ano, je vymalováno... Paradoxní je, že vlastně nejlepší pokus byl ten prakticky první již před desítkami herních týdnů (zbýval poslední Templar) a od té doby se nedaří. Snahy pomoci si vážně cením, o to mi vážně primárně nešlo. Byl to takový vlastně i trochu zbytečný povzdech nad frustrací ze hry, který musel ven :D.
@Yokolobuna (12.07.2023 21:21): Predpokladám, že na darkest dungeon ideš len s hrdinami resolve level 6 a s trinketmi, ktoré sú buď heirloom alebo class set obidva trinkety? Určite je dobré mať aj locknuté nejaké dobré positive quirks a potom samozrejme synergická party composition.
Otázka je, s akými družinami si to skúšal? Keďže každá postava môže absolvovať len 1 darkest dungeon, čo bolo trochu otravné, tak je nutné mať viac efektívnych postáv. Pokiaľ si dobre pamätám, lebo je to už pomerne dávno, čo som to prešiel, tak sa mi to podarilo prejsť tak, aby som využil vlastne veľa rôznych postáv a myslím, že len Vestal som mal dve do dvoch družín, lebo tie mi prišli v prvom DD dosť OP. Bohužiaľ v DD 2 je Vestal oveľa slabšia a pomalšia na to, aby si vystavala pozíciu vo fighte.

Každopádne, ak si si nepozeral niekde nejaké tipy, triky, tutorialy, tak kľudne sem svoj setup napíš a možno ti ja a niektorí ďalší, ktorí hru prešli, budeme vedieť poradiť.
Po takřka stovce odehraných hodinách mám nutkání DD vzdát. Všichni volitelní bossové relativně v pohodě pokořeni, první návštěva Darkest Dungeonu proběhla úspěšně někdy kolem 60-70 týdne, ale druhou absolutně nedávám. Vzhledem k permanentní smrti vede každý neúspěch k mnohahodinovému grindu a začínám zjišťovat, že hlavně z počátku takřka milovaná hra mě už daleko více s*re než baví :/. P. S. rady nehledám, jen jsem si tu přišel pobrečet :D.
@frankie_xo (20.02.2023 14:00): Kdyz ctu nektere projevy na internetu, tak se nedivim, ze mnoha lidem strojovy preklad staci. Vzdyt i byvaly premier mluvil hur nez chatGPT. Takze imho zhruba tretina naroda se dorozumiva uplne jinym jazykem, nez nas uci ve skole.
Teď se hodně propírá neoficiální čeština do Hogwarts Legacy vytvořená pomocí strojového překladu. Ale zajímavé je, že nemůžu najít žádné starší komentáře k češtině v Darkest Dungeon, která byla očividně vytvořená také strojově a přidaná do hry přímo tvůrci hry. Nejspíše to většina lidí odehrála už dříve, tak ani češtinu z roku 2019 nezaznamenali. Já jsem to zkoušel hrát s češtinou v roce 2021 a dost jsem narazil. Hned v intru jsem se dozvěděl, že "S zničil dostavník a domovník pryč, budete muset vytvořit cestu k Hamletovi pěšky". Aha, takže hlavní záporák je "S" a musím jít k nějakému Hamletovi. Pak jsem při hraní narážel na divné glitche v UI, kvůli kterým byla hra dost nehratelná. A divil jsem se tomu, že má tak vysoké hodnocení. Pak jsem ale přepnul hru do angličtiny a glitche v UI zmizely. A v intru jsem se dozvěděl: "With the stagecoach destroyed and the Caretaker gone, you will have to make the journey to the Hamlet on foot". Narazil jsem akorát na jednu podobnou zkušenost na Steamu . Vypadá to ale, že autoři takto vytvořili i ostatní jazyky italština, španělština Asi vytvořeno strojově bez jakékoliv korekce, či testování. Pro indie hru to může dávat smysl čím dál tím větší, s tím, jak se úroveň překladačů zlepšuje. V budoucnosti to snad rovnou otitulkují nějaké AR brýle :) Na druhou stranu tvůrcům možná křivdím a překlad je komunitní. Viz náborový příspěvek na Iitalštinu. Jen se z komunity bohužel přihlásil někdo, kdo neumí anglicky:) PS: Koukám, že třeba Italové si to pak komunitně opravili a mají vylepšenou italštinu jako mod, který udržují na GitHubu.
@Kunick (13.01.2022 20:51):  Hmm, mne také veci zvyknú tiež vadiť, hlavne ak sa úkony opakujú, no tu mi to ani nenapadlo. To je možno dôsledok hrania japonských hier, kde tie nepreskočiteľné animácie bývajú častokrát extrémne dlhé. :D
@Tulareanus (13.01.2022 20:25): Jak na PC, tak na Switchi. PC se ovládá líp, ale zase Switch a MHD. V obou ale mi přijde, že by ty animace mohly být rychlejší. Na PC mám cca 40 hodin.. steam ukazuije 60 ale dost často to mám v idle
Tak jsem to konečně rozehrál a jsem ve 29 týdnu a příjde mi, že takřka polovinu času trvají všechny ty animace a ploužení se chodbama... bylo by super kdyby přidali nastavení rychlosti do menu.
Tak mi to nakonec dle videí sedí možná víc než jednička. Ty změny asi nesednou každému, ale mě to díky nim láká, ač do jedničky jsem proniknout nedokázal. Zrovna sleduju Steraka a už mě svrbí prst si to koupit.
@SilentWolf (26.10.2021 09:28): Aktuálně je ve hře jen jeden z pěti aktů, zamrzlé hory budou nejspíš finále.

