@Tulareanus (21.05.2017 14:33): Není to tak líbivé a přístupné jako The Mandate of Heaven nebo Heroes, ale ti co to čáro objeví, už nechtějí v rámci MaM jinám.

A nebral bych to tak skepticky, všímavých lidí bude více.
@ugraugra (21.05.2017 11:39): Vizionáři a osvícenci vidí kvalitu tam, kde jiní ne.

Významný milník herní historie, který bohužel ale docení až další generace. Ne Ugrové, Bodkinové nebo Sayové.
Ty katakomby jsou celkem drsné, vůbec netuším, kde jsem a kde doufám někdy vyjdu ven. :-D
Ale zjistil jsem, že se štítem dají shazovat kostlivci dolů a dostávám za to expy, to je fajn.

Edit: Došel jsem do trpasličího města. To se mi v dětství snad nikdy nepovedlo. Koneckonců i teď jsem tam trefil naprostou náhodou.
@Zero (02.02.2017 21:55): Velké plus hry, prakticky vzato hudba v CoMaM povyšuje zážitek do nebeských výšin. Poslední roky můj velmi poslouchaný soundtrack, toto je třeba geniální.

Úlet to je, ale jistě jen pozitivní :).
Rozehráno v rámci herní výzvy. Gameplay i grafika jsou zhruba stejné, jak si je pamatuju z dětství, ale překvapila mě ta děsně psychedelická hudba, to je celkem úlet. :-D
Všiváku pamatuju si, že jsem tuhle hru kvůli tomu kdysi vzdal. Až teď se dovídám (po těch letech), že jsem nezabloudil, ale měl se skutečně takhle blbě vracet:)))
vlastně všechny ty čtyři ukázky, co tu jsou, jsou recyklace bojových tracků z Homam 3
Drolin: vždycky mi bylo líto, že jsem tuhle hru nikdy nesehnal a to ze dvou důvodů. Miluji svět Might and Magic a přímo zbožňuju hudbu světa Might and Magic.
A bohužel jsem nikdy nesehnal ani soundtrack. Když jsem si ale tady zběžně poslechl ty ukzáky, tak jsem zjistil, že jsem vlastně o nic nepřišel. Je to totiž pouhopouhá recyklace a v podstatě remixy nejčastěji HOMAM 3. Někdy dost blbě střihnuté. Duswood není výjimkou.
Bez té hudby právě ztrácíš polovinu hry :) Jinak jak to popisuješ, hned bych si to zopakoval - výborná hra.

A ač mám relativně naposlouchané OST Heroes a MaMVII, tak ty nejlepší skladby jsou myslím pouze v Crusaderu (Duskwood, Cave Path).
Update: našel jsem prodavače zbraní a teď lítám tam a zpátky, abych prodal všechno, co padlo z nepřátel... Hudba mi ani moc nechybí (nemám cd v mechanice), mám ji celkem naposlouchanou - část je z Heroes, část je z MM 7 a tuším i 8. To asi všichni víte, že herní CD k MM6, 7, 8 a Crusaders (a snad i CD verze HOMAM 1 a 2 - ve trojce jsou v MP3) jsou zároveň i audioCD a dají se přehrát i mimo PC, ale dost je to ničí...
Fingon: Řekl bych, že psx verze je o mnoho horší než ta na pc. Jinak v souvislosti s touto hrou je nutno dodat, že lepší OST se jen tak nenajde - takže doufám, že při hraní máš hudbu na maximum :).
Nedalo mi to a zase jsem Crusaders nainstaloval. S touhle hrou jsem moc štěstí neudělal... Když jsem si ji koupil s Levelem, neměl jsem dostatečně silný počítač a hra se mi sekala tak, že se to nedalo hrát ani se sebezapřením. Po pár letech už jsem měl dostatečnou konfiguraci (a lepší), ale pro změnu se Crusaders nechtělo rozběhnout na WinXP. Tak jsem si to nainstaloval ještě jednou (pozitivní? efekt této stránky - mám chuť hrát a dohrávat hry, kterým jsem se doteď příliš nevěnoval, nebo to nešlo) a našel konečně i XP patch.

