Nainstalováno. Nová extra klasika, ta má v sobě oficiální patch, plus je DRM free. Perfektní. Dal jsem do hry pouze Silent patch a language. Stačí v nastavení navolit na češtinu. V první zkoušce jsem dojel šestý. Volant nemám, ale asi by se mi hodil. Už tři Rally hry, kde bych jej využil.

Kvalita se pozná. Auto totálně na šrot, píď mimo trať a zpomalí vozidlo. Mým mizerným stylem řízení to ale celkem jde. Vložil jsem i úpravu na sytost barev, je to přesně to z linkovaného odkazu. Colin McRae Rally 3 s ní vypadá výtečně.

Kariéra je moc dlouhá. Lze v ní řídit jediné tovární auto. Výběr obtížnosti vymaže dostupné typy pneumatik, co jsem měl při předešlém hraní, zřejmě i výkonnější díly na auto. Šířka tratí je na úrovni jednosměrné silnice, takže ve vyšší rychlosti snadno do něčeho narazím. Pokud je vozidlo příliš poškozeno a není servisní zóna, asi, tak Colin nedojede a daná země u něj padá jako nekompletní. A Japonsko a Anglie, stále samý déšť.

Oblíbené mám možná USA, Austrálii, Španělsko či Švédsko. Řecko též řadím mezi výtečné erzety, ale jsou nesmírně náročné. Hra neumí lépe detekovat terén, ta fyzika je moc archaická. Ani nejsem příliš mimo vytyčený úsek, přesto mě to zpomalí, nebo někde zapadnu. Stálo mě to sedm sekund na vítězství v Řecké soutěži - Sezóna 3. S jinými vozidly, deset jich ve Zkouškách mám, tak odjedu tyto země.

Tím pro mě hra asi skončí. Hodnocení v rozmezí 65 až 70 procent. Dohráno a sepsáno.
@Sasakr (16.01.2023 09:23): Jojo, na pár místech už psal, že ovladače jsou rozbité už od původního vydání. A na pauzu prý chybí tlačítko, a přidání dalšího by rozbilo uložené pozice. Takže bohužel.
K vánocům jsem tátovi dával "playstation" ze starýho miniaturního Optiplexu. Nacpal jsem tam launcher, aby nebylo vůbec poznat, že to jede na Windows a nacpal hrama, co si pamatuje z doby mého dospívání (are you winnin', son? :-D). No a CMR 3 a 4 by byli přirození adepti, bohužel hra nejde ovladačem pauznout. A to ani tenhle patch prý neopravuje :-(
Velký den pro fandy CMR 3. Silent pokračuje ve své tvorbě patchů a tentokráte se do toho vrhl s takovou vervou, že se může mluvit v podstatě o remasteru. Silent opravil hru a rozšířil o možnosti z předcházejících nebo i následujících dílů a Bekoha předělal UI do HD.
Blog o celé této pouti, demonstrační video zde a odkaz na stažení zde.
To je ale opravdu k smíchu, protože to auto drží na prašných površích rozhodně líp, než ve dvojce, na asfaltu možná o něco míň (protože ve dvojce to sedělo jak motokára), nicméně nic, co by nešlo řídit. Čtyřka to dovedla do extrému, protože tam už opravdu stačí jen kroutit volantem a o víc se nestarat. CMR4 je mezi závodními hrami to, co COD mezi střílečkami :-D
@Sasakr (29.06.2012 23:36): Jak jsem i psal ve svym prisernym popisku (editujte to nekdo! :)
"Pokračování přineslo zbrusu novou grafiku, model poškození a také jízdní model. Ten byl až prespříliš citlivý a auta i na asfaltu plavala jako na ledě."
Naprosto kazdej si stezoval na ten prisernej jizdni model a dost me udivuje ze tobe prijde normalni. Ta hra samozrejme na svou dobu vypadala uzasne, z niceni auta sem byl v te dobe uplne vyplesklej, ale proste to neslo hrat. Opravila to az ctverka.
Kdepak, jedu sérii chronologicky. Dojel jsem dvojku, dojel jsem trojku, teď jedu čtyřku a pak pojedu dál. Kdysi jsem jel Dirta, ale jeho hodnocení nejspíš ještě změním, až si ho projedu znovu, až na něj přijde řada.
Jestli to zdejší hodnocení lidé hodnotí na základě slibů z let 2000 - 2002 a následného zklamání, pak to chápu. Já tehdy žádný sliby neslyšel a ke trojce jsem přistoupil prostě jen jako k dalšímu dílu po dvojce.
Řekl bych že nízké hodnocení třetího dílu je způsobeno zklamáním možná až rozčarováním, které přišlo po třech letech slibů od vydání druhého dílu. Třetí díl prostě v očích fandů druhého a prvního dílu nesplnil slibované očekávání. Samozřejmě pokud si začal až třetím dílem může ti přijít vyspělejší-lepší jak díl druhý, ale patrně jen proto, že jdeš proti časové ose a né kontinuálně po ní. Na druhou stranu to přináší nový pohled na zatracované pokračovaní a o tom komentáře jsou.
Výprodejová akce? :-D Přísahám, že nikoliv. Hodnocení se vymyká, nicméně jen ty a já jsme napsali komentář, bůh ví, co k takovým hodnocením vedlo ostatní...
Však se podívej na obrázky, grafika je s dvojkou nesrovnatelná. Rozehrál jsem čtyřku, ta zase vypadá o něco líp, ale už to není takovej skok. A ano, větší realismus prakticky ve všem.
@Sasakr (16.06.2012 02:55): A opravdu si hrál Colin McRae Rally 3 , krásná grafika o neuvěřitelný kus dál oproti dvojce? Větší realita? S tím bych tedy polemizoval i hodnocení 85% se trošku vymyká. Celé to na mě působí jako reklama na nějakou výprodejovou akci, přiznej se ! :)
Přijde mi to v pohodě. S ovládáním nemám problém, jen je pozoruhodně, že patníky ani značky nejdou srazit...