Koukal jsem na pár streamů a líbí se mi to, ale s koupí určitě počkám až na plnou. Zatím tam toho dost chybí a balanc taky vypadá, že bude ještě chtít trochu péče.
@SilentWolf (26.10.2021 09:28): A jo, jezdí se vozejčkem :) Mne teda nijak zvlášť nezaujala ani jednička. Hrál sem ji asi 10 hodin a už se k tomu nevrátil. Je to pro mne taková ta slavná hra u které nechápu co na ni všichni mají. Ale tak třeba to chce ještě víc do toho proniknout a třeba si i tu dvojku někdy zahraju.
Dvojka dnes v EA. Docela mě zaráží, jaké to ve skutečnosti je. Čekal jsem zamrzlé hory alá "V horách šílenství". Ale vypadá to... jinak. Důraz na nějaký vůz jsem asi ve hře nepotřeboval. Asi to ale zkusím. Po nějakých prvotních ohlasech.
@Froz (23.03.2021 10:53): Pravidlo na množstvo modov asi nie je, ale ak máš problém s konkrétnym modom, treba napísať na fórum toho módu, popríade napísať, o aký mod sa jedná, inak Ti nikto nepomôže :)
Ahoj komunito potýkám se s problémem co se týče modu do DD, jde o to že když už mám něco rozehraného a jdu si dát novou výpravu tak se mi stane že mi to u konce výpravy crashne a když to zapnu znovu tak se mi neuloží pozice a musím to jet celé od znova (jako tu výpravu) a když to dohraji po 2 tak mi to zase crashne nevíte někdo co s tím může být? je nějaký nepsaný pravidlo kolik může být modu nebo tak něco?
@Saskiel (25.12.2020 23:23): Treba sa najprv naučiť princípy hrania. Hra je drsná, ale dá sa zvládnuť. Relatívne bezproblémové bolo pre mňa až 3.-4. rozohratie. Dovtedy si ma nepriatelia natierali na chlieb.
Táto hra mi príde absolútne neferová čo sa tyka obtoažnosti a vôbec to nemá logický systém hrania. Nemáš šancu prejst jednu úroveň na jeden krát.
Nechcete si niekto skúsiť dať duel v Darkest Dungeon: The Butcher's Circus? Minimálne by sme si mohli navzájom splniť achievement, ktorý za to je. :)

Pre tých ktorých nevedia, je to úplne autonómne od progressu v hlavnej hre a neprenášajú sa tam ani postavy, ani trinkety. Čiže nikomu žiadne postavy v cirkuse neumrú a ani mne nepomôže, že som prešiel darkest dungeon, pretože dlc má svoje vlastné trinkety (z ktorých je väčšina od začiatku odomknutých).
@Charllize (20.05.2020 14:22): Iratus je velmi zábavný. O něco přímočařejší a akčnější. Konec konců hraješ za nekromanta, takže jednotky jsou cannon fodder tak nějak z principu (a z jejich zbytků můžeš postavit nové, heh). Zároveň jsou dobře nadesignované a dají se objevovat pikantní komba a kombinace.

