Dance Central

04.11.2010

Dance Central je taneční hra pro Xbox 360, která se ovládá skrze snímání pohybů hráče pohybovým senzorem Kinect a zároveň byla vůbec první hrou, která se Kinectem na Xboxu ovládala.

Hráči napodobují virtuální taneční pohyby na obrazovce a body jsou hodnoceny podle provedení daného pohybu přesně a včas. Za přesnější pohyby se uděluje více bodů. Hra jich obsahuje přes 650 a přes 90 různých tanečních rutin. Najdeme zde i pět režimů, které lze hrát: běžný režim pro jednoho hráče, Workout Mode, kde je sledován počet spálených kalorií, Dance Battle, kde dva hráči vzájemně soutěží, Challenge Mode, který zvyšuje obtížnost hry po absolvování určitého počtu písní a Break it Down, v kterém si můžete choreografie procvičovat.

Tracklist obsahuje 32 písní, mezi kterými najedeme např. "Poker Face" a "Just Dance" od Lady Gaga, "I Know You Want Me (Calle Ocho)" od Pitbulla, "Evacuate the Dance Floor" od Cascady, "Can't Get You Out of My Head" od Kylie Minogue, "Pon de Replay" od Rihanny, "Crank That (Soulja Boy)" od Soulja Boy Tell 'Em, "Hella Good" od No Doubt, "Push It" od Salt-n-Pepa nebo "Drop It Like It's Hot" od Snoop Dogga a Pharrella.