Contra Force

akce > plošinovka *
30.09.1992 NES
Konami
V roce 1992 byla z bývalých vojenských profesionálů složena jednotka C-Force, vytvořená k ochraně Neocity před terorismem. Jednoho dne vedoucímu týmu Burnsovi zavolá jeho informátor Fox, aby mu zdělil, že vedoucího zpravodajské služby ohrožuje zločinecká organizace D.N.M.E. Rozhodne si s ním dát schůzku v přístavu, ale jediné, co tam najde, je Foxová mrtvola. Nyní je na C-Force, aby zachránili Neocity před D.N.M.E.

Jedná se o akční plošinovku a o spinoff ze série Contra, vydaný pouze pro platformu NES. Od předchozích tří titulů Contra, Super Contra a Contra III: The Alien Wars se liší tím, že tentokrát nebojujete proti nejrůznějším monstrům z vesmíru, ale pouze s lidskými teroristy. Jako v předchozích dílech série Contra, i zde je možno hrát hru ve dvou hráčích.

Kromě vedoucího týmu Burnse, který je vybavený kulometem a granáty, si může hráč vybrat mezi dalšími třemi postavami s odlišnými dovednostmi. Iron je odborník na těžké zbraně, Smith je odstřelovač a Beans je odborník na demolici. Neliší se pouze zbraněmi, ale i v rychlosti a délce skoku. Mezi postavami je možno kdykoliv přepínat a dokonce je možno nechat je po omezenou dobu ovládat jednoduchou AI.

• NES 95
Contra force osobne povazuju za nejlepsi dil serie hned za ni pak super c a contra hra se mi libi predevsim tim ze je odlisna od jiz zminenych dvou her a ze muzete hrat za 4 postavy ktere maji kazda jine zbrane levely jsou kratke az na prvni level ale zato dobre udelane nejsou jednotvarne co si na hre cenim jsou bossove kteri jsou vetsi nez vy

Pro: Bossove,hudba,delka,zbran raketomet a tnt

Proti: Nic