Warsaw je naopak spíš pomalejší, sází hodně na atmosféru beznaděje a náročné zvažování rizik. Líbilo se mi to taky.
@Charllize (20.05.2020 13:54): Vambrace už nejakú dobu sledujem, dúfajúc, že sa to možno zlepší, ale tá hra je bohužiaľ zlá. A pritom vyzerá tak pekne. :( Lenže celý gameplay v čele s bojom je katastrofálny, vôbec neponúkajúci taktické možnosti Darkest Dungeon a okrem toho extra nevybalansovaný, plný bugov a tak. Škoda, lebo dobrých DD hier nie je dosť.
Mistover som nepoznal, ale vyzerá to, že hra je ďaleko od dokončenej a veľmi veľa vecí a mechaník je rozbitých alebo nefunkčných...
@Zoltan (13.02.2020 17:50): Já jsem právě ty nové lokace a postavy viděla v jedné hře a vůbec jsem si nebyla jistá, jestli je tvůrci přidali oficiálně v nějakém updatu nebo jestli je to práce moderů. Fakt se jim to povedlo.

@Tulareanus (13.02.2020 18:02): To znám, já takové hry musím odinstalovávat z disku, abych konečně přešla k jiné hře :)
Ja sa radšej tým módom vyhýbam, lebo by to bolo zas trilión utopeného času a to mám ešte chuť dať si znova nejaký ten endless harvest aspoň. :)
@raisen (13.02.2020 17:01): Je to s nimi trošku lehčí, to je pravda, ale zároveň jsou dost zábavné. Falconer, Sisters a Thrall se mi líbili nejvíc. Někdy mám sto chutí si to znovu nainstalovat, hru jsem dohrál s tradiční partou, mody jsem jen zkoušel. I tak jsem s několika nahrál pěkných pár dungeonů :) Ale vidím tam mnoho nových, sakra :D
Po delší době se dívám a žasnu, kolik je dalších nových modů a class, jako je Lamia, Thrall, Sisters, Exorcist, Duchess, Snake Charmer, Succubus, Slayer. Akorát je prý častý problém to dobře vybalancovat. Nesmím se na to moc dívat nebo to budu chtít zkusit :D
@raisen (11.10.2019 18:39): Pri Leperovi som som samozrejme tiež trinketoval dosť acc, problém je, že na začiatok to stačí, ale neskôr majú nepriatelia dosť veľký dodge, takže to i tak bolo problematické, ale do prvej polovice hry je fajn. Grave Robber si inak vie boostovať aj dodge a so správnymi crit a dodge trinketmi boli u mňa spolu s Jesterom v podstate nezasiahnuteľní nepriateľmi.

Dobrá vec crimson courtu bola v tom, že pridával trinket sety pre všetky classy, len škoda, že niektoré (jester) stáli úplne za hovno, ale za to napríklad iné ako u The Plague Doctor, Vestal a podobne boli megasilné. Ja len dúfam, že si si odložila savy, tá hra je super, ale ísť to úplne celé od nuly, to je veľká makačka. :)
@Tulareanus (11.10.2019 16:16): Jo, to mi nebylo jasné, proč Antiquarian má relikvii na léčení, když to její léčení nestojí za nic. Já ji jen využívala na dodge buff plus sem tam nějaký ten damage. Převážně její úloha spočívala ve sbírání a aktivování curios a boj byl až druhotný úkol.

Ta přesnost u Lepera byla tragická, ale smířila jsem se s tím, že když už se konečně trefí, tak to stojí za to. Často jsem mu dávala The Focus Ring, aby ta jeho přesnost nebyla tak tragická a sem tam měl šanci něco trefit. Jestera jsem ocenila až tak v druhé polovině hry, kdy při těžších dungeonech bylo třeba více dbát na stress heal. Začala jsem ho tak brát jako podpůrný charakter s tím, že rozdává bleed a jednou za čas hodí své finale, ale převážně se zaměřuje na léčení stresu.

Charakteru Grave Robber jsem do teď nepřišla na chuť a musím říct, že byla dost zanedbávaná, i když je mi jasné, že je to dobrý bojovník na kritické zásahy. Nejlépe, pokud je protivník otráven. A jasně, v kombinaci s Plague Doctorem musí být úžasná. No, já této kombinace až tak nevyužívala, což mi zpětně přijde škoda.

