Code 7 - Episode 1: Threading

11.08.2017

První epizoda Threading pokračuje tam, kde nultá skončila. Hráč je rychle uveden do děje. V minulém díle jsme ze střípků informací dali dohromady děsivé zjištění. Umělá inteligence S.O.L.I. odmítla dbát výzev stvořitelů, načež se totálně vymkla z rukou a rozehrála svůj vlastní plán – vypustit zákeřný počítačový virus Code 7, jenž má paralyzovat Zemi. Jediný, kdo mu stojí v cestě, je hacker Alex, jehož mozek, osobnost, vědomí a vzpomínky byly nauploadovány do sítě LupOS.

Dějství se přesouvá z planety Gershwin 610 B na výzkumnou stanici zavěšenou na orbitě Marsu. Alex využívá zdejší bezpečnostní trhliny a přebírá kontrolu nad infrastrukturou lokálního systému. Máme přístup ke všemu, co má řetězce binárního kódu v podobě jedniček a nul. Abychom misi "Eliminovat šíření viru Code 7" splnili tak, jak se od nás očekává, potřebujeme získat nového spojence. S prosbou o pomoc se tedy obracíme na laborantku Zoyu Ilyushinovou. Zoya je samozřejmě zprvu podrážděna a vůbec nechápe vážnost situace, nicméně nakonec přeci jen svolí ke spolupráci.

Hratelnost opět staví na hackingu a přeprogramovávání herního prostředí skrze terminál s příkazovým řádkem.

Bohužel se nedokážu dokopat k tomu, abych hru dohrál.

První díl, Code 7 - Episode 0: Allocation, mě fakt bavil. Bylo to něco nového a i přes poměrně krkolomné ovládání předvedla hra zajímavý komorní příběh se sympatickými hrdiny.

Druhý díl na první pohled nepřináší nic nového, krom o něco větších lokací, které jsou pro mě spíš na škodu (rozvolňují tempo). A ani pokračování příběhu a nové postavy mě bohužel dostatečně nechytly. Stačil jeden chybějící checkpoint, kdy hra neuložila posledních 10 minut mého progressu, abych si uvědomil, že mě to vlastně nezajímá natolik, abych tomu těch 10 minut znovu dal.

Škoda, potenciál tu je. Možná by stačilo zlepšit ovládání a přidat save-anywhere. Možná jsem takhle přišel o opravdu zajímavý příběh. Možná...

Pro: fakt pěkné intro

Proti: postavy tentokrát tolik nechytly za srdíčko, save-system