@Crash (06.02.2022 19:50): Já už vlastně ani nevím, jak mě to napadlo, možná v tom určitou roli taky hrál ten vopruz při útěku z kostela, po kterém po mně šla snad celá Havana. :-) Ale každopádně do toho kostela člověk musí, protože jinak se právě ten konvoj s limuzínou nerozjede a Ty čekáš na De Silvu kdekoliv marně. Ale vzhledem k tomu, že ta ulička je od kostela jen kousek, tak je to v pohodě. Samozřejmě je ale nutné nechat tu odstřelovačku schovanou na místě, kde si ji hned po přesunu z kostela k místu odstřelování vyzvedneš. Přece jen se courat s ní na zádech po centru Havany není zrovna ideální. :-)
@Chuck (06.02.2022 18:47): Chytré. Zrovna útěk z toho kostela byl docela vopruz. Mimochodem dohrál jsem to poprvé před pár týdny a skutečně povedená hra. Fakt škoda, že jí vydavatel tehdy tak zazdil.
Tohle je zvláštní typ hry, kterou po letmém návratu, kdy odehraji jednu misi, musím pokračovat tak dlouho, dokud to celé neprojedu znovu. A po tolika dohráních jsem objevil i pár nových cest a třeba i fint, které třeba můžou zajímat ty, které hru taky hráli. Jedna z nich je třeba v Havaně, kdy při odstranění De Silvy vlezu do toho kostela, z něhož ho mám sniperkou sundat, v nejvrchnější části patra se mi spustí animace, kdy se jeho opancéřované auto dá do pohybu, načež ho nesejmu odtud, kde mu nevidím do limuzíny, ale přemístím se do nenápadné uličky na jednom z rohů na začátku náměstí. On kolem této uličky po chvilce projede a to je okamžik, kdy tentokrát do jeho limuzíny a tudíž i na něj vidět je, takže v tu chvíli přichází moje chvíle na jeho sejmutí. Hned po výstřelu se přemístím do toho tzv. bezpečného domu a mise je splněna. ;-)
KRoman47: Vzhledem k tomu, že Ti nemůžu napsat, dám to sem. Pamatuji si, že kdysi před léty jsem hru instaloval z Kolekce klasiky a antivirus mi ukazoval taky viry a tuším, že to byl antivir Microsoft Security Essentials. Tak jsem ho vypnul a v pohodě, ale nedivil bych se, kdyby tenhle falešný poplach vyvolal i jiný antivir. Každopádně buď v klidu. ;-)
@Dunemaster (25.10.2020 11:51): Pak bych ovšem doporučoval zkusit třeba začátek té Moldávie, která mě dostala asi nejvíc. Perfektně s tím hudebním pozadím ladí ta stísněná atmosféra s černými mraky na obloze. A něčím mě zaujal i ten úvod v Afghánistánu.
@Chuck (25.10.2020 11:48): Ja vcera hral tu misi na farme v Irsku, nekam jsem odbehl v realu, ale hru jsem nepauznul a nechal si sluchatka v usich. A jak jsem si zacal te hudby vsimat, tak se mi fakt zalibila.
@Dunemaster (25.10.2020 11:36): Já už jsem si kolikrát říkal, jestli jsem to hodnocení nepřehnal, ale pokaždé si vzpomenu na to, že přestože ta hra má chyby a žádná velká pecka to není, hraje se to výborně, krásně to vypadá a ta znovuhratelnost je pro mě nekonečná. Takže za mě holt taky pořád stovka. ;-)
Tak zrovna v te misi druhe v podzemi, jak dostanu ukol Prostrilej se k pecim, tak fakt musim strilet?
Já si to kvůli tomu článku chtěl reinstalovat, ale samozřejmě mám taky kolekci klasiky a nemám mechaniku...ale na uložtu jsem to našel. Furt to šlape bez problémově, jen tedy při downsamplingu z 4K je příliš miniaturní interface, ale tam se asi nedalo čekat nic jinýho. Grafika a atmosféra furt supr..kéž by se nějakej srdcař v Hangar13 dokopal prosadit vydání na steamu a gogu.
Aha, ok. Díky pánové. První Mafii jsem na gamepadu nehrál. Jediná hra, co nepodporuje gamepad a hrál jsem ji přes emulaci je první COD s datáčem. Jenže to není moc obtížná hra.

Tak já si to asi dám do herního plánu, než budou ty nový Ryzeny :-D
@Sasakr (24.10.2020 17:08): Myslim, ze ne. Ale zrovna po letech mam rozehrano a mozna jsem pozapomnel. Jestli si zvladnul Mafii a H&D 2, tak by ti to slo taky. Jak to ma stejny engine, tak to ma i podobne citlive a responzivni ovladani.
Jsou tam nějaký obtížný střílecí sekvence? Podle PCgamingwiki to nepodporuje gamepad, tak jestli to půjde nějak rozumně hrát přes emulaci M+K na gamepadu.
Zajimave, jak na to Dan ma dost pozitivni nazor. No, nicmene, je pravda, ze klukum ze Silver Wish se darilo delat pekne hry. I Wings of War me nadchlo, byt je to taky spise A- nebo B.
@PRIVATE MARTIN (18.09.2020 15:55): Ryzí originálka opravdu Starforce má, ideální je někde sehnat Kolekci klasiky, která je úplně bez ochrany a bez nutnosti mít DVD v mechanice. Já mám teda obě verze, ale v případě téhle hry se mi určitě nikdo nediví. :-)
[neexistující komentář]: Funguje to na moderných strojoch? Takže to nemá StarForce ako som si myslel?
Ve vlaku se s těma dveřma občas zápasilo, ale jinak jsem na stejné vlně jako Chuck. Rovněž jsem ji hrál loni, hmm letos bych ji mohl sfouknout zase. Mám pro tenhle engine slabost :)
@Fatality (28.05.2016 01:07): Já ho hrál v roce 2008, takže jsem na tom byl o něco líp, ale vzhledem k tomu, že jsem ho hrál vloni, je vidět, že i přes dohrané všechny díly Splinter Cell nebudu mít s touto hrou nikdy žádný problém. Ale u srdcovek to tak bývá, že? ;-)
@M.a.t.t. (27.05.2016 20:43): Já mám rád Slováky a beru je jako za vlastní, takže pořád + :)

@Chuck (27.05.2016 22:49): To jsem fakt nečekal od tebe, díky. Kdybych hrál Chameleona v době vydání, tak bych dal určitě kolem 90 %, bohužel jsem na tuhle hru narazil pozdě a už mám nějaké návyky ze stealth her, které mi tu chyběly :( Ale jsem moc rád, že jsem si tuhle hru zahrál :)
@Fatality (komentář): Jak je na DH známo asi úplně všem, jsem bezmezný fanda této hry, ale Tvé veškeré mínusy, které uvádíš, musím i tak potvrdit. Takže i když bys to možná zprvu nečekal, musím Ti dát plus. ;-)
@Chuck (24.05.2016 08:53): I to :) Byl jsme v misi ve vlaku, přepnul jsem se do 1st person pohledu, otevřel jsem dveře, chtěl jsem střílet a zavřel jsem si dveře :-D Pak mi třeba vadí to, že při skrčování nemůžeš pohybovat myší horizontálně a tak.
@Chuck (08.12.2015 12:23): Se neboj, dlužím Ti pořádnou sprchu za Deus Ex! :D No ne, zatím je mi jen nesympatický hlavní hrdina a přijde mi, že Mafie je hezčí, ale za to možná může láska k ní :)