Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Chasm

--
0 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > plošinovka *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
31.07.2018 PCPS4Vita
Vývojáři:
Oficiální stránky:
http://www.chasmgame.com/
Chasm je v pixelartové grafice vyvedená 2D plošinovka, čerpající inspiraci v hack ‘n slash RPG a žánru metroidvania. Odehrává se v ručně kresleném, fantasy světě, jež je při každém novém průchodu nově procedurálně vygenerovaný.

Hráč se chopí postavy vojáka, který při návratu z vojny domů zbloudí v odlehlém hornickém městečku. Zdejší horníci při kutání narazili hluboko v dolech na prastarý chrám a podařilo se jim díky tomu vypustit do světa starodávné zlo. To se nejenom postaralo o zmizení většiny místních, ale také uvěznilo vašeho hrdinu uvnitř osady. Aby unikl a mohl se tak vrátit domů, bude se muset nejprve vypravit do nebezpečí plných oblastí pod povrchem.

Hra samotná klade důraz jak na průzkum a boj, tak na vývoj postavy skrz nacházení nových zbraní, předmětů, kouzel či brnění a s pomocí zlepšování charakteristik a získávání nových dovedností, díky kterým se zpřístupňují dříve nedostupné oblasti. V podzemním komplexu rozděleném na šest masivních prostředí plných tajných míst s poklady, vybavení a zlaťáků je třeba dávat pozor nejen na četný výskyt nejrůznějších potvor a bossů, ale také na nebezpečné pasti a skákací pasáže.

Pro zkušenější hráče je připraven i hardcore mód se zapnutou permanentní smrtí a chybět nebudou ani online žebříčky pro porovnání s nejlepšími výsledky po dohrání hry. Hra umožňuje si nově vygenerované prostředí zobrazit ve formě kódu a při jeho opětovném zadání si tak vytvořit stejný herní svět.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.