Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Counter Terrorist Special Forces: Fire for Effect

Special Forces: Nemesis Strike, CT Special Forces: Fire for Effect

Žánr:
akce > 3rd person akce *
akce > stealth akce
akce > 1st person akce
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
22.03.2005 Xbox
24.03.2005 PC
01.04.2005 PS2
Vývojáři:
Asobo Studio
Oficiální stránky:
http://www.asobostudio.com/game/counter-terrorist-special-forces-pc.html
V této akci, která kombinuje hned několik herních žánrů najednou, máte možnost si střídavě zahrát za dva zcela odlišné charaktery. Prvním z nich je Night Owl - expert na tiché infiltrace a seskakování z letadla, to ho ale nepředurčuje jen k tomu, jelikož po něm častokrát jdou nepřátelští výsadkáři několik set metrů nad zemí. Má schopnost se zneviditelnit a používat tlumiče na zbraních. A druhým je Raptor - typický akční hrdina využívající hrubou sílu k dosažení svých cílů. Jeho mise ho obvykle posílají do akce v nějakém vznášedle, džípu či člunu, z nichž proto může na nepřátele střílet za jízdy.

Cílem hry je zničit teroristickou organizaci zvanou Nemesis, která se snaží získat plány na vytvoření zbraní hromadného ničení.

Hra byla vyvíjena primárně pro konzole a proto ji neminula řada neduhů známých už z jiných her, například systém ukládání formou checkpointů při rozehrané misi, nepřátelé s vysokou koncentrací, ale nedostatečnou umělou inteligencí nebo zcela průměrná grafická stránka. Nicméně se to tato střílečka snaží vyvážit alespoň svou frenetickou hratelností, k níž též přispívá i velký počet dostupných misí a pak také přítomností fyzikálního enginu Havoc, díky němuž tak není při hraní nouze o efektní přestřelky a výbuchy.