Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Crashday


Komentáře

< >
  • PC 70
Tohle by byla skvělá hra. Kdyby ovšem tak nezprasili jízdní model, jak píší kolegové pode mnou. Nicméně hratelné to bylo. Další záporný aspekt je málo zbraní. Vizuální tuning je celkem dostačující, ale jen dvě, respektive tři zbraně v podání rotačního kulometu, rakety a dvou raket vystřelených naráz ( třetí zbraň :-P ) je poněkud nedostačujicí.

Jelikož tu bylo vše již zmíněno, je třeba připomenout na ovládání jednoduchý editor tratí, v němž můžete krom dráhy se spoustou skokánků a podobně, vytvářet i okolí tratě, jako například domy, či benzínové stanice.

K nedotaženosti hry. Hra se vyvíjela tuším od roku 2003, ale nikdo ji jaksi nechtěl vydat. Jakmile přešla pod nynějšího vydavatele, rozhodl se jí téměř okamžitě vydat. A dopadlo to tak, jak to dopadlo. Zastaralá grafika a po hratelnostní stránce je hra nedotažená.

K hodnocení. Mé celkem vysoké hodnocení vysvětluje to, že jsem se u hry bavil. Podle toho já totiž hodnotím.

Pro: Editor, pokud překousnete jízdní model, je hra celkem zábavná.

Proti: Nedotažený nedodělek.

+10
  • PC 60
Sympatický pokus o Stunts nové generace. Při prvním pohledu na editor tratí musí srdce každého kdo miloval Stunts zaplesat. Evidentní snaha by tu byla, co dál? Dál už je to horší, některé herní módy působí pošahaněji než ty z FlatOutu, grafika se potácí někde na hraně líbí/nelíbí, systém poškození je ok, ale nikdy nebylo tak těžké auto rozbít jako zde. Bylo by fajn kdyby si tvůrci uvědomili, že kvantita není kvalita a soustředili svou sílu alespoň na základní herní prvky jako je ovladání vozu. Přesto si titul nezaslouží propadnou peklu a mírně nadprůměrné hodnocení je pro něj zasloužená známka za snahu.

Pro: částečně grafika, částečně fyzika, EDITOR

Proti: částečně grafika, částečně fyzika, ovladatelnost vozu, divné herní módy

+10
  • PC 65
Crashday rozhodně není tak špatný, jak by dle zdejšího hodnocení mohlo někomu připadat. Nesmíte ho ale začít srovnávat s konkurenčními tituly, zejména ne s FlatOut 2 ze stejného roku, ten už je opravdu někde jinde. Dokonce i první FlatOut je, ač o dva roky starší, minimálně graficky a chováním vozidel hodně popředu. Zkuste proto brát tento titul jako volné budgetové pokračování legendárních Stunts po šestnácti letech. Podobnost je tu místy až do očí bijící. Hlavně tedy v případě některých ujetých překážek na trati a zábavného editoru.
Samotné závody ve hře pro jednoho hráče a v něčem, co se tváří jako kariéra, jsou celkem zábavné a rozhodně se snaží být i originální. Například vlaječkový mód "CTF" nebo jízda s bombou ve vozidle (asi inspirace Nebezpečnou rychlostí z roku 1994) mě bavily po celou dobu hry, naopak průjezdy checkpointy na čas a poměrně neférové "Destruction derby" omrzí snad už po třetím opakování. Minihry ve formě skoku dalekého a podobných blbostí působí, jako kdyby byly do hry přidány snad na sílu a na poslední chvíli. Tudy cesta zábavy určitě nevede.
Co mě ještě poměrně zaujalo a při každém spuštění hry vyloudilo lehký úsměv na tváři - jednotlivá vozidla jsou zde samozřejmě smyšlená bez oficiálních licencí (nechte mě hádat, že by kvůli financím?!..), ale i tak v nich oko zainteresovaného autíčkáře dokáže poznat reálnou předlohu. Jsem si naprosto jistý, že jsem jezdil se starou Hondou CR-X, policejní Vectrou B, "vytuningovanou Astrou F" nebo mým oblíbeným Skylinem R-34. Skladba vozového parku je tady fakt prapodivná a ještě k tomu zaměřená na starší průměrné Opely, hehe.
Jako zábava na jeden víkend je Crashday v pohodě, na dlouhodobější hraní v dnešní době už asi ne. Mutliplayer jsem nezkoušel. Hodnotím obstojnými 65%.

Pro: originální závody, editor, hudba

Proti: vzhled, ovládání a chování vozů, (pouze) pokus o příběh, bugy, minihry

+10
  • PC 10
Prakticky nehratelná slátanina třetí až čtvrté cenové kategorie.
-4 +7 −11