Carpe Diem

30.11.2015

freeware

V bezplatné vizuální novele Carpe Diem se na jeden den ocitnete v kůži mladíka Junga, který jde na rande s dívkou jménem Ai. Ta je pro něj vším, co by si mohl u ženy přát. Až na jednu důležitou věc...

Tento krátký hořkosladký příběh se snaží ukázat, jak je důležité stanovit si správné priority v životě. Hra obsahuje rozhodnutí o třech možnostech, které vedou ke stejnému konci, pouze ovlivní cestu, po které se k němu vydáte.

Drektova výzva - Známka kvality

Tak jsem si odškrtnul další vizuální novelu. Tentokrát to bylo relativně bezbolestné. Prostě jdete na rande s virtuální slečnou, vyberete jednu ze tří možností kam s ní jít a po patnácti minutách je konec.

Jelikož mi vizuální novely a dating simulátory moc neříkají, mým animovaným sexsymbolem nejsou tyhle anime malůvky, ale jistá myš v montérkách z rychlé roty, tak mě prostá pointa poněkud minula. Ocenil jsem pěkný obrázek, navzdory kraťoučké délce mi lezla krkem opakující se hudební smyčka. Furt ale lepší zážitek než Higurashi no Naku Koro ni.

Pro: Pěkné obrázky, délka

Proti: Není hra, strašná hudební smyčka