Hru jsem spustil, nastavil nejlepší detaily atd. a bylo mi zle z toho, jak hnusně to vypadá. Ale odporně. Pak jsem si uvědomil, že mám softwarovou akceleraci a nahodil před novým startem akcelerátor. Dost se to zlepšilo, ale pořád se mi to zdálo horší než o rok starší Tomb raider. Navíc ten chlap vypadá otřesně a hýbe se neskutečně, zlatá Lara. Ovládání děs běs, to snad chce gamepad (který nemám). Sice se to dá přenastavit, ale těch funkcí je tam tolik, že si asi moc nepomůžu. A kdykoli někdo mluví, tak zvuk štěká a škytá. To mi naposledy dělaly Vampire: The Masquerade - Bloodlines!

Tutorial je zase toho druhu, kdy člověka nic nenaučí, nevysvětlí a na všechno si musí přijít sám, aktivace předmětů je peklo. ---

Po nějaké době jsem přišel na to, jak odemknout dveře v tutorialu, po potyčce s neviditelným kostlivcem, který mě zabil, jsem ho radši obešel a pak se mi celkem bez problému podařilo vyjít z vězení. Inventář je sice realisticky omezený, ale jako brutálně, skoro nic sebou nemohu nést. Pár mečů a pak už to nechce brát - a mně je líto to tam nechávat, když bych za to mohl dostat stovky zlatých. Pobíjím kostlivce, dostanu se k jednomu opuštěnému domu a pak k čemusi, co může být hospoda. Lidé se mnou prohodí tak jednu větu, s nikým nemůžu obchodovat. Klíč ke dveřím v patře najdu snadno (ovšem ty druhé se nechtějí otevřít?), na polici si najdu lepší štít a teprve pak si všimnu nějaké ženské, ale je podobně komunikativní jako předchozí postavy. --- Tak tady jsem zatím skončil. Švihání mečem je sranda, ale jako celek na mně Crusaders působí neskutečně uboze, neohrabaně... teď jsem si přečetl, že verze pro Windows se připravovala pouhých sedm měsíců, oproti několikaletému vývoji pro Playstation... no, vysvětluje to leccos.

Zatím nehodnotím, ale víc než na 60% to momentálně nevidím...
Crusaders na gogu. A pak že to není GOOD old game... :).

Plus vtipný komentář na vrchu listu navíc.
Svatá pravda. Cesta tam a zase zpátky. Šel jsem tudy před chvílí a už tu šlapu zas. :-D

Přičemž ten nápad je fajn. Gothicovat si v zemích HOMAMu. Měli by zkusit restart. Když by to dali někomu dobrému, UBI Montreal - engine AC by byl fajn, tak by to mohlo i zakonkurovat tady těm všem rubačkám s rpg prvky (Gothic, Two Wolds a spol).
1) Našel jsem klíč od pokoje 3, ale ani za boha nemůžu ty prostřední dveře odemknout. Drake pořád osahává zeď, dveře atp, ale neodemkne.

2)... Solved

3) Je to takový retardovaný gothic z M&M prostředí. Ložtomilé.
Zajímavé, mě se ta hra nikdy nechtěla nainstalovat/spustit (CD z LEVELu) :)
Jak teď o tom ale tak přemýšlím, tak bych tomu asi měl dát ještě jednu šanc, protože pod tři hodiny a po tak výborný hře to je asi kapku nespravedlivý. Rád bych to smazal, jenže to asi nejde. Jedině, že bych tam napsal spoiler, aby to pak někdo musel smazat.
Drolin: Hrál jsem to těsně po Might & Magic VI a to jsem byl v takové té krásné náladě a najednou dostanu originálku z Levelu nebo odkaď a hraju to tak dvě a půl hodiny, stále tomu dávám šanci a ono je to pořád stejný, hratelnostně průměrný a nezajímavý. Netrefilo se mi to do vkusu, neobstálo to PRO MĚ jako hra ze světa M&M a nejsem jedinej takovýho názoru, tak se prosím tě, hned nečerti.
special: Jak daleko jsi se dostal, respektive v které části jsi s tím seknul ?