Crimson Court určitě vyzkouším, je mi jasné, že to nezůstane jen u toho vyzkoušení a celou hru odehraji znovu. Hra je návyková a jen jeden "dungeon před spaním" fakt nestačí.

Když to tak píšu, tak si vzpomínám, jak mě štvaly v Covu nepřátelé rozdávající stress, které chránila guardem ta velká poloryba s protekcí.
@raisen (11.10.2019 15:33): Mne prišlo, že Antiquarian je príliš slabá na to, koľko peňazí vôbec pridá a jeden skill je o ničom, keď nevie poriadne bojovať ani healovať.
Tak z hľadiska tankov moje poradie: Man At Arms, Crusader, Flagellant, Leper. Najprv som mal Lepera rád, ale potom som bol sklamaný z dosahu a z toho, že pre mňa je oveľa podstatnejšie, aby tankoval a supportoval, než to aký dá dmg, navyše keď má veľmi nízku presnosť.
Hra sa mi inak začala hrať ľahšie v momente, ako som si uvedomil, že ak nerátame boss fighty a niektoré dungeony, tak minimálne zo začiatku je oveľa efektívnejšie hrať 3x dps a 1x healer a tanka naozaj brať až na dungeony s bossmi.
Čo sa týka healerov tak som Vestal používal pol na pol s Occultistom a striedol som ich v dungeonoch, podarilo sa mi celkom skoro pre obidvoch získať veľmi silné relikvie, ktoré im healovanie dosť zvyšovali a preto sa mi ani pri occultistovi nestávalo často, že by dával za nula, keďže okrem nuly, ktorú môže mať vždy, bolo moje minimum healu tuším 11.

Houndmaster je fajn, ale zo začiatku som ho vôbec nemohol recruitovať, lebo sa mi vôbec neobjavoval a neskôr to bola moja najviac umierajúca postava, ako som sa ho snažil pri ostatných vylevelovať, takže som si ho až tak neužil, no hlavne v Cove bol veľmi užitočný.

Osobne sa mi ešte veľmi osvedčil Jester, ktorý bol výborný hlavne na prasatá a ich boss fighty, lebo má dobré skilly na krvácanie, itemy, ktoré mu zvyšujú crit a vie sa to dobre stackovať + vie krvácaním trafiť dvoch nepriateľov + okrem toho jeho buff a liečenie stresu boli veľmi silné a odporúčam ho brať hlavne do endless harvest v The Color of Madness, kde tvojej družine vie ako support brutálne predĺžiť životnosť.

Z hľadiska dps som si ešte veľmi obľúbil Grave Robbera - taktiež triafanie viacerých nepriateľov naraz, ale hlavne som ju hral hlavne na blight a k tomu som mal aj trinkety a tam sa stackoval potom brutálny dmg (najlepšie v kombinácii v tíme s The Plague Doctor). To mi inak aj pripomína, že nektoré classy fungujú najlepšie tak, keď sú spolu v tíme, lebo vytvárajú malé kombá, či už stackovanie blightu/bleedingu ako grave robber a the plague doctor, alebo riposte team, kde sa vedia striedať highwayman s man at arms.
A ešte som mal rád Musketeer - tá vedela dávať pekne z poslednej pozície brutálne crity, v prípade potreby buckshotom trafiť prvých dvoch nepriateľov a ako bonus mať aj healovací skill.

Crimson Court odporúčam, dungeony sú tam síce obrovské (small má tuším nejakých 60 políčok?), ale vieš z nich odísť a pokračovať tam, kde si prestala a tá kliatba je ako berserk, vie postavy aj nabuffovať, ale dá sa to kľudne ovládať, tak ako máš jedlo a pochodne (ktoré v tomto dlc nepotrebuješ, keďže sa odohráva celé vonku a používaš ich len na zapaľovanie hmyzích hniezd, aby si mohla zobrať loot a na malý buff), tak začneš z nepriateľov zbierať fľašky s krvou, ktoré v prípade, že postava má stav kliatby craving, im necháš vypiť, čiže to nie je problém a to DLC je extra zábavné, určite lepšie ako Color of Madness, aj keď Color of Madness má nádhernú hudbu.
@Tulareanus (11.10.2019 14:54): Antiquariana jsem využívala jen pro zisk peněz. I když její buff na dodge byl perfektní v některých chvílích. Postavu Man at Arms jsem měla také ráda, riposte a guard skill byl v některých případech pro mě nepostradelný (bossfight s Prophetem). A hlavně umožňoval větší šanci na užití riposte.
Lepera jsem vzala na finální misi a jeho mega crity mi kolikrát zachránily život. Hellion byla fajn, že dokázala zasáhnout všechny nebo skoro všechny řady v boji. To mě asi uchránilo před zešedivěním v bojích s těmi White Stalk Cell (jak tě mohli teleportovat úplně někam jinam na mapě).

