Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Contra Force

30.09.1992
83
9 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

V roce 1992 byla z bývalých vojenských profesionálů složena jednotka C-Force, vytvořená k ochraně Neocity před terorismem. Jednoho dne vedoucímu týmu Burnsovi zavolá jeho informátor Fox, aby mu zdělil, že vedoucího zpravodajské služby ohrožuje zločinecká organizace D.N.M.E. Rozhodne si s ním dát schůzku v přístavu, ale jediné, co tam najde, je Foxová mrtvola. Nyní je na C-Force, aby zachránili Neocity před D.N.M.E.

Jedná se o akční plošinovku a o spinoff ze série Contra, vydaný pouze pro platformu NES. Od předchozích tří titulů Contra, Super Contra a Contra III: The Alien Wars se liší tím, že tentokrát nebojujete proti nejrůznějším monstrům z vesmíru, ale pouze s lidskými teroristy. Jako v předchozích dílech série Contra, i zde je možno hrát hru ve dvou hráčích.

Kromě vedoucího týmu Burnse, který je vybavený kulometem a granáty, si může hráč vybrat mezi dalšími třemi postavami s odlišnými dovednostmi. Iron je odborník na těžké zbraně, Smith je odstřelovač a Beans je odborník na demolici. Neliší se pouze zbraněmi, ale i v rychlosti a délce skoku. Mezi postavami je možno kdykoliv přepínat a dokonce je možno nechat je po omezenou dobu ovládat jednoduchou AI.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • NES 90
Má nejoblíbenější Contra hra, ikdyž to vlastně Contra tak úplně není, viz. zajímavosti. Jednoho slunného podzimního dne mi k narozeninám koupili rodiče, v takovém proskleném stánku uprostřed Holešovické tržnice, kazetu 4in1 za tehdy těžko uvěřitelných 1980 korun. Můj výběr proběhl na svou dobu zcela standardně, tedy podle atraktivity nálepky na kartridži, na kterém jsem rozpoznal hned několik klíčových slov včetně "Contra", kterou jsem měl tehdá již odehranou a patřila k mím oblíbeným titulům.

Contra Force je side (1., 3. a 5. level) a horizontal (2. a 4. level) scroller, ve kterém tentokrát nebojujete proti vetřelcům, ale teroristické organizaci vedené BOSSy, kteří zřejmě snídají růstový hormon a večeří anabolické steroidy. Jinak si jejich velikost vysvětlit nedokážu. Děj se odehrává v současnosti, tedy v roce 1992, ve fiktivním městě Neocity. Člověk by si myslel, že tak primitivní příběh, točící se okolo únosu šěfa tajné služby, nelze poplést, no KONAMI se to podařilo. Chyby zřejmě vznikly při překladu z japonštiny, což není u NES her nic vyjímečného. Contra Force se od jiných Contra her své doby liší nejen počtem hratelných postav, ale hlavně jejich rozdílnými vlastnostmi. Každý ze 4 agentů má vlastní zbraňovou specializaci, rychlost pohybu i výšku výskoku. Mezi BURNSem, SMITHem, IRONem a BEANSem lze kdykoliv přepínat přes "select" menu. Hra vyniká slušnou atmosférou alá akční filmy 80. let a skvělým soundtrackem. Contra Force ždímá NES hardware na maximum, což se bohužel často projevuje celkovým zpomalením. Hra je sice kratší, ale nenudí ani na okamžik.

Pro: atmosféra, grafika, hudba, celková hratelnost

Proti: kratší kampaň, nižší obtížnost

+12
  • NES 95
Contra force osobne povazuju za nejlepsi dil serie hned za ni pak super c a contra hra se mi libi predevsim tim ze je odlisna od jiz zminenych dvou her a ze muzete hrat za 4 postavy ktere maji kazda jine zbrane levely jsou kratke az na prvni level ale zato dobre udelane nejsou jednotvarne co si na hre cenim jsou bossove kteri jsou vetsi nez vy

Pro: Bossove,hudba,delka,zbran raketomet a tnt

Proti: Nic

+3 +4 −1