Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Zajímavosti

Tvůrci

Commandos byl na svou éru nečekaný hit s prodaným 1,5 milionem kusů. Sami vývojáři projektovali prodeje hry optimisticky na mrzkých 15 tisíc kusů, hra zároveň neměla prakticky žádnou výraznější marketingovou kampaň. Netřeba tedy spekulovat o tom, že největším překvapením bylo Commandos zejména pro své autory.

Ostatní

Ve třetí úrovni s názvem Reverse Engineering máte za úkol vyhodit do vzduchu přehradu. Jde o přehradu Sysendam, která se nachází v Eidfjordu v Norsku a jde o jednu z největších přehrad, která je tvořena kamením.
Šestnáctá (Stop Wildfire) a osmnáctá (The Force of Circumstance) úroveň se odehrávají na stejné mapě a vždy tu jde o most přes řeku Máza, která pramení ve Francii, protéká Belgií a Nizozemskem a vlévá se do Severního moře.
V devatenácté úrovni s názvem Frustrate Retaliation máte za úkol zničit dvě balistické rakety. Jde o rakety typu V-2, což jsou vůbec první lidmi vytvořené rakety, které měly za úkol dosáhnout suborbitálního kosmického letu. Tyto rakety byly vyvíjeny vývojovým centrem Peenemünde Army v Německu a později v Mittelwerku.
V desáté úrovni s názvem Operation Icarus máte za úkol zachránit spojeneckého pilota. Tento pilot se jmenuje Gregor McRae a jde o smyšlenou postavu, která byla sestřelena při průzkumném letu za účelem zajištění pozic Německa.
V patnácté úrovni s názvem The End of the Butcher máte za úkol zavraždit důležitého německého pohlavára. Jde o fiktivního generála Helmuta Schlepera, který letěl z Francie do Berlína se seznamem členů odboje proti Německu. Musíte ho zavraždit předtím, než tento seznam stihne doručit.
Zprovoznění cheatů pro upravenou steam verzi:

podržet levý shift a ctrl a napsat PYROFOREVER - pozor na jazykové nastavení klávesnice Y/Z)