Jakého jsi používal healera? Já povětšinou vestal, jen na jednu misi (předposlední mise) jsem se spoléhala pouze na okulistu a střídavě mě tak štval s léčením za 0 a střídavě jsem ho zbožňovala s léčením za 40+ :D

Hrála jsem s Darkest Dungeon: The Color of Madness, kde se mi nejvíc hudba a systém světla, kdy hráči i nepřátelům dával různé bonusy. Nad Crimson Court jsem po celou dobu hraní přemýšlela, ale přiznám se, že jsem se zbaběle lekla té kletby, kterou jsou postavy postihnuty a raději si to nechala až na další hraní.

Jo a houndmaster byl skvělý bojovník.
@raisen (11.10.2019 14:40): Ja som teda skúšal a hrával všetky postavy a akurát Antiquarian mi prišla slabá, ale ako tanka som si najviac obľúbil Man At Arms pre stun, riposte a výborný buff. Leper bol zo začiatku veľmi silný, ale asi od druhej polovice hry už dosť zaostával oproti iným postavám aj kvôli tomu, že vedel trafiť len predné dve polia, ale väčšina bossov sa nachádzala za nimi. Highwayman a jeho combo je super a najlepšie je ho na čele tímu kombiť s Hellion (asi moja najbľúbenejšia postava), pretože je to postava, ktorá sa vie dobre pohybovať medzi poliami priamo pomocou svojich útokov (s poriadnym critom dáva hellion najväčší dmg v hre), tú som vždy bral na Crew, lebo Anchor mana vedela vždy one-hitnúť.

Rozšírenia si hrala, či sa ešte len chystáš?

Inak súhlasím, že rozprávač bol super a vlastne primárne budoval atmosféru. :)
@Tulareanus (11.10.2019 14:24): Jo, to mohu potvrdit. Při prvním pokusu jsem vzala Crusadera a tuhle moji volbu jsem proklínala po celou dobu bossfightu. Ovšem při druhém pokusu jsem vzala Lepera, který byl určen, aby vždy sundal anchor mana, pokud se nepovedl stun, a tato taktika vycházela. A Highwayman se svým kombem Riposte a Point Blank Shot byl také dobrý.
@raisen (komentář): Na Drowned Crew mi osobne prišlo dôležité mať hlavne postavy, ktoré majú čo v útočných skilloch čo najväčší rozptyl pozícii, ktoré vedia trafiť, pretože Crew býva pre vyvolávanie minionov často vzadu. A druhá vec bola dôležitá vždy ASAP zabiť anchor mana, pretože ti tak ani nechytí člena tímu a zároveň sa Crew nehealuje. :)
@Can (09.04.2019 17:42): @Tarhiel (09.04.2019 17:55): Tak mňa to bavilo, ten záverečný boss bol síce trocha svinstvo v tom, že zabije dvoch členov družiny, ale inak nebol až taký ťažký. Najbrutálnejší boss bol, posledný boss Darkest Dungeon: The Crimson Court, to bol masaker. Aj Darkest Dungeon: The Color of Madness bol masaker, ale potom som zistil, že riposte tam je uber silný a už to šlo. Hlavne pri žiadnej hre som dávno tak nezávislačil v zmysle "ešte jeden dungeon run a vypínam".
Uf, ešte 3 bossovia na champion úrovni a už mi ostáva len samotný darkest dungeon a poslední bossovia oboch DLC. Nikdy by som nepovedal, že takýto masochizmus bude pre mňa tak návykový. Hrá sa na to naozaj super, akurát by to chcelo aj stress-meter pre samotného hráča, nielen pre družinu. :)
Ach jaj, včera som to nainštaloval a je to strašná závislačina. Mám pri tom "Heroes 3 syndróm", akurát v podobe "ešte jeden dungeon a vypnem to...".