Comet Busters!

1994

Comet Busters! je hra na pomerne jednoduchom princípe - hráč ovláda vesmírnu stíhačku, ktorou porcuje planéty rôznych tvarov a veľkostí na malé kúsky, ktoré sa od seba odrážajú. Tým sa musí pochopiteľne uhýbať a so zničením všetkých planétok a ich častí na obrazovke končí aj level a hráč pokračuje do ďalšieho. Zároveň si treba dávať pozor aj na iné nástrahy ako občas okolo letiaci lietajúci tanier a podobne.

Hra ponúka na svoju dobu veľa možností multiplayeru. Na jednom PC si môžu zahrať až 4 hráči a to pomocou klávesnice, myši alebo gamepadu, prípadne je tu možnosť hrania dvoch hráčov cez sieť alebo internet.

Jedna z mála hier, ktoré som hrával spolu so sestrou. Jednoduchý koncept jednoduchej hry, ktorá je navyše len vo windowed móde dovoľuje až 4 hráčom hrať na jednej klávesnici. Štyria sme síce nikdy neboli, ale aj dvaja sme sa dosť museli snažiť, keď na nás lietali asteroidy (niektoré vyzerali ako billiardové gule) a pri strelbe do nich sa nielen rozpadali na menšie časti, ktoré naše raketky stále ohrozovali, ale menili aj trajektórie a svoju rýchlosť (vedeli narážať aj do seba), takže občas bola situácia na obrazovke naozaj šialená.

Po rokoch sa sám sebe čudujem, ako to, že som pri niečom takom strávil toľko času, ale keďže mi to aj pri písaní tohto komentára vyčarovalo nostalgický úsmev na tvári, nepovažujem to za stratený čas. Určite by som si to zahral znova. No bojím sa, že tentokrát by som viac ako 20 minút pri tom nevydržal.

Pro: zábavná chvíľková záležitosť pre viac ľudí na jednej klávesnici

Proti: koncept je veľmi jednoduchý a po čase dosť stereotypný, neoplatí sa to hrať sám