Tedy ten bonusový "dungeon" Lost Sanctum dává slovu backtracking úplně nový rozměr, tolikrát mě tam a zpátky snad ještě nikdy v žádné hře neposlali (ještě k tomu ve dvou časových osách), ještě že tu nejsou random encountery a ty lokace se dají proběhnout dost rychle :). Při příštím hraní tohle s klidem v srdci nejspíše vynechám (jakkoliv to jinak není úplně marná lokace, byť žádné terno se taktéž nekoná a většinou sestavené z assetů z původní hry).

Každopádně původní hru již mám dohranou a byl to solidní zážitek, za mě sice ne úplně top RPG, na to mi přišlo v mnoha ohledech dost casual (třebas ten vývoj a customizace postav se nedá třebas s Final Fantasy sérií vůbec srovnávat), ale na druhou stranu tu snad nebyla jediná slabší či nudnější chvilka, bylo to celkově příjemně osvěžující, originální, různorodé, hezky vypadající a neméně hezky ozvučené :). PC verze úplně v pohodě, v dnešní době asi lepší volba jak původní SNES, když jsem je porovnával. Hodně na ní zamakali od těch prvních verzí (které vypadaly vážně příšerně).

Teď ještě hraji ten poherní obsah (Dimensional Vortex), který by měl v závěru obsahovat nového či upraveného, silnějšího Final Bosse.
Mimochodem, kdyby měl někdo v PC verzi problém se zobrazováním cen v obchodech (tj. že se zobrazují špatně, případně se vůbec nezobrazují čísla vyšší jak 999), stačí nastavit ve Windows "čas a jazyK"/"oblast"/"místní formát" třebas na něco ve stylu "angličtina (Evropa)" a mělo by to být v pořádku. Po dohrání to doporučuji vrátit zpátky, pakliže by vám vadilo, že se budou datumy apod. ve Windows zobrazovat v angličtině a jiném formátu.
Ok, takže, nikdy jsem si nemyslel, že budu psát něco jako tohle ale:

Když oznámili že Masato Kato - člověk co napsal Chrono Trigger, Chrono Cross a Xenogears - píše novou hru, byl jsem nadšený.
Když se ukázalo, že to bude gatcha rpg pro mobily, tak jsem nemohl být víc zklamaný.

Tak a teď po tom co "Another Eden: The Cat Beyond Time And Space" vyšla v USA a já si ji stáhl přes aplikaci QooApp musím říct tohle:

ANOTHER EDEN JE NAPROSTO BOŽÍ!

Pokud jste fanouškem Chrono Trigger, tak neváhejte a stahujte!

1) Je to plnohodnotné jRPG.
2) Má to velmi zábavné postavy.
3) Má to jednoduchý, ale velmi zábavný a velmi Chrono Trigger style příběh (je tam i spousta odkazů a naprosto jasně je to pocta Triggeru)
4) Má to hodně dobré sidequesty, které obvykle mají nějakou pointu - ať už vtipnou scénku, nebo i velmi dojemnou nebo poučnou.
5) Většina "vedlejších" hratelných postav, které hráč získává skrze gatcha mechaniky má své vlastní řetězce questů které hráč postupně odemyká a zjišťuje o těchto postavách víc. (hodně podobně jako v Xenoblade Chronicles 2, až na to že to není jeden quest, ale několik + neexistujou neunikátní "blady")

6) Freemium mechaniky jsou téměř nepřítomné. Za tu hromadu hodin co jsem v té hře strávil jsem ani jednou neměl potřebu nakupovat placenou měnu = člověk je dostává za každou blbost = splněný sidequest, splněný story quest, splněný achievement (kterých je hromada).
Navíc se tato měna používá ve výsledku jen na dvě věci:
Nakupování gatcha balíčků s novými postavami. - na což opravdu stačí to co hráč dostává zadarmo
Pokud prohrajete souboj tak se tím můžete oživit. - což je naprosto ale kompletně naprd, protože po prohře vás to pouze teleportuje do nejbližší taverny, takže jediné o co přijdete je uběhnutá vzdálenost na mapě (většinou v dungeonu)

Opravdu nemůžu tu hru víc vynachválit. Naprosto špičkové old-school jrpg s nostalgickým příběhem který je podobný na Chrono Trigger, ale rozhodně ne stejný.
Stahujte QooApp a přes něj stahujte "Another Eden" (worldwide verzi).
@Bodkin (23.01.2019 16:15): Samozřejmě zlegalizovat je třeba vše, co jde, já to tak kolikrát dělám i na několikrát a mám kde co v krabičce, na STEAMu, na GoGu, ale stává se mi, že mi třeba nevyhovuje ani jeden remake nebo remaster a líbí se mi nejvíce zastaralá stará verze, která už ovšem v původním originále nelze koupit nebo ji nejde kam strčit (disketa, cartridge :-) a tak hrávám přes emulátor starou vykopávkovou verzi.
Pokud už teda někdo nemá originálku na NDS, tak je nejlepší variantou emulátor SNESu a původní Chronotrigger ze SNESu. Není to nic komplikovaného, pár kliků myší.
@Bodkin (23.01.2019 15:02): Jediný problém, který jsem zaznamenal, byl podivné zobrazování cen v obchodech, ale to se dá přežít.

