Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Chasm

68
2 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > plošinovka *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
31.07.2018 PCPS4Vita
11.10.2018 Switch
09.11.2018 XOne
Vývojáři:
Oficiální stránky:
http://www.chasmgame.com/
Chasm je v pixelartové grafice vyvedená 2D plošinovka, čerpající inspiraci v hack ‘n slash RPG a žánru metroidvania. Odehrává se v ručně kresleném, fantasy světě, jež je při každém novém průchodu nově procedurálně vygenerovaný.

Hráč se chopí postavy vojáka, který při návratu z vojny domů zbloudí v odlehlém hornickém městečku. Zdejší horníci při kutání narazili hluboko v dolech na prastarý chrám a podařilo se jim díky tomu vypustit do světa starodávné zlo. To se nejenom postaralo o zmizení většiny místních, ale také uvěznilo vašeho hrdinu uvnitř osady. Aby unikl a mohl se tak vrátit domů, bude se muset nejprve vypravit do nebezpečí plných oblastí pod povrchem.

Hra samotná klade důraz jak na průzkum a boj, tak na vývoj postavy skrz nacházení nových zbraní, předmětů, kouzel či brnění a s pomocí zlepšování charakteristik a získávání nových dovedností, díky kterým se zpřístupňují dříve nedostupné oblasti. V podzemním komplexu rozděleném na šest masivních prostředí plných tajných míst s poklady, vybavení a zlaťáků je třeba dávat pozor nejen na četný výskyt nejrůznějších potvor a bossů, ale také na nebezpečné pasti a skákací pasáže.

Pro zkušenější hráče je připraven i hardcore mód se zapnutou permanentní smrtí a chybět nebudou ani online žebříčky pro porovnání s nejlepšími výsledky po dohrání hry. Hra umožňuje si nově vygenerované prostředí zobrazit ve formě kódu a při jeho opětovném zadání si tak vytvořit stejný herní svět.


Poslední diskuzní příspěvek

par prvnich hodin ok, obtiznost tak akorat vyzva, jen zkratek do mesta by fakt mohlo byt vic... co jsem precet tak v zakladni verzi jsou…

Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.