Grafiku jsem měl na Classic, takže to vypadá jak v roce 1995.
Vypadá to, že alespoň nakonec vydali nějaký patch, který umožňuje měnit vzhled mezi originálem a "HD verzí" (viz. odkaz), což mě přimělo si to koupit, tak uvidíme...
Například u FF 9 měli ten pitomý androiďácký port, který podporoval jen 4:3 monitory (resp. nebyla zde podpora widescreenu a tudíž se to muselo hrát s černými pruhy po stranách) a měl to nehezké humpolácké dotykové GUI, na druhou stranu to celkově vzato nebyla taková tragédie a na kvalitách hry to nikterak zvlášť neubíralo, byť bych byl raději za tu PS 1 verzi (klidně i bez těch "HD" fičur). Snad jen u FF 8 verze jsem byl celkem spokojený, tam zvolili naštěstí klasickou nijak zvlášť moc upravovanou PC verzi a doufám, že s FF 7 to bude stejné.
@7c (27.02.2018 21:13): Bohužel, ale tak Chrono remake nepotřebuje a tímto portem se myslím nikdo zabývat nemusí. Zvláště když existuje retranslation patch a SNESové emulátory jsou výborné.
Hmm, takže nic k vidění, v podstatě jen další Ctrl+C, Ctrl+V portu na mobilní telefony... To už tu myslím bylo u pár FF dílů :/
@7c (27.02.2018 18:18): Toho jsem si taky všiml, snad to půjde vypnout nebo omodovat. Celkem do očí bijící je ten přechod mezi texturami pozadí v téhle scéně (takhle to je i ve https://i.imgur.com/qWunLSm.jpg" >SNES verzi, ale tam si toho jde daleko hůř všimnout). Nebo tady na mapě, to je ještě znatelnější.

EDIT: Okej, tohle nebude kvalitní port :))

@Drolin (27.02.2018 18:18): Pak těch pár artworků a MP3 beztak hodí jako DLC za pět éček :)
@7c (27.02.2018 18:18): Pravda, až nyní jsem si toho všiml. Zajímalo by mě, zda to běží na nějakém EMU a zda jde filtry nastavovat (prakticky Chrono nemá smysl kupovat, když tu jsou lepší verze a více modifikovatelné).
@ad142 (06.11.2017 18:42): Nijak náročná, určitě průměr. Textů zase není tolik (můžeš i zvolit nový překlad, ale ten je spíš pro fajnšmekry nebo na druhé hraní).

A díky moc, neměl jsem pocit že by se nějak povedl :)). Ale komentářů ted asi napíšu docela dost s konzolemi zde.
@Artran (06.11.2017 16:10): @Drolin (06.11.2017 17:06): Ako je na tom Chrono Trigger s jazykom? Myslím to tak, že či je tam angličtina náročná, alebo taký priemer. Ja sámého seba radím do takého priemeru, teda, že väčšinu rozumiem, ale pár slovíčok si musím vyhľadať.

@Drolin (komentář): Inak Droline, fantastický komentár, ktorý postupne gradoval, rovnako ako hra, ktorú (podľa tvojich slov) opisuješ.
@Artran (06.11.2017 18:13): Tak to není moc lichotivé přirovnání, raději bych použil (vzhledem k tomu, že považuji CHT stále za umělecké dílo než jen obecně kladně přijímaný titul) herní Hitchcock :).

Tak to možná už pak bude Mother 4!
@Artran (06.11.2017 17:57): Tak v tomto s tebou zcela souhlasím a vidím to stejně. Chrono Triggeru si cením zvláště tím, že jde o bezchybnou formu toho, co si autoři dali za cíl. I je to stále skvěle přístupná hra, rpg, a také učebnicový archetyp fantasy jRPG co neurazí snad nikoho. I přes to je to ale fantastická hra, která má dost nabídnout i zkušeným hráčům. A jak píšeš, Albion, Fate: GoD, Ultima VII, Wizardry VII, Ambermoon jsou pro mě zase naopak terminologicky sejití ze známé pěšinky do hlubokého hvozdu. Tedy obtižné a neznámé hry, které ale ve výsledku mohou dát silnější dobrodružství.

A Mother 2 stále nemohu přijít na chut... naopak Mother 3 mi přijde super. Tak nevím čím to je.
@Drolin (06.11.2017 17:18): Ale tak Chronno Trigger má hezký příběh a nadčasou grafikou. I ta hudba má své kouzlo. V rámci hry - mimo ni vynikne její trivialita. Váhám sice ještě nad 70%, ale níž bych už nešel. Na vyšší hodnocení pro mě Chrono zas není dostatečně komplexní (nebo originální jako Mother 2). Je to takový herní Hollywood (nebo Mijazaki, vyber si :). Pěkná, přístupná, přímočará hra. Což není vysloveně zápor, ale se skutečné velkolepými, hluboce propracovanými RPG, jako je např. ten Albion, který jsi zmínil v komentu, se nedá srovnávat. A ani bych to vlastně nedělal, jrpg je skutečně jiná, soběstačná kategorie, pokud mohu soudit z toho mála, které znám ze SNES a GBC. Nicméně mám pocit, že i v rámci tohoto subžánru je možné docílit něčeho víc (což pro mě představuje právě Mother 2).